دکتر “آگیمانگ”: خام گیاهخواری رژیم شفا و حیات بخش.

دکتر “کوازی اوفی آگیمانگ”، یک پزشک طبیعی درمان بوده و موسس انجمن گیاهخواری و درمانگاه “زندگی نو” است که به بیماران کمک می کند تا از طریق شفای کل نگر و رژیم خام گیاهخواری یا یک رژیم غذایی که در آن فقط غذاهای عاری از محصولات حیوانی استفاده می شود که پخته نمی شوند یا تا دماهای زیر ۴۶ درجۀ سانتیگراد، حرارت می بینند، بر بیماری غلبه کنند.

طبیعی درمانی، بنا بر این فلسفه، پایه گذاری شده که بدن انسان، توانایی ذاتی برای غلبه بر بیماری و شفا را داراست.

همچنین این روش پیش از هر چیز، بر اقدامات پیشگیرانه برای پرهیز از بیماری، تمرکز دارد. در طبیعی درمانی، هدف اصلی این است که سرزندگی و سلامت بیمار بطور طبیعی، بازیابی گردد.

این درمان اغلب، شامل استفاده از داروهای گیاهی، هومیاپتی، ورزش و  اصلاح رژیم غذایی است.

دکتر “اوفی آگیمانگ” در موسسۀ علم زندگی در شمال لندن واقع در انگلستان، در دانشکدۀ درمان طبیعی در “جرسی” و همچنین در دانشکدۀ بهداشت طبیعی در تگزاس آمریکا، آموزش دیده است.

دکتر  “اوفی آگیمانگ” بعنوان یک مقام محترم در زمینۀ سلامت و رژیم غذایی به بسیاری از اجتماعات مهم  مانند سمینار “گیاهخواری: بیماری و پیشگیری” در غنا در سال ۲۰۰۴  شرکت نمود و اخیراً یکی از سخنرانان در   کنفرانس ویدئویی زنده با عنوان “وگان ارگانیک باشید تا سیاره را نجات دهید”، بود که در “لومۀ” توگو  در ۹ مه ۲۰۰۹، برگزار شد.

حال بیایید سخنان دکتر “اوفی آگیمانگ” را دربارۀ مقایسۀ طب متداول و طبیعی درمانی ببینیم:

ما می دانیم که طب متداول امروزی، از سال ۱۹۰۹ تا بحال بر مراقبتهای بهداشتی در این دنیا، حکمفرما بوده است. ما آن را دست کم نمی گیریم. اما داروها شفا نمی دهند. تنها بدن انسان است که شفا می دهد. درست است که داروها تا حدی  می توانند تسکین دهنده باشند.  بدیهی است که اگر شما درد داشته باشید، نیاز به بی حس کننده دارید، اگر صدمه دیده باشید، نیاز به جراحی دارید. اما برای شفای بیماریهایی مانند سرطان، فشار خون،  دیابت و غیره، نیاز است که قوانین اساسی برای بقای زندگی انسانی را بپذیریم.

 

وقتی ۲۰ سال داشتم، آن زمان ۱۰ سال بود که گیاهخوار بودم و پس از آن به انگلستان رفتم و در طی مطالعاتم،  نقل قولی از توماس ادیسون را درک کردم که می گفت:

 

 “پزشکان آینده، دارو نخواهند داد. بلکه با توجه به کالبد انسانی و با رژیم غذایی و پیشگیری از بیماری،  مریضان را شفا خواهند داد.”

 

توماس ادیسون، بر نحوۀ تفکر من، نسبت به بدن انسان، تأثیر گذاشت.

 

پس از اتمام دورۀ آموزشی ام ، زمانی خود را دوباره شناختم که در تماس با بیمارانی قرار گرفتم که فهمیدم بسیار مشتاق به اتخاذ اصولی هستند که با آنها سهیم گشته بودم و دریافتم که  هر چه بیشتر از دستور العملی که برای  بیمارانم تجویز می کردم، تبعیت می کردم، سالمتر می شدم.

 

بهترین راه برای پیشگیری از بیماری، شفای بیماری و برخورداری از سلامت کامل چیست؟

 

تنها عناصر زنده هستند که می توانند زندگی را تأمین کنند و واژۀ گیاهخواری از “وجتوس” می آید که به معنی “سرشار از زندگی” است. بنابراین، لزوماً  هر کسی در این سیاره که می خواهد زندگی اش را نگاه دارد، هر کسی که می خواهد از بیماری پیشگیری کند، هر کسی که می خواهد آسیبها را ترمیم کند، باید گیاهخواری را بپذیرد.

 

امروزه ما مصرف محصولات حیوانی را به نام رژیم متوازن نهادینه کرده ایم و از این رو هرگاه که پای سفره می نشینیم،  از ما انتظار می رود که برای دریافت پروتئین مورد نیاز خود، محصولات حیوانی بخوریم. این خلاف واقعیت است. در همه غذاها پروتئین وجود دارد.

در تمامی میوه ها پروتئین وجود دارد. در تمامی سبزیجات پروتئین وجود دارد و به علاوه مهم ترین امر این است که ما باید غذای خود را هضم کنیم.

هنگامی که شما محصولات حیوانی را وارد دستگاه گوارش خود می کنید آن غذا غیر قابل هضم است. محصولات حیوانی  در دستگاه گوارش و جریان خون ما جامد باقی می مانند بنابراین، همین علت گردش خون ناقص است که باعث شده امروزه ما به انواع و اقسام بیماری های مربوط به آن مبتلا شویم.

 

نمونه هایی از شواهد واقعی از ارتباط مستقیم بین انتخاب غذاهای عاری از محصولات حیوانی و پیشگیری از بیماری ها:

 

مالاریا در آفریقا همه گیر است و در آنجا افراد بسیاری اهل غنا هستند که اغلب هر ساله دو، سه بار به مالاریا مبتلا می شوند. آخرین باری که من به مالاریا مبتلا شدم حدود ۲۵ سال پیش بود زیرا مقاومت من بسیار بالا است. من بیمارانی را داشتم که در سال ۱۹۸۳ مشخص شد به ایدز مبتلا شده اند؛  هنوز هم زنده هستند.

 

چرا اینگونه است؟

دلیلش این است که آنها مقاومت بسیار بالایی دارند. از اینرو رژیم شما تنها عامل مهمی است که اگر آنرا تغییر دهید، میتوانید زندگیتان را پایدار نگه دارید و این امکان را به وجود آورید که از تمام امراض پیشگیری کنید.

 

فهرستی طولانی از بیماریهای حاد که  از مصرف محصولات حیوانی ناشی می شود، وجود دارد:

 

برای مثال بیماری فشار خون، از کلسترولی ناشی میشود که ما از مصرف محصولات حیوانی آنرا وارد بدن خود می کنیم و بدن انسان نیز بطور روزانه کلسترول تولید می کند. در حقیقت ما هر روز حدود ۴ تا ۵ هزار میلی گرم  کلسترول تولید می کنیم. این کلسترولی است که برای ساختن هورمون ها در بدنمان مورد استفاده قرار می گیرد. از اینرو  اگر ما کلسترول بیشتر یعنی محصولات حیوانی بخوریم، آنگاه کلسترول اضافی داریم که نمیتوانیم از دستش خلاص شویم و باعث مسدود شدن عروق ما می گردد. شریان ها و رگ های ما را  مسدود میکند، جریان خون ما را به خطر می اندازد، از اینرو در اصل  منشا بیماری فشار خون  است.

 

کیفیت خون شما، همان خونی که بدن شما را قوی نگه می دارد، به کیفیت غذایی که بستگی دارد که شما می خورید.  اگر شما غذای چرب بخورید، و عمدتاً غذای چرب از  محصولات حیوانی تهیه  می شود، آنگاه نمی توانید به زندگی ادامه دهید.  شما در خصوص جریان خونتان محدودیتی دارید.

 

در نتیجه، با جریان خون ضعیف، سکته کردن می تواند امری واقعاً محتمل باشد.

 

در گذشته، سکته فقط در بزرگسالان معمول بود. این روزها، حتی کودکان در ۱۵ سالگی هم دچار سکته می شوند. در حقیقت، در سال ۱۹۹۲،  من بیماری داشتم که تنها ۱۲ سال داشت و  سکته کرده بود. ما شرایطی داریم  که باید با روش معینی خودمان را از خوردن گوشت باز داریم.

 

مبداء سرطان چیست؟ 

 

سرطان رشدی غیر طبیعی است که در اثر عناصر غیر طبیعی که وارد بدن می کنیم ایجاد می شود.

 

هربار که گوشت می خورید، پروتئینی بیش از حد که بدنتان نمی تواند از عهده اش برآید را میخورید. پروتئین نمی تواند در بدن شما ذخیره شود. بدن می تواند قند و کربوهیدرات را ذخیره کند، اما نمی تواند پروتئین را ذخیره کند. هر چه بیشتر پروتئین مصرف کنید، مشکلات بیشتری را برای بدنتان ایجاد می کنید.

 

اما اگر ما دچار سرطان شویم، و از فرآیند طبیعی برای تغذیۀ بدن استفاده کنیم، بدن را به بهبود بیماری بر می انگیزانیم. بدن تا زمانی که عناصر  مورد نیازش را مهیا کنیم میتواند خود را درمان، ترمیم و بازیابی کند و آن عناصر، میوه ها  و سبزیجات هستند.

 

چرا باید خامگیاهخوار باشیم:

 

فرایند پختن عناصر و بویژه آنزیمهای داخل غذایمان را از بین می برد. برای همین پیشنهاد می کنم بدانیم که بیش از دمایی مشخص، غذا نابود می شود. پس در هر زمان کاری که نیاز به انجامش داریم ترکیب مقدار زیادی میوۀ خام و  سبزیجات بر روی میزمان است.

 

البته اگر ما مقدار کمی غذای پخته بخوریم، اشکالی ندارد. اما رژیم غذایی اصلی ما، باید ضرورتاً متشکل از میوه ها و سبزیجات بشکل خام و همراه با آنزیم های موجود برای تقویت زندگی و برای پیشگیری از بیماری باشد. زمانی که به آن دست بیابیم اعتقاد دارم که هماهنگی کافی برقرار خواهد شد.

سلامتی، حالتی از هماهنگی و توازن است و بیماری، حالتی از  عدم هماهنگی و تعادل است و این ها عناصری هستند که وارد خودمان می کنیم. اگر آن ها متعادل شوند ما سلامت هستیم.  اگر آن ها از تعادل خارج شوند، ما ناخوشی خواهیم داشت.

 

رژیم ارگانیک وگان راه حل نهایی برای شفای دنیای ما و تضمین بقای آن است:

واقعاً گرمایش جهانی، وجود دارد. فعالیت هایی که به آن ها مشغولیم می تواند سیاره را نابود کند بنابراین مهمترین چیز برای ما رسیدن به این واقعیت است که این گازها توسط حیوانات پرورشی ما تولید می شوند. گاز متان خطری است که باید توسط تغییر در شیوۀ زندگی مان، بویژه چیزی که به شکل غذا وارد بدن خودمان می کنیم، با آن مبارزه شود و این امر تنها با گیاهخواری میسر نمی شود، گیاهخواری ارگانیک برای نجات خاک، لازم است.

هدف نهایی ما اطمینان یافتن از هماهنگی و تعادل در دنیا است. من امیدوارم و دعا می کنم که همۀ ما ذهنی باز دربارۀ هدفمان از حضور روی زمین، داشته باشیم. 

 

http://culinaria.net/video/Raw-Vegan-Naturopath-Healing-wi

 

http://www.ghanaweb.com/GhanaHomePage/health/artikel.php?ID=113435

 

   ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *