خشکسالی شدید، مردم و خانه هایشان در بولیوی را در بر می گیرد.

 خشکسالی شدید در اثر فصل خشک که به طور غیر معمولی زود هنگام آغاز شد، محصولات کشاورزی در بسیاری از بخشهای بولیوی را ویران کرد، بطوریکه مردم روستاها ناچار شدند برای فرار از گرسنگی به شهرها پناه برند.  وزیر توسعه روستایی بولیوی، نمسیا آچاکولا گفت که موقعیت اقتصادی و زیست محیطی، بحرانی است، زیرا کمبود آب، بر بیش از  ۴۱ هزار خانواده در بخش های چاکویساکا و سانتا کروز تأثیر گذاشته است.

کشاورزان سیب زمینی گفته اند که با این برداشت کم تنها میتوان چانو یا سیب زمینی خشک منجمد درست کرد. همچنین در شهر لاجا در استان لس آندس، چاه ها خشک شده اند، و کشاورزان فقط می توانند از آب رود پالینا استفاده کنند، که این آب نیز با هرز آبها، آلوده شده و مردم هم اینک روزانه برای درمان بیماری های ناشی از آب آلوده، در جستجوی درمان هستند.      

اگر ما گرمایش جهانی را نداشتیم، آنوقت هیچ آوارۀ اقلیمی وجود نداشت. لطفا تصور كنید كه شما در موقعیت این آوارگان بودید، اینهمه مشكلات را تجربه می كردید: نا امنی، گرسنگی، عدم هرگونه رفاه، احساس حقارت، موقعیت ناخوشایند و پست، فردایی نامطمئن برای خود و فرزندان درمانده تان. فقط آنرا تصور كنید. بعد سعی كنیم  این فاجعه را به هر طریقی كه می توانیم حل و فصل كنیم. و بالاتر از همه، و ضروری تر از همه، گیاهخوار باشیم،‌ تا سیاره را حفظ كنیم، تا از چنین آسیب هایی جلوگیری كنیم و آینده ای روشن تر برای جهان، برای همگان بسازیم.  


http://www.boliviaweekl y.com/drought-hastens-rural-emigration/914/
http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=133582&sectionid=351020706

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *