خشکسالی دریای سیاه محصولات سال ۲۰۱۱ را تهدید میکند.

هوای بسیار خشک که با حریق های اخیر نیز شدت یافته، بر رشد محصولات منطقۀ دریای سیاه که در حالت عادی منطقه ای شکوفا و به “سبد نان” معروف بوده، تأثیر گذاشته است. در نتیجه، هر دو کشور  روسیه و اوکراین، چهارمین و ششمین صادرکنندگان گندم جهان، اعلام کردند که برای حفظ محصولات غذایی کشورهای خود، صادرات را متوقف میکنند.

در حالیکه  خشکسالی روسیه، در این قرن از بدترین نوع آن بوده، نخست وزیر روسیه ولادیمیر پوتین بیان داشت که این اثرات ممکن است آنقدر شدید باشد که قطع صادرات برنج تا بعد از آخر سال نیز همچنان ادامه یابد. او افزود که کاهش میزان غلات شاید به اندازه ۶۰ میلیون تن در هفته برسد…

که از پیش بینی هفته گذشته دال بر ۷۵ میلیون تن نیز پایین تر است. مناطق آسیب دیده قصد ندارند که این پاییز برای زمستان ۲۰۱۰، به کشت محصول بپردازند، و این در حالی است که محصولات این وقت از سال % ۴۰ از کل برداشت غلات کشور را تشکیل میداد؛ در عوض کشاورزان در بهار ۲۰۱۱ به کشت محصول می پردازند.

کاشت محصولات در زمستان در اوکراین نیز به تعویق افتاد، چرا که دمای بالای هوا و عدم بارندگی، لایه های قابل کشت خاک را خشک کرد. مقامات بیان میدارند که شاید نیاز باشد برای کمک به اجتناب از کمبود غذای ملی، مازاد محصول سالهای گذشته نیز مصرف شود.

زیمبابوه، سومالی، موریس، موزامبیک و سودان – تعدادی از کشورهایی هستند که بدترین خشکسالی را تجربه میکنند و لذا کاشت محصولات برای آنها دشوار میشود، در نتیجه کمبود مواد غذایی و افزایش قیمت بوجود می آید. علاوه بر این، بیابان زایی و جنگل زدایی موجب فرسایش بیشتر زمین ها می شود.

افزایش دما به معنای بارندگی نامنظم است – که گاهی بسیار کم و گاهی بسیار زیاد است، لذا سیل های ویرانگر روی میدهند که محصولات را خراب میکند و آتش که جنگلها را می سوزاند.

این اثرات تغییرات اقلیمی نا امنی غذایی و بحران های غذایی را افزایش میدهد.

بهترین کار اینست که رهبران دولتها نیز بخشی از راه حل باشند. آنها میتوانند به مردم یاری رسانند تا درک کنند که برای چه روی آوردن به رژیم وگان اهمیت دارد. پس بیایید نهایت تلاش خود را برای کمک به یادآوری و ترغیب رهبران مان بکنیم تا کاری انجام بدهند.

http://www.ft.com/cms/s/0/18fbaae2-a3de-11df-9e3a-00144feabdc0.html

http://www.foxbusiness.com/markets/2010/08/13/black-sea-drought-threaten-crops/

http://en.trend.az/regions/world/ocountries/1734735.html

http://english.aljazeera.net/business/2010/08/20108127516923357.html http://www.spa.gov.sa/English/details.php?id=809917

http://www.itar-tass.com/eng/level2.html?NewsID=15404158&PageNum=0

http://www.itar-tass.com/eng/level2.html?NewsID=15402982&PageNum=1

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *