boushehr-erthQ-part2

عکس ها و گزارش دومین کمک رسانی به مناطق زلزله زده بوشهر، اردیبهشت 92

boushehr-erthQ-part2


مرحله دوم امداد رسانی با تامین بودجه ای بیش از 36 میلیون تومان به پایان رسید. قبل از حرکت گروه امدادی کانون انسان پاک، زمین پاک به منطقه زلزله زده استان بوشهر، برنامه ریزی خرید بعضی از اقلام در نظر گرفته شده، در بوشهر توسط دوست خوبمان آقای سلیمانی رئیس شرکت پخش سلیمانی که در مرحله اول نیز از کمک های بی دریغ و خالصانه ایشان بهره مند شده بودیم و همچنین در رشت برای خرید، بسته بندی و ارسال برنج توسط تعدادی از اعضای کانون انجام شد و در تاریخ 92/2/11 گروه امداد رسانی کانون متشکل از چهار نفر از دو شهر، وارد بوشهر و شهر شنبه شدند که بلافاصله پس از ورود، با کمک و همراهی تعدادی از اهالی شهر، کار بسته بندی بیش از هشت تن پیاز و سیب زمینی که در چند مرحله تحویل گروه گردیده بود آغاز شد و به موازات آن اقدامات لازم جهت خرید باقی اقلام در نظر گرفته شده برای 1000 خانوار به انجام رسید.

با وجود بارش سیل آسای باران که به گفته بومیان منطقه در این ماه از سال بی سابقه بوده است و در پی آن جاری شدن سیل و چند زلزله بالای 5 ریشتر، کار بسته بندی و توضیع اجناس در زمانهایی که شرایط جوی مجالی میداد به کمک ایستگاه های شهر انجام پذیرفت که روستاهای درویشی و اسلام آباد نیز از این کمک ها بطور مستقیم بهره مند شدند.

توضیح اینکه شهر شنبه پس از وقوع زلزله توسط مسئولین امر به 9 قسمت تقسیم گردیده و در هر قسمت یک چادر به عنوان ایستگاه یا مقر قرار داده شده که هر ایستگاه تعدادی از خانوارهای مربوط به خود که همگی دارای دفترچه مخصوص حلال احمر برای دریافت کمک ها شده اند را پوشش می دهد.
این ابتکار باعث گردیده که اهالی شهر با خیالی راحت و در نظم و آرامش سهمیه های خود را از هرگونه کمک دریافت کنند و این وضعیت به کار تقسیم اجناس گروه امدادی ما نیز بسیار کمک کرد.
به این صورت که مسئول هر ایستگاه با دردست داشتن لیست خانوارهای تحت پوشش خود به همراه یک خودرو به مقری که کانون انسان پاک، زمین به کمک یکی از ساکنین شهر برای خود در نظر گرفته بود می آمد و سهمیه اقلام خود را دریافت می کرد.
پس از پخش اجناس در بین ایستگاه ها، گروه جهت اطمینان از توزیع دقیق اقلام در بین خانوارها ، به سرکشی چادرها پرداخت که خوشبختانه با احساس رضایت اهالی از نوع اجناس درنظر گرفته شده و دریافت آنها روبرو شد.

به دلیل اختلاف زمان در رسیدن بعضی ار سفارشات، کار توزیع در روز 92/02/14 به اتمام رسید و اعضای گروه به خانه های خود بازگشتند.

با سپاس بیکران از خداوند و همه خیرین و اعضاء کانون انسان پاک، زمین پاک بخاطر فرصت هایی که برای ما ایجاد می کنند تا بتوانیم پیام محبت، دوستی و یاری همه انسان ها را در زمان سختی ها به جان آسیب دیدگان بنشانیم و با رساندن دست رنج عزیزان گیلانی مان به دست آسیب دیدگان بوشهری، خط عشقی از شمال تا جنوب بر روی نقشه جغرافیای کشورمان بکشیم.

اقلام اهدایی به شرح زیر می باشد:
پیاز درجه یک 4210 کیلو
سیب زمینی درجه یک 4195 کیلو
برنج هاشمی درجه یک 1000 بسته 2/5 کیلویی
ماکارونی 900 گرمی 2016 بسته
کنسرو مایه ماکارونی و نخودفرنگی جمعا 1000 قوطی
رب نیم کیلویی 1000 قوطی
آبلیمو 320 سی سی 1008 شیشه
کتاب آشنایی با تغذیه سالم گیاهی 960 جلد
کلاه حصیری 14 عدد 

{AdmirorGallery}Boushehr-ErthQ-92-2nd-aid{/AdmirorGallery}

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *