jmoptism

دکتر جان مک دوگال: درمان بیماری ها با تغییر رژیم غذایی (قسمت دوم)

jmoptismحقایق واضح هستند، مردم دارند چاق تر و بیمارتر می شوند. آنها داروهای بیشتری مصرف می کنند، جراحی های بیشتری دارند؛ روش زندگی شان خوب نیست و دلیلش اینست که شما نمی توانید بیماریهای مزمن را با داروها و قرصها درمان کنید.

 شما باید با علتش برخورد کنید و علت بیماریها اصولا غذا است. در این قسمت از دکتر جان مک دوگال، پزشک مشهور و کارشناس تغذیه از آمریکا، اطلاعات مفید بیشتری را می آموزیم. دکتر مک دوگال زندگی خود را به تحقیق در مورد رژیم غذایی و سلامتی اختصاص داده اند، ایشان بیش از ۳۰ سال است که برای بهبود سلامت مردم تلاش می کنند.

ایشان بر این باورند که مردم می توانند با یک رژیم حاوی نشاسته و عاری از محصولات حیوانی، زندگی سالمی داشته باشند و این روش تغذیه می تواند به ما یاری رساند تا  از بیماریهای مضمن همچون بیماری قلبی و دیابت پیشگیری کنیم.

دکتر مک دوگال، تاکنون ۱۱ کتاب پرفروش نوشته اند که “پزشکی مک دوگال: نظری چالش برانگیز” و “برنامه مک دوگال برای بیماری قلبی”  از آن جمله اند. دکتر “مک دوگال” می گویند در بسیاری موارد  مصرف داروها برای عارضه های مزمن پزشکی غیرضروری است و حتی ممکن است خطرناک باشد.

دکتر مک دوگال: بگذارید چند مثال برایتان بزنم، “آوندیا” قرص بیماری دیابت بود. چندین سال پیش در مجله پزشکی New England Journal  of Medicine  چاپ شد که “آوندیا” خطر مرگ در اثر بیماری قلبی را در بیماران دیابتی تا ۵۰% افزایش می دهد. بنابراین، “آوندیا” بد شناخته شد. “ویتورین”، داروی پایین آورنده کلسترول است. آنها “ویتورین” را که دارای “زیشا” و “زوکور” است را مقایسه کردند با تنها با “زوکور” ساده. “ویتورین”، این ترکیب  ضخامت سرخرگ گردن  را دوبرابر می کند، به عبارتی دیگر آسیب به شریانها را افزایش می دهد.

[Zetia and Zocor are also brand names of drugs]

دکتر “مکدوگال” برای  تصویب لایحه ای در  کالیفرنیا، آمریکا فعالیت می کند تا تضمین نماید که بیماران با بیماری قلبی و دیابت از همه گزینه های درمانیشان آگاه گردند.

  ما در “ساکرامنتو” (کالیفرنیا،  آمریکا) با مجلس کار می کنیم. من لایحه ای دارم که خودم آنرا نوشته ام به علاوه  یک وکیل در کالیفرنیا و آن لایحه “ای بی ۱۴۷۸”،  لایحه قانونی ۱۴۷۸ نام دارد. و فکر می کنم این لایحه تصویب خواهد شد.  این لایحه دو قسمت دارد:  دو بیماری و چندین جنبه را پوشش می دهد.

این لایحه  پزشکان را ملزم می کند تا بیمار را، “از گزینه درمان؛ تغذیه درمانی پزشکی به ترتیب برای دیابت یا بیماری قلبی مطلع کند و به علاوه اطلاعاتی از خطرات بالقوه، عواقب و فواید این درمان نسبت به گزینه های درمانی دارویی دیگر، به بیماران ارائه دهد.

heart_attack
اگر این لایحه تصویب شود، پزشکان باید به آنها بگویند بیماری قلبی توسط رژیم غذایی چرب غربی ایجاد می شود، و اگر شما این رژیم غذایی را متوقف کنید، بیماری قلبی بهبود می یابد یا از بین می رود. این قانون است.

حقایق دربارۀ عوارض درمان های رایج بیماری دیابت

1305559811-77

 شش تحقیق مهم انجام شده است که سه تحقیق  در سال ۲۰۰۸، در مجله پزشکی “نیوانگلند” چاپ شده است.  تحقیق “آکورد”، “ادون س” و “وترانز”، در سال ۲۰۰۸ New England Journal  of Medicine  چاپ شد. آنها نشان دادند که قرصهای دیابت به بیماران آسیب می رساند؛ آنها خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را افزایش می دهد و بطورکلی خطر مرگ را افزایش می دهد، انسولین و قرصهای دیابت و درمان با آنها در واقع عواقبی دارند، چیزی که باعث مرگ می شود.

درمان بیماری ام اس با رژیم گیاهخواری

همزمان، دکتر “مک دوگال” با محققانی در دانشگاه “اورگان”، آمریکا همکاری می کند تا نشان دهد که “اسکلروز چندگانه” (ام اس) که یک بیماری خود ایمن است و بر مغز و نخاع اثر می گذارد، می تواند با یک رژیم گیاهخواری برگردد و معکوس شود.

 دکتر مک دوگال: من اکنون پروژه ای در “دانشگاه علوم بهداشتی اورگان” (آمریکا) دارم. بخش عصب شناسی آنجا به همراه من برای چندین سال با یکدیگر کار کرده ایم و من یک میلیون دلار جمع  کرده ام تا تحقیقی در زمینه درمان بوسیله رژیم تغذیه ای  بیماری  “ام. اس.” انجام دهیم.

زیرا  بر پایه بیش از ۵۰ سال تحقیق است که بیش از ۵ هزار بیمار را دربر دارد، من معتقدم که :

بیماری “ام. اس.” می تواند با یک رژیم غذایی سالم متوقف شود.

درمان موجود برای بیماری ام اس که درواقع این داروها بسیار سمی هستند و هزینه مصرف آن در سال ۳۶ هزار دلار است. آنها بسیار سمی هستند، با فایده محدود، اما  این جایی است که پول است. ما می خواهیم آنرا تغییر دهیم، حداقل کم کم تغییر دهیم و به بیماران یک گزینه بدهیم.

 یک سیستم خدمات درمانی جدید که برای همگان بهترین نتایج درمانی را تضمین می کند.
 heart-health-cardiovascular-دکتر مک دوگال : ما باید یک سیستم خدمات درمانی داشته باشیم که “سلامت” را ارج نهد و بر سلامت تمرکز کند. در این طرح باید به پزشکی “شیوه زندگی” رجوع شود. به عبارت دیگر، اگر شما با مشکلی
وارد مطب شوید، دیابت نوع ۲، دیابت نوع ۱، بیماری قلبی، چاقی بیش از حد، هر نوع مشکلی، اولین واکنش پزشکان باید این باشد :

“بگذارید این مشکل را حل کنم.”

باید شما را به برخی کلاسهای آشپزی بفرستم، شما باید به یک برنامه ده روزه بروید. این شیوه یک اختصاص دوباره، یک تمرکز مجدد سیستم است تا بدن بتواند دوباره شروع به کار کند و می دانم که این می تواند انجام گردد.

 من قبلا با یک شرکت بیمه درمانی در “مینسوتا”، آمریکا برای طرحی که خواهان بهبود تندرستی کارکنان شرکت و کاهش هزینه های خدمات بهداشتی شرکت است، همکاری کرده ام. از طریق این ابتکار عمل، او نشان داد که چیزی که مردم می خورند هزینه های خدمات درمانی را در کل تعیین می کند.

  من این طرح را با چند  شرکت انجام داده ام، قابل توجه ترین آنها “صلیب آبی و سپر آبی مینیسوتا” بود. در سال ۲۰۰۰، من برای آنها سه برنامه اجرا کردم و نشان دادم که با تغییر رژیم غذایی مردم، می توانیم در هزینه های خدمات درمانی یک کاهش ۴۴ درصدی داشته باشیم.

برنامه های 10 روزه دکتر مک دوگال در درمان بیماری های مختلف از جمله فشار خون و دیابت و …

john_mcdougall_on_stage

  من یک برنامه ۱۰ روزه، اجرا می کنم و مردم به یک مکان بسیار شیک می آیند و به مدت ۱۰ روز با من می مانند و من دقیقا آنها را با چیزی که باید بخورند آشنا می کنم و به آنها غذای سالم می دهم. آنها غذا را دوست دارند.

img_taco_plate

 در این برنامه 10 روزه در روز اول اکثر داروهای بیماران را از آنها می گیرم. اساسا همه قرصهای فشارخون بالایشان را از آنها می گیرم، بجز آنهاییکه روی “بتا- بلوکرها” هستند، برای این دسته اینکار را آهسته انجام می دهم.

همه قرصهای دیابتشان را از آنها می گیرم. اگر دیابت نوع ۲ داشته باشند، بیشتر انسولین شان را از آنها می گیرم. داروی ضد ترشی معده و مسهل هایشان را از آنها می گیرم. آنها با کیسه ای پر از دارو  وارد می شوند. یادم می آید شخصی با ۳۰ نوع داروی مختلف وارد شد و چندین برنامه بعد، او به طرز عجیبی، فقط چهار دارو داشت. این یک نمونه بارز است. شما این آگهی های تلویزیونی را می بینید که می گوید این “بهترین مورد” است.

 نباید انتظار چنین چیزی را داشته باشید. من اینجا هستم تا به شما بگویم که چه کار کنید، شما باید انتظار داشته باشید اگر این نوع تغییر عمیق را ایجاد کنید و از چربی و گوشت به طرح غذایی مبتنی بر نشاسته تغییر رژیم دهید، تغییرات ژرفی در ظاهر فیزیکی تان، در سطوح فعالیتی تان بسته به سنی که دارید خواهید دید.

group_dinning

exercise_class
برخی از همکارانم به من می گویند”مک دوگال، می دانید، شما واقعا می خواهید بگویید که هر بیماری باید رژیم غذایی مشابهی داشته باشد و این به همه کمک می کند ؟  ” و من به آنها می گویم، ” شما چند بیمار دارید که سیگاری بودند، و سیگار را ترک کردند و بهبود نیافتند؟” و برای هر کدام از  آنها یک رفتار وجود داشت که شما از آنها خواستید انجام دهند. چند نفر از آنها بهبود نیافتند؟ البته جواب اینست که همه آنها بهبود یافتند. بسیار خب، در حرفه  تخصصی تان از  چند نفر الکلی مراقبت کرده اید که نوشیدن الکل را متوقف کرده اند و بهبود نیافته اند؟ شما از همه آنها می خواهید که یک اقدام مشابه انجام دهند و چند نفر از آنها بهبود نیافتند؟

بنابراین چیزی که من از شما می خواهم اینست که مردمی که با تغذیه اشتباه بزرگ شده اند را در نظر بگیرید. تغذیه ای که بطور سنتی مردم را چاق و بیمار می کند. تمام این نوع غذاها، برگرها، لبنیات.

img_healthcenter_new_vertمن از افراد می خواهم که این رژیم غذایی اشتباه را  کنار بگذارند و به آنها یک رژیم غذایی درست می دهم و فکر می کنید چند نفر از آنها بهبود نمی یابند؟

 البته که این افراد بهتر می شوند و بهبود می یابند.  ما افرادی با روماتیسم مفصلی بدجور داشتیم که دردشان و ورم شان در عرض چیزی حدود چند روز تا چندین هفته متوقف شد.

فشار خون تقریبا همیشه در عرض ۴۸ ساعت پایین می آید. میانگین افت کلسترول، با سیستم آمریکایی، میلی گرم در دسی لیتر، را حدود ۲۰ تا ۳۵ واحد داشته ایم و کلسترول در هفت روز پایین می آید. مردم وزن خود را در میانگین ۱.۸ کیلوگرم در هفت روز کم می کنند. و این تغذیه به سبک بوفه است که ما به آنها ارائه می دهیم و همان طور که گفتم آنها اکثر داروهایشان را در این دوره زمانی قطع می کنند.

یک رژیم غذایی مبتنی بر نشاسته، یک راه ارزان غذا خوردن است به علاوه یک شیوه محبت آمیز نسبت به  حیوانات و نسبت به سیاره است که اتفاقا خوشمزه ترین شیوه ای است که برای خوردن وجود  دارد. در این شیوه همه چیز درست است.
Plant-based-Food-Bank-Program-Meals-For-Health

کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکتر مک دوگال، لطفاً از این سایت دیدن کنید:

http://www.drmcdougall.com/

http://www.drmcdougall.com/video/starch_solution.html

http://www.grcc.edu/ShowPage.cfm?PageID=11182

http://hypnosishealthinfo.com/tag/vegsource/

http://www.nwveg.org/vegfest_speakers_2009.php

دکتر جان مک دوگال: بهترین رژیم غذایی چیست؟ (قسمت اول) :

http://phce.org/health/632-1390-03-20-18-41-21.html

 

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *