گزارش مختصر برگزاری همایش نجات زمین و تغذیۀ سالم بهمراه عکس

همایش با معرفی کانون توسط مجری برنامه خانم رویا افشار، هنرپیشۀ معروف سینما و تلویزیون و تئاتر، (گیاهخوار) آغاز گردید. در بخش بعدی، گروه تحقیقاتی و علمی کانون انسان پاک، زمین پاک، با موضوع “بحران ها و گرمایش زمین و اثرات مخرب آن بر محیط زیست و راههای توقف گرمایش زمین” با نمایش اسلایدها و فیلم های کوتاهی پیرامون این موضوع صحبت کردند.

 

 

در بخش بعدی برنامه آقای امید ابوالقاسم، قهرمان و مربی تکواندو، که گیاهخوارهستند، سخنرانی کردند. در این بخش آقای ابوالقاسم پس از توضیح مختصری در مورد رژیم گیاهخواری و تاثیر مثبت آن بر راندمان و سلامتی ورزشکاران در فعالیت های ورزشی، قهرمانان خردسالشان را نشان دادند که به مدد بهره گیری تدریجی از یک رژیم گیاهی علاوه بر دستیابی به موفقیت در این رشته ورزشی از شادابی، سلامت و انرژی فراوان برخوردار بودند.

 

در بخش بعدی پروفسور جعفریان دربارۀ تغذیۀ گیاهی و شیوۀ زندگی صحیح و سالم صحبت کردند.

 

بعد از آن دکتر بسکی، پدر طبیعت ایران، در خصوص طبیعت و شفا و معجزۀ رژیم خام گیاهخواری صحبت کردند.

 

در بخش بعدی دکتر جواد رزمی، عضو هیئت علمی دانشگاه، با موضوع بکاریم برای زمین سخنرانی کردند.

 

و سپس خانم میترا افضلی با موضوع عشق و عرفان سخنرانی کردند.

در این همایش از خانوادۀ محترم زندی تقدیر شد که همگی و نیز کودک نوپایشان گیاهخوار هستند.

 

در بخش پایانی همایش به اجرای موسیقی زنده اختصاص یافت. در این بخش گروه موسیقی هجران که همگی نیز گیاهخوار هستند با موسیقی زیبایشان طراوت و شادی را در همایش به ارمغان آوردند.

 

و در انتها از دکتر بسکی بعنوان یکی از اعضای هیات موسس کانون انسان پاک، زمین پاک، شهرداری منطقۀ 1 ناحیۀ 7 واحد فرهنگی اجتماعی آقای “کارگران” و واحد محیط زیست آقای “مصور”، آقای امید ابوالقاسم و خانم تعالی تقدیر به عمل آمد.

 

لازم به ذکر است که خانم تعالی و همسر گرامیشان مدت 30 سال است که گیاهخوار هستند و فرزندانی تربیت کرده اند که از بدو تولد تا کنون گیاهخوار بوده اند و سلامتی و تناسب اندام بسیار خوبی برخوردار هستند.

 

در انتهای همایش مهمانان با ناهار گیاهی پذیرایی شدند. غرفه ارائه محصولات فرهنگی کانون و غرفه شرکت های تولید کننده محصولات مختلف و متنوع مانند محصولات “بکر” که به ارائه محصولات جدید لبنیات غیر حیوانی خود می پرداختند نیز از دیگر بخش های جشنواره بود که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.


در انتها از همکاری دفتر امور اجتماعی کل استان تهران، فرهنگسرای ملل مدیریت محترم آقای حجازی، شهرداری منطقه 1  ناحیۀ 7 و نیز تشریف فرمایی کلیه مهمانان محترم و همچنین کلیه دوستانی که ما را در برگزاری هر چه بهتر این مراسم یاری نمودند تشکر و قدردانی می گردد.

باشگاه خبرنگاران جوان در مصاحبه با دکتر “بسکی” گزارشی تحت این عنوان نیز منتشر کرده اند: “پرورش دام موجب افزايش گازهاي گلخانه اي مي شود” که در این سایت می توانید ببینید:

http://www.yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=371297

 

کانون انسان پاک زمین پاک

Loading

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *