تغییرات اقلیمی سبب بالا گرفتن مضیقۀ آب در مناطق آمریکا خواهد شد.

گزارش جدیدی به سفارش شورای حفاظت از منابع ملی آمریکا (ان آر دی سی) به این نتیجه رسید که با نرخ کنونی مصرف آب و گرمایش جهانی حدود % ۳۵ از  مناطق آمریکا تا سال ۲۰۵۰ با کمبود آب مواجه خواهند شد.

“دن لاشف”، مدیر مرکز  اقلیمی “ان آر دی سی” در تشریح یافته ها افزود: یعنی اکنون بیش از  ۱۱۰۰ منطقه آمریکا در ۴۸ ایالت جنوبی در نتیجۀ گرمایش جهانی تا اواسط این قرن در انتظار خطر کمبود آب شدیدتری خواهند بود. این گزارش همچنین حاکی از آن است که بیش از ۴۰۰ منطقه با خطر فوق العاده شدید کمبود آب مواجه هستند که  ۱۴ برابر افزایش یافته است…

این گزارش براستی ابتکاری است که با سنجش تا سطح منطقه ای و تهیۀ شاخصی از احتمال کمبود آب ناشی از تغییرات اقلیمی، داده ها را به شیوۀ جدیدی در کنار یکدیگر قرار می دهد که قبلاً به آن مبادرت نشده بود. محققان با استفاده از داده هایی که در دسترس عموم قرار  دارند، نخست پس رفت آب را برای بخشهای مختلفی همچون  آبیاری و آب رسانی شهری مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند سپس مطالبه های  آتی را در صورت تداوم الگوهای مصرفی ارزیابی کردند. مقایسۀ این ارقام با پیش بینی وجود آب در سال ۲۰۵۰ حاکی از وضعیتی بود که احتمالاً به اندازه ای وخیم خواهد بود که آمریکا را وادار می کند به جیره بندی طولانی مدت آب بپردازد.

حقیقت این است که ما باید هم اکنون در مورد تغییرات اقلیمی و  انرژی پاک اقدام کنیم. ما ۶ میلیارد نفر در این جهان داریم و منابع آبهای زیر زمینی برای چاهها که نیمی از جمعیت جهان ما را تامین میکند در حال نابودی اند، در حال خشک شدن هستند و ۱۰ رود اصلی جهان، در حال خشک شدن یا فرونشینی هستند و سه میلیارد نفر کمبود آب دارند.  

چه  تعداد بیشتر، نمی دانیم. ما منتظر چه تعداد افراد در رنج بیشتری هستیم ، قبل از اینکه اقدام کنیم؟

لطفاً اکنون اینکار را بکنید. فقط گیاهخوار باشید، صنعت گوشت، لبنیات و ماهی را متوقف کنید. نیکخواه باشید، انرژی رحمت آمیز ایجاد کنید که جهان ما را احاطه خواهد کرد که رحمت، عشق، حمایت برای ما و فرزندانمان روی این سیاره را منتشر خواهد کرد. لطفاً هم اکنون اقدام کنید. بسیار ساده است،  فقط گیاهخوار باشید.  

http://www.nrdc.org/media/2010/100720.asp

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *