مارکوس روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

در قسمت دوم این مقاله، مارکوس روتکرانز، فیلمساز، نقاش و یکی از  رهبران پیشگام در زمینۀ جنبش غذای خام، در مورد خواص درمانی و ضد پیری گیاهان خودرو و نیز چگونگی استفاده از آنها در رژیم غذایی مان که کار ساده ای نیز می باشد، توضیح می دهد. مارکوس که در زمینه صنعت سرگرمی و سینما، سابقه طولانی دارد و در سال ۱۹۹۶به کارگردانی یک فیلم تلویزیونی پرداخته، برای اطلاع رسانی، الهام بخشیدن و آگاه کردن مردم، از قدرت رسانه ها و پروژه ی سلامت جهانی خود استفاده می کند. مارکوس نویسنده کتاب الکترونیکی “خوددرمانی ۱۰۱ و  تولید کننده فیلم مستند “غذا و داروی رایگان” است که بینندگان را تشویق می کند تا به این اقدام پیشگام که در زندگیشان تغییر زیادی ایجاد می کند، دست بزنند:

 در فیلم مستند “غذا و داروی رایگان” مارکوس در شرایط اقلیمی و مناطق مختلف، بیننده را راهنمایی می کند تا به او  نشان دهد که این گیاهان در همه جای جهان در دسترس هستند، حتی در  شرایط زیست محیطی سخت.

 

 

من به این اهمیت نمی دهم که شما در توکیو (ژاپن)، سنگاپور یا آفریقا، ایسلند یا اروپا یا هر جای دیگر هستید، گیاهان خودرو در همه جا و به طور رایگان رشد میکنند و آنها برای شما هستند و از همه مواد دیگری که از فروشگاه می خرید، مقوی ترند.

 

مردم فکر میکنند که در صحرا هیچ گیاهی نمی روید. این درست نیست. اینها به طور شگفت آوری در بیابان نیز می رویند، زیرا من قادر به زندگی در صحرا بودم. مثلاً بوته شاپارال یک بوته معمولی است؛ که همه آنرا بی مصرف می دانند.

 

بوته های شاپارال یا کرئوسوت یک بوته تیغ دار و بومی بیابان های منطقه ی جنوب غربی آمریکا و نواحی دیگر است. سرخپوستان این منطقه قرن هاست که برای درمان بیماری های مختلف از جمله سرطان، از آن استفاده میکنند. آنتی اکسیدان ها از آسیب دیدگی بافت ها و سلول ها که ناشی از وجود رادیکال های آزاد در محیط زیست ماست، جلوگیری می کنند. اولین ماده زیست شیمیایی که نشانگر خواص آنتی اکسیدانی بوته شاپارال است، نوردی ئيدورگوايارتيک اسيد یا “ان دی جی ای” است.

 

شاپارال به خاطر داشتن بازدارنده میتوز، یکی از قویترین داروهای ضد سرطان است. که این ماده از تکثیر سلولی جلوگیری می کند و لذا امکان رشد و گسترش را از سلول سرطانی می گیرد و در اطراف بوته شاپارال هیچ چیز نمی روید، زیرا هیچ چیز امکان تکثیر سلولی و رشد پیدا نمی کند.

 

مارکوس در مورد یکی دیگر از شگفتی های بیابان، گیاه یوکا، که در آمریکا می روید، توضیح می دهد. او میگوید که این گیاه خواص قابل توجهی دارد که میتواند بدن را احیاء کند.

 

همچون درخت یوکا در بیابان، درخت یوشع نیز منبعی بسیار قوی از “ریزوراترولاست و هر کسی که برنامه ی “اپرا” و بخش مربوط به  دکتر “اوز” را ببیند، ریزوراترول را می شناسد که فرد را جوان نگه می دارد، و داروی ضد پیری است.

 

رزوراتول یک  آنتی اکسیدان است که در انگور قرمز، بادام زمینی و قره قاط یافت می شود و معلوم شده که این ماده در سطح سلولی، از التهاب جلوگیری می کند.

 

یوکا، بصورت پودر است. وقتی هسته گیاه میرسد و بر زمین می افتد و شروع به  فاسد شدن می کند، پودر آن را بردارید و در آب بریزید و بنوشید. در واقع، این گیاه ماده ای دارد که برای موهای شما نیز خوب است. سرخپوستان و آپاچی ها از پودر یوکا برای موهای خود استفاده می کردند، زیرا سبب میشود که موها به خوبی رشد کنند.

 

مارکوس روتکرانز میگوید که بسیاری از این علف ها، گیاهان دارویی و دیگر انواع گیاهانی که در حیاط خانه شما یا همسایگان تان یافت می شوند، به نادیده گرفته می شوند، زیرا مردم از ارزش آنها بی خبر هستند.


در هر جایی که خاکی باشد، علف وحشی هم هست. اولین کاری که آنها انجام می دهند این است که در هر سو ریشه می دوانند. لایه های بالایی ریشه ها سطح خاک را می شکافند و تا سطوح بسیار عمیق ریشه می دوانند که این ریشه ها صدها فوت به زیر زمین میروند و همه مواد مغذی در اعماق زمین را می مکند و به این شکل گیاه سرشار از ساپونین و استرول، الکالوئید، گلیکوزید، رزین، مواد معدنی و ویتامین می شود و همه این مواد به سطح خاک که قبلاً شکافته شده، می آید و آن را احیا می کند، و خود گیاه نیز مملو از این مواد می شود.

 

اگر شما این گیاه را بخورید، هزاران بار قویتر از وقتی می شوید که گیاه ارگانیک  از یک مزرعه را بخورید. این گیاهان خودرو  از نظر غذایی ابر غذا هستند و رایگان می باشند. در واقع، آنها حتی نیاز به شما هم ندارند. شماییدکه به آنها نیاز دارید.


لذا چیزهایی که از همه فراوان تر و رایگان هستند، همان چیزهایی هستند که بیش از همه نیاز داریم و هزینه ای نیز ندارند. به همین خاطر من آنرا “غذا و داروی رایگان” می نامم.

 

 در طول تاریخ گیاه قاصدک به خاطر خواص دارویی اش، در بسیاری از فرهنگها استفاده میشده است. پزشکان عرب در قرن های ۱۰ و ۱۱ از این گیاه برای درمان بیماران استفاده می کردند و شواهد تاریخی نشان می دهد که در قرن ۱۳ در داروهای ویلزی از این گیاه استفاده میشده است.

 

گیاه قاصدک که در سراسر جهان رشد می کند، یکی از غنی ترین منابع لسیتین در جهان است. این گیاه یک ابر غذا و  یک داروی طبیعی است و علاوه بر اینکه غذایی کامل به حساب می آید و  ۸ آمینه اسید پروتئین ساز را دارد، از پاک کننده های قوی خون و کلیه نیز می باشد، سنگهای کلیه را می شکند، و در از بین بردن جوش صورت، کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان، کاهش مشکلات معده و روده، و حتی دیابت نیز  مفید میباشد.

 

 

 “بابا آدم” كه فيل گوش و آراقيطون نيز ناميده مي شود گياهی است علفی و دوساله که گوی های چسبنده کوچکی دارد که به لباس و موهای شما می چسبد. اما خیلی ها نمی دانند که این گیاه یکی از ۱۰ گیاه دارویی برتر در جهان است! این گیاه یکی از مشهورترین گیاهان ضد التهاب،  ضد باکتری، ضد قارچ، ضد تومور است؛ و خون را به خوبی پاک می کند و به همین خاطر یکی از بهترن تمیز کننده های پوست، به شمار می آید. این گیاه اسیدهای خون را از بین می برد و لذا برای درمان اگزما و سوریاس بسیار عالی است. این گیاه هورمون ها را متعادل می کند و ورم مفاصل و مشکلات غددی را برطرف می نماید.

 

 

 

 

 همه بوته های خار قابل خوردن هستند. گیاه “خار مریم“، گیاه بلندی است که برگهای دراز و نوک تیز دارد و مایعی شیر مانند در آن است، اگر این گیاه را روی خال گوشتی، زگیل، یا سرطان پوست بگذارید، در درمان آنها کمک میکند. “خار مریم” یکی از بهترین گیاهان برای کبد است! این گیاه به درمان هپاتیت و و تصلب کبدی کمک میکند.  دانه های این گیاه حاوی ماده ای به نام سیلیمارین است، که با جلوگیری از ورود مواد سمی به سلولها، از این سلولها محافظت میکند، و به احیاء و رشد مجدد سلولهای جدید کبدی کمک می نماید.

 

 

 

 

 

پنیرک (گل ختمی) بیشتر در نواحی استوایی یافت می شود. بیش از هزار گونه پنیرک در جهان وجود دارد.

 

پنیرک، گیاهی عادی است که در همه جا در حیاط خانه ها رشد می کند و برای برونشیت، آسم، آمفیزم و برطرف کردن مخاط، خوب است و به کل سیستم تنفسی کمک میکند، بویژه در دوران سرما خوردگی. همچنین این گیاه مشکلات گوارشی نظیر  زخم معده، التهاب مجاری ادرار و التهاب ها را برطرف می نماید.  

 

 

 

 

گیاه بارهنگ! این گیاه یکی از بهترین گیاهان برای زکام بهاره، حساسیت، آسم و حتی سل است! این گیاه برای جای نیش حشرات، تب، عفونت، بیماری پوستی، سم زدایی و پاکسازی خون بسیار مفید است. این گیاه برای التهاب روده، درد معده، اسهال و پروستات پدرم هم خوب بود. کاش قبلاً می دانستیم که این گیاهان که به طور خودرو و رایگان در حیاط خانه مان رشد می کنند، می توانند بیماری ما را  خوب کنند. آه، چقدر خوب میشد، جهان باید از این امر مطلع شود. و این گیاهان همین حالا در مقابل درب خانه تان و به طور رایگان وجود دارند.

 

 

از کجا بدانیم که خوردن چه گیاهانی ایمن است؟ مارکوس در این زمینه ما را راهنمایی میکند.


قانون اصلی این است که با گیاهانی که می شناسید،  آغاز کنید و بعد به تدریج بر دانش خود بیفزایید. گیاهانی همچون قاصدک، خاربن و علف ها خوردنی اند. با اینها آغاز کنید. پنیرک و بارهنگ در همه جهان یافت میشوند و از بهترین چیزهایی هستند که فرد می تواند مصرف کند.

 

وقتی گیاه زنده را بچینید، می میرد، اکسیده میشود، و به زمین باز می گردد. این، روند طبیعی بازگشت چیزها به زمین است تا بتوانند بازیافت شوند. اگر مدت زیادی صبر کنید، چیزی از آن نمی ماند. مثل شما که به انرژی و نیروی حیات نیاز دارید. برای همین سرخپوستان همیشه وقتی چیزی می خوردند، از آن شکرگزار بودند. در مورد طریق مصرف، شما می توانید بسیاری از گیاهان را بچینید، در دهان بگذارید و بخورید. زیاد مشکل نیست، بویژه در مورد گلها و برگها. اما بسیاری از گیاهان خیلی تلخ هستند و احتمالاً دوست ندارید که مستقیماً آنها را بخورید. بهترین راهی که به شما پیشنهاد میکنم،  این است که  آنها را  با یک چیز شیرین مثل آب نارگیل، میوه، انجیر یا خرما، یا هر چیز دیگری که دارید، همچون کرفس یا خیار در مخلوط کن بریزید. واضح است که می توانید آب آنها را بگیرید، می توانید در سالاد از آنها  استفاده کنید، می توانید با آنها چای درست کنید، یا آنها را خشک کنید، یا آنها را پودر کنید و  مدت طولانی نگه دارید.

 

 

مارکوس روتکرانز عمیقاً بر این باور است که یک زندگی سالم به تعادل جسم، روح و روان بستگی دارد. او بر این باور است که اگر ما در درون، به طور اساسی و سازنده تغییر کنیم، می توانیم بر اطرافیان مان و در نهایت بر کل جهان تأثیر بگذاریم

 

انرژی شما بر اطرافیان تان تأثیر می گذارد، آنها میخواهند همچون شما باشند و به همین خاطر تغییر می کنند و تغییر از شما آغاز میشود و این همان چیزی است که سیاره و ما را نجات می دهد و یک امر خودخواهانه نیست و در نهایت میتواند همه چیز را نجات دهد. اگر شما به خودتان کمک کنید، می توانید به دیگران نیز کمک کنید.


 

با رژیم خام گیاهخواری و مصرف گیاهان خودرو برای سلامتی مان، می توانیم سرزنده باشیم و ارتعاشی تولید کنیم که همه اثرات منفی و بیماری ها را برطرف نماید.

 

این تنها راهی است که می توانید بدین وسیله به مردم ثابت کنید که براستی میتوان چنین بود. و تنها راه آن این است که با زندگی تان، گواه این امر باشید. اگر این کار را بکنید، به شما قول میدهم که می درخشید و مردم اطراف شما می گویند: “وای، چقدر عوض شدی؟ داری چه کار میکنی؟ من می خواهم مثل تو باشم!” و به این شکل بر آنها تأثیر میگذارید، و زندگی شان را تغییر میدهید. و این همان چیزی است که جهان را نجات می دهد.

 

 www.GoRawNow.com

http://rawfoodrightnow.blogspot.com/2009/07/raw-food-diet-and-lifestyle-ebook-by.html

http://yogizendude.com/2010/04/07/4-videos-markus-rothkranz-interviews-don-tolman-part-1-4/

http://www.markusrothkranz.com/markus_health.html

http://www.markusrothkranz.com/go_raw_now/markus_healing_w.html

http://www.therawfoodworld.com/index.php?main_page=product_info&cPath=100239_276_100217&products_id=1002155

http://www.thecandleopera.com/mahalo2009tour.html

http://www.markusrothkranz.com/markusspeeches/markusspeech.html

http://www.markusrothkranz.com/markus_rothkrana.html

http://rawfoodrightnow.blogspot.com/2007/07/markus-rothkranz-go-raw-now-video-2.html

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *