دکتر “هیرومی شینایا”، متخصص بیماری های روده و معده دربارۀ رژیم غذایی گیاهی سالم صحبت می کند.

دکتر “هیرومی شینایا”، متخصص معروف بیماری های معده و روده که در ژاپن و نیویورک سیتی، آمریکا فعالیت می کند، مخترع “شیوۀ شینایا” است. این یک شیوۀ بدون جراحی برای جدا کردن پولیپ کولون یا توده های بافتی برخاسته از دیوارۀ روده در زمان کولون بینی است. این شیوه که توسط دکتر “شینایا” در سال 1969 اختراع شد، برای جدا کردن پولیپ کولون به یک استاندارد جهانی تبدیل شده است.

دکتر “شینایا” نویسندۀ کتاب های بسیاری، شامل “عامل آنزیم” است، که بیش از دو میلیون نسخه از آن در ژاپن فروخته شده است. سخنرانی اخیر او، “شیوۀ زندگی سالم هیرومی شینایا”، بیش از یک هزار شرکت کننده را در فورموسا (تایوان) مجذوب خود ساخت. دکتر “شینایا” اکنون ارتباط نزدیک بین رژیم غذایی و سلامت کولون را  توضیح می دهد:

من به همۀ بیمارانم توصیه میکنم که اگر امکان دارد، به رژیم وگان تغییر رویه دهند و از خوردن  تمام محصولات حیوانی، شامل تخم مرغ ها و شیر دست بکشند. 

رژیم غذایی بسیار مهم است تا ما را جوان و سالم نگه دارد و طول عمر بسیار داشته باشیم. اگر شما گوشت و محصولات لبنی، شیر، پنیر و ماست بسیار بخورید، باعث می شود تا کولون سخت تر و باریک تر گردد.

در حقیقت مانند تصلب شریان است. بازگشت به حالت جوانی واقعا مشکل است. ماهیچه روده ای بسیار ضخیم و محکم است. بعد از حدود یک یا دو سال از رژیم غذایی صحیح، فرد می تواند آنرا تا درجۀ معینی تغییر دهد. حتی در 90 سالگی، اگر من نوع رژیم غذاییم را برای چندین سال یا بیشتر تغییر دهم، روده هایم می تواند تغییر کند. از اینرو اگر روده خیلی باریک باشد و شما به مقدار زیاد برنج قهوه ای یا نان درست شده از پنج غلات یا هرچیزی را که  غذای تصفیه شده نیست بخورید، آنگاه کولون می تواند بسیار نرم تر گردد.”

به گفتۀ دکتر “شینایا”، مصرف گوشت و سایر محصولات حیوانی علاوه بر تاثیر گذاشتن بر سلامتی کولون می تواند به امراض تهدید آمیز منجر شود و رژیم غذایی گیاهی را توصیه می کند:

“مبتلایان به سرطان سینه، سرطان کولون یا پروستات، با داشتن یک رژیم غذایی پر گوشت یا پنیر، مثلا چهار یا  پنج بار در هفته، باعث می شوند که این بیماریها به سرعت توسعه یابد. این افراد سرطان سینه، سرطان پروستات و کولون را به آسانی در خود گسترش میدهند. اما زمانیکه آنها جراحی سرطان سینه، جراحی سرطان پروستات  یا هر چیز دیگری داشته باشند، توسط پزشکان آن بیماری تصحیح میشود. اما پزشکان به آینده فکر نمیکنند،  بنابراین آنها نمی گویند، “بسیار خوب شما دیگر نباید گوشت، پنیر و ماست و این جور چیزها را بخورید”. در آن مرحله، اگر بیمار از همان رژیم غذایی قبلیش پیروی کند، چهار یا پنج سال بعد، او ممکن است سرطان دیگری، در طرف دیگر سینه اش پیدا کند.

دکتر “هیرومی شینایا”:

http://shinyamedicalgrp.com/en/

http://shinyamedicalgrp.com/en/health.html

http://shinyamedicalgrp.com/en/shinya.html

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *