کمبود جهانی مواد غذایی

مجله نشنال ژئوگرافی”  در مورد کمبود جهانی مواد غذایی انتشار می یابد. در نسخه ماه ژوئن سال ۲۰۰۹  این مجله، مقاله ای با عنوان  ” بحران جهانی غذا،  پایان فراوانی” نوشته  ” جول کی. بورن، جونیور” گزارش میدهد که در سراسر جهان بیش از آنکه تولید میشود،   غذا مورد مصرف قرار میگیرد. آقای ” بورن” با اشاره به  تولید گوشت بعنوان یکی از  دلایل اصلی این بحران نوشت،  ” برای بدست آوردن معادل  مقدار کالری که از خوردن   گوشت حاصل میشود،  پنج برابر غلات لازم است  در مقایسه با خوردن غلات  بسادگی و بخودی خود –  و اگر درباره گاوهای آمریکایی که توسط غلات چاق میشوند،  صحبت کنیم، این مقدار  ده برابر میباشد.

 

 

” مصرف سالانه غلات در جهان  از ۸۱۵ میلیون تن به   ۲٫۱۶ میلیارد تن در نیم قرن گذشته افزایش یافته است زیرا  غلات بیشتری برای احشام و دیگر  صنایع، همچون سوخت زیستی پرورش داده میشوند. قیمت ذرت و گندم در   سه سال گذشته سه برابر شده است. آقای ” بورن”، ما از گزارش تان  که بوضوح گوشت را بعنوان  دلیلی برای بحران غذایی جهان   نشان میدهد،‌ قدردانی میکنیم.

امید است مردم بیشتر و بیشتری دریابند که امنیت غذایی واقعی از گزینش جهانی   رژیم غذایی گیاهی ناشی میشود. در واقع ما غذای کافی  برای خوردن داریم.   شما حق کسی را نمی گیرید.    گوشت خواری  بدترین چیز است.   این گوشت خواری است که  همه چیز را غارت می کند.   آب، غلات و پروتئین سبزیجات  ۸۵ % از آن را.    گوشت بیشترین منابع سیاره  را بخود اختصاص می دهد.  ما داریم به  این سیاره زیان میرسانیم.   و منابع تمام خواهند شد.  هم اکنون در حال اتمام است. مردم در  جهان گرسنه هستند   بدلیل مصرف گوشت.  زیرا تمام مواد غذایی  زمین و منابع دیگر،  به پرورش  حیوانات تخصص یافته است.  من هرچه بگویم  بازهم کم است.   اگر مردم به  شیوه زندگی شریف تر روی آورند فقط گیاهخوار باشند تا سیاره نجات داده شود تا حیوانات نجات داده شوند، همین برای نجات آنها کافی است. 

                              

http://ngm.nationalgeographic.com/2009/06/cheap-food/bourne-text

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *