6826-300x198

دکتر نیل بارنارد: رابطه رژیم غذایی و درد های قاعدگی (قسمت هشتم)


6826-300x198دکتر بارنارد که یک گیاهخوار وگان می باشد. رئیس پروژه سرطان است، یک سازمان غیر انتفاعی در آمریکا که با ارائه اطلاعات و تحقیقات در مورد تغذیه، به پیشگیری از سرطان کمک می کند. این پروژه از زمان بنا شدن در سال ۲۰۰۴، در جهت ترویج رژیم گیاهی به عنوان درمان سرطان تلاش می کند.

پروژه سرطان، بخشی از کمیته پزشکان برای درمان مسئولانهاست، گروهی که در سال ۱۹۸۵ توسط دکتر بارنارد بنا شده، و از پزشکان، و شهروندان دلسوز در آمریکا که خواستار بهبود سلامت عمومی اند، تشکیل شده است. 

همچنین این کمیته فعالانه، در افزایش آگاهی در مورد فواید رژیم گیاهی، تلاش می کند و این کار را  با پروژه هایی نظیر برنامه ی ۲۱روزه  برای آغاز رژیم گیاهی، انجام می دهد و در جهت بهبود تغذیه عموم، رهنمودهایی ارائه می دهد. دکتر بارنارد به عنوان محقق اصلی در بسیاری از تحقیقات کلینیکی، به بررسی ارتباط میان رژیم غذایی و سلامت می پردازد و مقالات او در مجلات علمی و پزشکی برجسته به چاپ رسیده است. رسانه های ملی در آمریکا اغلب نظرات او در مورد موضوعات مهمی در زمینه های تغذیه، سلامت و درمان را جویا می شوند. این قسمت بخشی سخنرانی دکتر نیل بارنارد برگرفته از تحقیقات سرطان سینه، درباره رابطه رژیم غذایی و دردهای قاعدگی است که به شما ارائه می کنیم:

رابطه رژیم غذایی و دردهای قاعدگی

 
یک روز پشت میزم نشسته بودم. و تلفن زنگ زد. و یک خانم جوان گفت: دکتر برنارد. گفتم” بله ” خانم جوان گفت: ” نمی توانم از تخت بیرون بیایم” گفتم: ” مشکلت چیست”  خانم جوان گفت: ” هر ماه برای من روی می دهد . به مدت یک روز درد خیلی شدیدی دارم و نمی توانم هیچ کاری کنم و نمی توانم بدون مصرف مقدار زیادی ایبو پروفین روزم را ادامه دهم و از اثرات جانبی آن می ترسم و نمی دانم چه کار کنم. ممکن است داروی ضد درد قوی تری به من بدهید تا بتوانم به کارهایم برسم.” و من گفتم :” بله می توانم، بگذارید مقداری داروی ضد درد به شما بدهم تا چند روزی مصرف کنید.”

اما ناگهان به این فکر افتادم که درد قاعدگی چیست؟

هر ماه ، مقدار استروژن بدن افزایش میابد و بعد در عرض دو هفته کاهش میابد و این زمانی است که زن تخمک گذاری می کند. و بعد دو هفته بعدی، مقدار استروژن زیاد می شود و دیواره رحم قطور تر می شود. چرا این طور است؟ زیرا رحم خوشبین ترین ارگان در بدن است. این ارگان هر ماه ما را متقاعد می کند که باردار شویم و خود را آماده بارداری می کند. اما بعد از دو هفته ، پیش از پایان ماه می گوید: ” آه، باردار نشد.” لذا در آن زمان، دیواره درونی رحم شکسته می شود و قاعدگی صورت می گیرد و مواد شیمیایی بسیار ناسازگار به نام  پروستاگلاندین ها خارج می شوند.

no_meat_no_cancer
اینها سبب ایجاد درد، سردرد و احساس بد در فرد می شود. و وقتی این زن پای تلفن حرف می زد، با خودم فکر کردم: “یک دقیقه صبر کن. از تحقیقات سرطان سینه می دانیم که اگر چربی را از رژیم غذایی مان حذف کنیم و در عوض فیبر مصرف کنیم، می توان مقدار استروژن را کم کرد و استروژن کمتر، یعنی قطر کمتر و درد کمتر. بهتر است امتحان کنم.

” لذا به آن زن پیشنهاد دادم و گفتم: “بهتر است برای چند روز قرص ضد درد بخورید، اما ما می خواهیم به مدت ۴ هفته شما را مورد آزمایش قرار دهیم. چطور است که محصولات حیوانی را از رژیم خود حذف کنید. اگر هیچ محصول حیوانی نباشد، چربی حیوانی هم نیست.”

 و گفتم: “و کمتر روغن بخورید. بطری های روغن آشپزی و همه چیزهای چرب را دور بریزید. چیپس چرب و اینجور چیزها نخورید. فقط غذاهای ساده با چربی کم مصرف کنید.” او گفت: “من هر چیزی را امتحان می کنم.”

vegetarian-girl
و بعد از ۴ هفته دوبار
ه به من تلفن زد: “دکتر برنارد، من یک سؤال دارم.” گفتم: “چیست؟” گفت: “چرا پزشکان در این باره به بیماران خود نمی گویند؟” او بدون هیچ دردی دچار عادت ماهیانه شده بود.

و این به نظر من کنجکاوی بر انگیز می آمد. لذا کتابی نوشتم و در آن به این نکته اشاره کردم و از زن هایی که می گفتند: “این واقعاً درست است!” سلول هایی را گرفتم و او همچنین دریافت که اگر در اوایل ماه، رژیم خود را رعایت نکند، و یک بسته بزرگ چیپس بخورد و یا یک چیز چرب، در پایان ماه، تقاص آن را خواهد پرداخت.

لذا من با برخی از همکارانم در دانشگاه جرج تاون آمریکا تحقیقاتی انجام دادیم و دریافتیم این واقعاً صحت دارد. ما گروهی از زنان را که به درد قاعدگی شدید دچار بودند، تحت بررسی قرار دادیم.

و به مدت ۲ ماه، آنها را تحت رژیم کم چرب وگان گذاشتیم. و به این شکل تعداد روزهای درد ماهیانه و شدت درد  کم شد. و نشانه های پیش از قاعدگی، همچون احتباس آب، نفخ و بدخلقی بهتر شد و لذا پیشنهاد من این است.

دلیل اینکه این داستان را برای شما می گویم ای است که ما فکر می کنیم هورمون ها ما را کنترل می کنند. درست است، اما ما نیز می توانیم آنها را کنترل کنیم. اما هرگز دستورالعمل انجام این کار را نداشته ایم. اما حالا می دانیم که چطور چنین کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه سرطان، لطفاً از این سایت زیر دیدن کنید؛

دی وی دی های تغذیه درست برای درمان سرطانو کتاب الکترونیکی “راهنمای درمان سرطان” به طور رایگان در همین سایت برای دانلود در دسترس هستند.


www.CancerProject.org

http://www.cancerproject.org/diet_cancer/index.php

http://www.cancerproject.org/webcasts/index.php

http://www.cancerproject.org/ask/index.php

http://www.cancerproject.org/symposium2006/seminars/barnard.php

http://www.worldcancercampaign.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=1&Itemid=807

http://www.nealbarnard.org/diabetes_tour.htm

http://helpthem.persianblog.ir/post/420/

http://www.cancerproject.org/resources/pdfs/2009RainbowPoster.pdf

برای اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری و درمان سرطان، لطفا از قسمت های هفتم، ششم، پنجم و … مقالات دکتر نیل بارنارد، دیدن فرمایید:

http://phce.org/health/529-1389-10-24-18-59-22.html

http://phce.org/health/520-1389-10-08-21-32-22.html

http://phce.org/health/506-1389-09-27-16-46-44.html

http://phce.org/health/333-1389-05-13-11-56-12.html

http://phce.org/health/336–q-q-.html

http://phce.org/health/583-1390-01-23-21-43-51.htmlLoading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *