آشنایی با “جان سالی”، قهرمان بسکتبال NBA، گیاهخوار و حامی حیوانات (قسمت دوم)

“جان سالی، چهار بار قهرمان NBA” و طرفدار رژیم غذایی گیاهی ارگانیک است و در بعضی از  بزرگترین تیم ها در تاریخ اتحادیه بسکتبال ملی شامل “دیترویت پیستونز”، “شیکاگو بولز” و “لس آنجلس لیکرز” بازی کرده است. بعد از گیاهخوار شدن در سال ۱۹۹۱، توانایی ورزشکاری “جان” بسیار  افزایش یافت به شکلی که بیشترین امتیازها را در بازی در طول کار حرفه اش در آن سال بدست آورد.

 

 

 

تقریباً ۲۰ سال بعد، او بعنوان یکی از فعالترین افراد مشهور که رژیم گاملا گیاهی ارگانیک را حمایت میکند، پیشرفت داشت. او در سراسر کشور سفر  میکند تا به مردم، شامل بچه ها، فواید وگان بودن (کاملا گیاهخوار بودن) را نشان دهد. او بعنوان میهمان برای تهیه برخی دستورهای وگان در طول برنامه “راچل ری” در تلویزیون سراسری دعوت شد و سخنران اصلی در رویداد “وج فست” در میشیگان بود.  

 

 

 

او موضع قاطعی در حمایت از ناهارهای سالم برای مدرسه و اصلاح “قانون تغذیۀ کودک” دارد تا ناهارهای گیاهی بعنوان منوهای استاندارد رستوران مدارس شود اتخاذ کرده است.

 

 

در نامه ای که او به عالیجناب نانسی پلوسی، سخنگوی مجلس آمریکا ارسال کرد، بیان داشت: “بعنوان یک پدر، مطمئنم که همه ما می توانیم توافق کنیم که میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از رژیم همه است- به ویژه بچه هایمان. بدست آوردن امتیاز  – در زمین بازی یا در کلاس درس- وقتی که شما خوراک رژیمی کم ارزش بسته بندی شده با چربی و کلسترول میخورید، آسان نیست.”  

 

 

 

 

 

 

 

جان همچنین در زمینه های بشر دوستانه نیز فعال است، چنانکه او و برادرش جری رییس “موسسه سالی” هستند. او دست اندرکار موسسه “آپریشن اسمایل” است و بخاطر ماموریت در تغییر شکل زندگی های کودکانی که در برزیل زندگی میکنند سفر کرده است.

 

اخیراً، “جان” آگهی های خدمات عمومی و کمپین های آگاهی در  مورد حیوانات با سازمان طرفداران رفتار اخلاقی با حیوانات (پیتا) را ضبط کرده است. در حقیقت، جان سالی الگوی مثبتی در هر مرحله ای از زندگیش بوده است، و این عزم راسخ به عرصه سرگرمی تعمیم یافته است. او در تعدادی از فیلمهای هالیوود بازی کرده است، در برنامه های ورزشی نامزد جایزه امی، مجری بوده است و  در حال حاضر شرکت تولید فیلمهای خودش را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 “جان سالی” حتی با همه پروژه های بلند پروازانه اش، زمانی را برای تعمق در خود و خود سازی تخصص میدهد.

 

من می نویسم. یکی از کتابهایم نامش “کتابچه یک زندگی بهتر” است، و اصطلاحاً یک کتاب مشق است. پس، آن به اصطلاح، نقل قولهای روزانه، احساسات روزانه، امتیاز معنوی روزانه، را ثبت میکند، فقط چیزی را که در آن روز احساس کردم. و بعد، “میخواهید چه کاری برای اینکه خودتان را امروز بهتر کنید انجام دهید؟ آیا این کار را کردید، آیا آن کار را کردید؟” مثل، پاکیزگی که آنها می گویند بعد از خداشناسی است، و من نیز آنرا می گویم. پاک بودن فقط  در سطح  نیست، معنای آن در داخل است، آن همه چیز است- پاکیزگی افکار، اندیشه های مثبت، لباسهای تمیز، تنفس پاک، پاک بودن همه چیز، آن شما را به آن حس خداشناسی نزدیک میکند. پس این کتاب درباره پاکیزه بودن، راستگو بودن، درستکار بودن، رو راست بودن، و شفیق بودن است.

 

 

گذشته از ورزش و تفریح، جان سالی شخصی بسیار معنوی است. او به مذاهب اصلی دنیا احترام گذاشته و مطابق  مهربانی و وجدان ذاتی خودش زندگی میکند.

 

 

من مسیحیت را فرا گرفتم و بعد وقتی به اندازه کافی بزرگ شدم، اسلام را مطالعه کردم، با مطالعه مذاهب مختلف، ایمان آوردم که بسیاری از مردم بدنبال حقیقت هستند. دلیلی که فکر میکنم که هنوز به مذهب، علاقمندم این است که همیشه دوست دارم که سعی کنم تا ذهن  انسان را درک کنم. پس میخواهم بدانم که اسلام چطور است زیرا اساس اسلام شگفت انگیز است. من به جایی میروم که روحم به من میگوید. در انجیل، در قرنتیان میگوید، “وجدانت را دنبال کن و بگذار وجدانت راهنمای تو باشد.” پس اگر وجدانم را پاک کنم میدانم که در حال زندگی در مسیری پاک هستم. “خودتان را آنطور تغییر دهید که دوست دارید در دنیا ببینید.”

 

 

http://www.johnsalleyfoods.com/

http://www.gettyimages.com/Search/Search.aspx?contractUrl=2&language=en-US&family=editorial&assetType=image&p=john%20salley#

http://www.johnsalley.com/blog/

http://espn.go.com/sportsnation/chat/_/id/25976/25976

http://farmsanctuary.typepad.com/making_hay/

http://www.farmsanctuary.org/mediacenter/2010/pr_john_salley2.html

http://news.tubefilter.tv/2009/04/22/redlever-acquires-bunco-moms-one-on-one-with-john-salley/

http://www.feeddistiller.com/blogs/Vegetarianism/old/200905.html

 

برای تماشای ویدیوهایی از “جان سالی” از این سایت دیدن کنید:

 


                                                                     

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *