idb-2012-ir-frost-desert-poster. small

سمینار از یخبندان تا کویر

idb-2012-ir-frost-desert-poster. small

همه ساله، روز بین المللی تنوع زیستی در روز 22 ماه می جشن گرفته می شود تا به دنیا اهمیت و ارزش تنوع زیستی را نشان دهد؛ همچنین، روز جهانی تنوع فرهنگی برای گفتگو و پیشرفت در روز 21 ماه می است. هم تنوع زیستی و هم تنوع فرهنگی تقویت کننده یکدیگرند و به همدیگر وابسته هستند.

این رویداد فرهنگی و علمی، در ارتباط با دو روز بین المللی ذکر شده، در همکاری با سفارت سوئد در تهران، سازمان زمین شناسی ایران، ایرانشهر، (کانون دوستداران فرهنگ و طبیعت ایران) به یاد سون هدین کویر نورد سوئدی برگزار می شود.

سون هدین در 19 فوریه 1865 به دنیا آمد و 26 نوامبر 1952 چشم از جهان فرو بست. او کویر شناس مشهور سوئدی است که سفرهای زیادی در آسیا انجام داده است و کتابی با عنوان: به سوی هندوستان از راه زمین در مورد جغرافیای کویرهای ایران نوشته است. کتاب های دیگر وی نیز بارها به زبان های مختلف منتشر شده است.

در این سمینار آقایان اریک سالمگرن وان شانتز، محمد احیایی، جعفر صبوری، سیاوش صفاریانپور و خانم دکتر لک سخنرانی خواهند کرد.

زمان: چهارشنبه 3 خرداد 1391 – ساعت 9 تا 12
مکان: خیابان آزادی، خیابان معراج – سازمان زمین شناسی کشور

لطفا در صورت تمایل به شرکت در مراسم از طریق پست الکترونیکی sharifi@irunesco.org کانون دوستداران فرهنگ و طبیعت ایران را مطلع فرمائید.


برای دریافت پوستر و اطلاعات بیشتر، لطفا به لینک های زیر مراجعه نمائید:

New layer…
New layer…
New layer…
New layer…
New layer…


Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *