گزارش همایش هفتۀ سلامت در بیمارستان شرکت نفت فروردین ماه 1390

در هفتۀ سلامت  از تاریخ 20 تا 24 فروردین (شنبه تا چهارشنبه) از ساعت 8 صبح الی 14:30، در بخش غرفه ها در بیمارستان شرکت نفت، سازمان ها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی در خصوص ارتقاء آگاهی مردم درمورد سلامتی فعالیت کردند که شرح مختصری از فعالیت های این ارگانها و کانون ها در بیمارستان شرکت نفت ارائه می شود؛

 کانون انسان پاک، زمین پاک نیز در این 5 روز حضور داشت و با ارائه محصولات خود شامل فیلمهای مستند، علمی، آموزشی و بروشور به مراجعه کنندگان، مشکلات محیط زیست ایران و گرمایش جهانی آشنا کرد.


همچنین راه حل های کاربردی برای توقف بحران های زیست محیطی مانند شیوه زندگی سالم و زیست پایدار مبتنی بر تغذیه گیاهی ارائه داد و بازدیدکنندگان را از مضرات مصرف گوشت و لبنیات بر سلامت و ایجاد انواع بیماری ها و ارتباط بیماری ها با مصرف گوشت و لبنیات آگاه کرد.


به علاوه توضیحات لازم را دربارۀ مزایای گیاهخواری و تاثیر آن در درمان بیماری های به مراجعین ارائه داد. به همین منظور جهت آشنایی مراجعه کنندگان باغذاهای گیاهی ، هر روز، چند نوع غذای گیاهی به بازدید کنندگان  ارائه شد.

در ادامه به معرفی سایر شرکت کننده ها در این نمایشگاه و فعالیت های آنها به طور مختصر می پردازیم:

غرفه دندانپزشکی

با پخش کتابچه ها و بروشورهای مختلف، مراجعه کنندگان را با بیماریهای مختلف لثه و دندان آشنا کرد و آنها را برای درمان راهنمایی کرد. همچنین نحوه استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان را به خصوص به کودکان آموزش داد.

غرفه ضدعفونی کننده

محصول جدیدی را معرفی می کرد که بدون نیاز به آبکشی، دستها رو ضدعفونی می کند  و نمونه محصول را در اختیار علاقه مندان قرار داد.

غرفه انستیتو تغذیه

انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، اطلاعات لازم را در اختیار مراجعه کنندگانی که نیاز به مشاوره تغذیه داشتند، قرار داد.به علاوه انستیتو تغذیه بروشورهای مختلفی را در اختیار مراجعه کنندگان قرار داد.

غرفه انجمن دیابت

به صورت رایگان قند خون افراد مراجعه کننده را اندازه گیری کرد و اطلاعات لازم را در اختیار مراجعین قرار داد.

غرفه بیمارستان فوق تخصصی مرکزی نفت

به معرفی توانمند ها و امکانات بیمارستان پرداخت.

غرفه بهداشت محیط و عمومی  بهداشت حرفه ای  تغذیه

کمیته سلامت بهداشت و درمان صنعت نفت تهران، در مورد بهداشت محیط  اطلاعات لازم را به  مراجعه کنندگان ارائه داد که شامل بروشورهای “اصلاح الگوی مصرف نان “ و استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف”  و … بود.

غرفه معاونت طب صنعتی و بهداشت

اطلاعاتی دربارۀ  جلوگیری از آسیبهای فیزیکی، روحی و روانی در محیط  کار و یا واحدهای صنعتی  را به  کارمندان و کارکنان ارائه داد.

غرفه انستیتو سرطان

مرکز تحقیقات سرطان، انستیتو کانسر، بروشورهایی را در زمینه راههای پیشگیری و درمان شایعترین سرطانها ازجمله سرطان دهانه رحم ، سرطان پستان ، روده بزرگ  و مثانه را ارائه داد. 

غرفه پزشکی خانواده و مرکز مشاوره روانپزشکی

مشاور های این  غرفه، مراجعه کنندگان را به صورت رایگان در زمینه های پزشکی و روانشناسی راهنمایی کردند.

غرفه شهرداری منطقه 12

اطلاعات لازم در زمینه نحوه کاشت و نگهداری گیاهان مختلف را در اختیار علاقه مندان به گل و گیاه قرار داد. که شامل ؛ نحوه کاشت نهال، درختان میوه، گیاهان آپارتمانی و گیاهان دارویی و همچنین سبزی کاری بود.

غرفه انتشارات رشد

با ارائه کتب مختلف در زمینه های گوناگون از جمله تغذیه، در پربار کردن نمایشگاه نقش موثری ایفا کرد.

غرفه امور ورزش

امور ورزش و تربیت بدنی بهداشت و درمان صنعت نفت، با پخش بروشورهایی ورزشهای ساده ای را برای درمان دردهای مزمن آموزش داد. بعنوان نمونه بروشوری از حرکات ورزشی برای درمان کمردرد و…

شرکت سن ایچ در تمام طول نمایشگاه با پخش آب میوه های طبیعی  از بازدیدکنندگان پذیرایی بعمل آورد.

برای تماشای عکس های این نمایشگاه، لطفا به این آدرس مراجعه فرمایید:

 

http://phce.org/imagegallery/587-salamat90.html

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *