Int-Beski-Assosiation

عکس های افتتاحیه بنیاد جهانی دکتر بسکی

Int-Beski-Assosiation

دفتر بنیاد جهانی حرمت حیات روز دوشنبه هشتم مهرماه مصادف با روز بزرگداشت مولوی در تهران افتتاح شد . این مراسم که در سرای محله ایوانک واقع در شهرک غرب برگزار می گردید مورد استقبال دوستداران، فعالین، متخصصیصن و سازمانهای غیر دولتی زیست محیطی قرار گرفت. این بنیاد توسط دکتر بسکی معروف به پدر طبیعت ایران و از طرفداران گیاهخواری بنیانگذاری شده است. ایشان در نظر دارند فعالیتهای خود را در قالب این بنیاد سازماندهی کنند.

جناب آقای بابک توتونچی دبیر بنیاد حرمت حیات با بيان اينكه طرح پايلوت كشوري براي ساماندهي حيوانات خياباني با حمایت مالی این بنیاد در دست اجراست توضیح دادند که متخصصین در حال تهيه مطالب زيست محيطي در راستاي اهداف بنياد براي چاپ در كتاب مدارس از مقطع ابتدايي تا دبيرستان هستند كه براي تدریس و وارد شدن به کتابهای درسی به وزرات آموزش و پرورش پیشنهاد داده خواهد شد .

دکتر بسکی در سخنانشان در این مراسم در مورد اقدامات اولیه این بنیاد و درختکاری در مسیر روستای بسک تا سبزوار و اختصاص مبلغ یک میلیارد ریال بعنوان بودجه اولیه اجرای این طرح توضیح دادند. پدر طبیعت ایران از همه ایرانی هایی که خودرو دارند درخواست کردند که هر نفر به ازاء آلودگی ای که خودرواش ایجاد می کند باید 10 درخت بکارد. در انتها ایشان ضمن تأکید به ضرورت اجرای اصل 50 قانون اساسی از رئیس جمهور درخواست کردند که توجه به معظلات زیست محیطی را در اولویت کارهای دولت قراردهند و همچنین خواستار حفظ جنگل های باقیمانده ایران گردیدند.

دکتر کهرم مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست که به نمایندگی از خانم دکتر ابتکار در این مراسم حضور داشتند، لوح تقدیری را از طرف ایشان به دکتر بسکی اهدا کردند. ایشان از دکتر بسکی به عنوان متخصصی که دانش زیست محیطی را با زبان ساده به میان عامه مردم آورده است یاد کرد.

سازمانهای غیر دولتی حاضر در این مراسم کانون انسان پاک زمین پاک، جمعیت زنان مبارز محیط زیست، انجمن دوستداران طبیعت سبزوار بودند. رستوران گیاهی هربیس ، شرکت بکر و شرکت نان طعم طبیعت نیز با سرو غذاهای گیاهی و محصولات گیاهی از مهمانان پذیرایی کردند.

{AdmirorGallery}Int-Beski-Assosiation{/AdmirorGallery}

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *