رهبران بریتانیا و ساکنین آن، به مقابله با دامداری های صنعتی می پردازند.

مزرعه “لبنیات عالی” با ۱۰۰۰ گاو، در ولز، بریتانیا، اخیراً بخاطر رفاه حیوانات، صدای اضافی و بوی ناشی از آن، نگرانی ساکنین محلی و نیز افرادی از سازمان  “شفقت در دامداری جهانی” را برانگیخته است.

 

با وجود نارضایتی عموم مردم از دامداری های صنعتی و اثرات منفی آنها بر محیط زیست بر اساس برآورد گروه زیست محیطی “دوستان زمین”، در سال ۲۰۰۹، ۷۰۰ میلیون یورو از مالیات های مردم در انگلستان به عنوان یارانه به دامداری های گاو، خوک و مرغ اختصاص داده شده است.

 

نماینده مجلس، آقای آدریان رامسای از حزب سبز انگلستان و ولز با ابراز نگرانی، اظهار داشت که باید به کار دامداری های صنعتی خاتمه داد، به خاطر سلامت بشر و رفاه حیوانات و نیز رفع مسئله تغییرات اقلیمی:

 

 

 

 

“واضح است که بسیاری از هراس های اخیر ما در مورد مسائل مرتبط با بهداشت عمومی مانند بی اس ای (جنون گاوی)، آنفولانزای مرغی و آنفولانزای خوکی، به دامداری صنعتی مربوط هستند، به شرایط وحشتناک و فشرده ای که در بریتانیا یا هر جای دیگر در سراسر جهان، حیوانات را در آن پرورش می یابند.  نداشتن دامداری های صنعتی، براستی به ما کمک میکند که با تغییرات اقلیمی مقابله کنیم که برای این گفته، دلایل زیادی وجود دارد.  یکی از آنها جنگلزدایی است که در بسیاری از بخشهای جهان روی میدهد و جوامع بومی و حیات وحش را تحت تأثیر قرار میدهد و از سویی بر تغییرات اقلیمی نیز تأثیر دارد. و یکی از دلایل اصلی برای جنگلزدایی، پاکسازی زمین ها برای پرورش حیوانات، یا برای کشت خوراک آنهاست و این در حالی است که  ما میدانیم تولید غلات، مؤثرترین راه برای تغذیۀ مردم است. آلاینده های ناشی از دامداری های بسیار، شامل گاز متان، اثری بسیار مهم بر تغییرات اقلیمی دارند و بر تغییراتی که اینک در محیط زیست شاهد هستیم، بسیار تأثیرگذارند.”

 

 

آقای رامسای، با اشاره به تلاشهای حزب سبز به منظور ایجاد قوانینی در رابطه با این مسئله، خواستار حمایت دولت  از بازارهای کشاورزان محلی و اقدامات زیست سازگار در زمینه کشاورزی شد:

 

“ما خواستار ترویج کشاورزی ارگانیک هستیم. می خواهیم کار کشاورزان در راستای ارگانیک شدن را  آسان تر کنیم تا محصولات محلی، در مقیاس کوچک را رشد دهند، به سبکی زیست سازگار که از تنوع زیستی نیز حفاظت کند و ما فکر می کنیم که یارانه هایی که به دامداران داده میشود، باید برای دستیابی به این اهداف صرف شود، تا کشاورزان بتوانند با راحتی بیشتری به کشاورزی ارگانیک بپردازند.”

 

 

دولت میتواند با سوبسید دادن  از کشاورزی وگان ارگانیک حمایت کنند. بعلاوه آنها میتوانند بودجه ها را از صنایع گوشت به بخش دیگر  هدایت کرده و به جای آن، آنرا صرف تشویق شهروندان به کاشت، خرید و انتخاب غذاهای وگان ارگانیک کنند.             

اگر انسانها بسوی رژیم وگان (بدون هیچ گونۀ محصول حیوانی) تغییر رویه دهند، زمین فورا شروع به خنک شدن می كند و بسیاری از این مشکلات حتی می توانند حل شوند. بنابراین لطفا، گیاهخوار باشید و اعمال نیكو انجام دهید، تا سیاره و تمام موجودات روی آنرا نجات دهیم.

 

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-mid-wales-11074966

http://www.telegraph.co.uk/earth/agriculture/farming/5225298/Taxpayers-forking-out-700-million-for-factory-farming-in-England.html

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *