کنفرانس بین المللی شهرهای زیست پایدار، غذای وگان را برمی گزیند.

“آی سی ال ای آی”- فرمانداریهای محلی طرفدار زندگی زیست پایدار، با حضور حدود ۱۲۰۰ نماینده شهری و دولتی دیگر، اخیراً به این گفتگو پرداخت که چگونه شهرهایی که بیش از نیمی از جمعیت جهان را در خود جای می دهند، می توانند نسبت به اثرات تغییرات اقلیمی مانند افزایش سطح آب اقیانوسها، مصیبتهای جوی و بیماریها از خود واکنش نشان دهند.

 

به خصوص در رابطه با تغییرات اقلیمی و اکوسیستمهای اقیانوسی و خشکی در حال نزدیک شدن به چندین مرحله ی بحرانی هستیم. اگر از این مراحل عبور کنیم، اقدامات اصلاحی هم فوق العاده پرهزینه خواهند بود و هم به احتمال بسیار زیاد غیر موثر.

برای نمایش اهمیت عملی کردن ایده های حامی محیط زیست، یک روز بدون گوشت نیز در بخشی از این کنفرانس  سه روزه اعلام شد که سبک زندگی وگان (گیاهخواری کامل) را بعنوان یک راه حل زیست محیطی موثر ترغیب می کند.

 

با همکاری میزبان برنامه، “سونگدو کنونسیا” و “گروه دوشنبه ی بدون گوشت” ناهار و شام وگان (کاملا گیاهی) سرو شد.


این امر که مردم سراسر جهان می توانند متفقاً با سهیم شدن در چنین رژیم غذایی، شاد باشند جایگزین برای آینده مان را نشان می دهد.

 

سران دولتها در این مورد اظهار نظر کردند که چگونه روز بدون گوشت، آنان را به غذاهای وگان (کاملا گیاهی) ترغیب نموده تا آنرا به اقدامات زیست سازگارشان بیافزایند.

 

دولتها قدرت این تغییر رویه ضروری به رژیم وگان ارگانیک را دارند. آنها باید همه محصولات حیوانی را قدغن کنند و درباره حقیقت محصولات حیوانی به مردم اطلاع دهند، توضیح دهند که آن، هموطنان شان را مسموم میکند و هزینه های آن، بسیار بیشتر از مزایایش است، هم از لحاظ اقتصادی و هم زیست محیطی و اینکه (این محصولات) دارد سیاره مان را نابود میکند.  

 

بنا به گفته دانشمندان هلندی دولت های جهان می توانند ده ها تریلیون دلار صرفه جویی کنند، اگر همه مردم دنیا وگان (گیاهخوار کامل) شوند. بعلاوه دولت ها قادرند یک گرایش گیاهخواری ایجاد کنند جنبشی مهیج برای همه، بسوی شیوه زندگی ای سالمتر.    

 

http://incheon2010.iclei.org/congress-results/future-of-cities-daily-6-october.html

http://incheon2010.iclei.org/greening.html

http://www.weeklytimesnow.com.au/article/2010/10/11/242361_business-news.html

http://www.iclei.org/

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *