دامداری های صنعتی وضعیت اجتماعی و اقتصادی را تخریب میکنند.

در حالیکه آگاهی در مورد سلامت و اثرات مخرب دامداری های صنعتی بالا میرود،  جوامع در سرتاسر جهان  تلاش های خود را بیشتر سازمان داده تا از ایجاد دامداریهای جدید جلوگیری کنند. خطرات بهداشتی شامل ربط بین تولید صنعتی  گوشت  و افزایش میزان  بیماری های تنفسی  و همچنین عفونت های مهلک ناشی از باکتری هایی که در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم هستند میشود. مضافا،  زائدات سمی و بدون مقررات ناشی از احشام، رودخانه ها،   مخازن آب و کل اکوسیستم را آلوده میکنند. آقای گلن کورولوک از سازمان “ماورای دامداریهای  صنعتی” در استان مانیتوبا،    کانادا در حمایت از فعالیت های  مشترک به شهروندان پیوسته اند. از آنجا که دامداری های صنعتی در هر زمان    بین ۱۲ تا ۲۴ هزار حیوان دارند،  جوامع دو دسته شده اند، آنهایی که نگران سلامت خود  هستند و آنهایی که در سود این  دامداری ها سهیم هستند. ولیکن، در حالیکه تلفات انسانها بالاتر میرود، سود احتمالی اقتصادی اغلب به حقیقت نمی پیوندد، همانطور که آقای کورولوک توضیح میدهند.  قولهای زیادی داده شده اند  که این دامداریها به منطقه و جامعه جان تازه ای می دهند و شغل ایجاد میکنند، و مدارس ما را  نجات میدهند و غیره. این چیزها اتفاق نیفتاده اند. چیزی که در مانیتوبا دیده ایم، بطور مثال، مقدار زیادی غلات برای تغذیه  گاوها وارد میشود، بسیاری از آن ذرت ارزان از آمریکاست، و در نتیجه منفعت زیادی  برای کشاوران محلی  برای کشت غلات نداشت. و در مورد پیش بینی ایجاد شغل.

ما نیاز به افراد زیادی  برای نگهداری از چنین  دامداریها نداریم؛ آنها همه خودکار شده هستند؛ همه مکانیزه هستند. تنها کاری که یک نفر انجام میدهد  این است که به داخل میرود  و تمام خوکهای مرده را برمیدارد و آنها را در سطل آشغال می اندازد.  خوکهای مرده؟  خب، بله، میزان مرگ و میر خوکها ۱۰ – ۱۵ درصد است، از آنجاییکه در محیطی محدود زندگی میکنند. بنابراین، شغل های  جدیدی ایجاد نشد و جوامع رشد نکردند و رونق نگرفتند، و در واقع، این باعث شد منابع طبیعی جامعه از بین بروند. بنابراین، بجای آنکه برایمان  منفعتی داشته باشد، آنها ثروت را از جوامع بیرون کشیدند، و این مدل عملکردی است که مشکل آفریده.  ویروس آنفلوآنزای خوکی  اچ.۱.ان.۱ نیز یک محصول   جانبی محیط پر ازدحام و کثیف  کشتارگاه های حیوانات میباشد. گسترش سریع این بیماری در سراسر جهان هنوز  تمام نشده است، زیرا که عفونتها و تلفات  هنوز رو به افزایش هستند،

ما از شنیدن چنین عوارض و مصائب ناراحت میشویم  که اپیدمی های همه گیر ناشی از حیوانات مانند آنفلوآنزای خوکی، جان مردم را بخطر می اندازند.

در حالیکه دعا میکنیم تا از طریق  گزینه های جدید وگان،  تمام جوامع در ایمنی و سلامت شکوفا شوند.


http://www.foxnews.com/story/0,2933,584548,00.html
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1247535/Agony-doctors-receptionist-paralysed-swine-flu-jab.html
http://www.sis.gov.eg/En/Story.aspx?sid=46301

http://netindian.in/news/2010/02/02/0005144/3-more-swine-flu-deaths-india-toll-rises-1238 

 

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *