vegan-athlete-brendan-brazier

“برندان بريزير” قهرمان وگان مرد آهنین (قسمت دوم)

vegan-athlete-brendan-brazier

 

برندان بريزيرقهرمان وگان در “ونيز بيچ” می باشد. “بريزير” يک مرد آهنين حرفه ای در ورزش دو سه گانه مي باشد، قهرمان فوق ماراتن 50 کيلومتر کانادا در سالهای 2003 و 2006 و همچنین نويسنده کتاب پرفروش بنام “عملکرد تغذیه ” و خالق فورمول “انرژی بار” بنام “وگا” که برنده جايزه شده است و مي تواند جايگزين غذا شود.

من سال اول خود را شروع كردم و مرد آهني را به طور حرفه اي كار كردم و نفر 21 ام شدم و بعد در همان سال 14 ام و بعد 11 ام و بعد 8 ام شدم بنابراین من هر سال پيشرفت مي كردم و بعد آن سال بود كه با ماشين تصادف كردم بنابراین آن را ادامه ندادم. اين ها مسابقات جهانی مرد آهني كانادا بود. رقابت هاي مرد آهني متفاوتي سر تا سر دنيا وجود دارد؛ مسابقاتی در ايالات متحده وجود دارد، تعدادی در اروپا وجود دارد، يكي در كانادا است. همه ورزشكاران از هر قسمت مي آيند، بنابراین آنها مسابقه هاي رقابتي و قسمتي از دوره هاي بين المللي هستند.
بنابراین مرد آهني كانادا منحصر بود و من درمردآهني يوتا 8 ام شدم و در مسابفات قهرماني سوم شده ام و دو مرتبه برنده ي مسابقات بين المللي قهرماني فوق ماراتون در سالهای 2003و 2006 شدم.

header Brendan

هسته اصلی کتاب ” رژیم موفق” بر این اساس است كه استرس ريشه و دليل هر مشكل است و همانطور که می دانید آن كم كم شروع مي شود مثلاً از خوب نخوابيدن، طلبيدن شكر، طلبيدن نشاسته، خستگي كلي.
این ها علائم آن هستند و اگر به آن ها توجه نكنيد و اگر آن ها را شخصا درمان كنيد. این علائم بعدها می تواند بدتر شود و تبديل به مشكلات جدي شود. بنابراین اگر به علامت هاي كوچك استرس اهميت دهيم و عاملي را كه سبب استرس شده درمان كنيم كه البته متوجه می شویم که خيلي با غذا سروكار دارد، آنطور كه من در هنگام تحقيق در كتاب دریافتم. بنابراین اصل کتاب بر کاهش استرس از طریق تغذیه بهتر است.
به نظر من، وقتی سراغ علت بروید و آنها را درمان کنید آنوقت دیگر هرگز به صورت بیماری قلبی و … خودش را نشان نمی دهد و در واقع این بیماری به وسیله تغذیه مناسب، کاملاً قابل پیشگیری است.
کلمه “رژیم” دربارۀ یک رژیم محدود نیست. رژیم در واقع همان است که همه دارند،آیا اینطور نیست؟ اگر شما غذا می خورید پس رژیم دارید. این چیزی است که من می خواهیم بگویم، این بیشتر یک سبک زندگی است.

BRENDAN BRAZIER BOOK

در این کتاب دستورهای خاص تغذیه برای ورزشکاران نیز وجود دارد، مثلا بسته های پرانرژی که من برای چند سال خودم درست می کردم و نوشیدنی های خانگی و ارزان که برای ورزش مناسب هستند و شما نیاز ندارید از نوشیدنی های بازار که خیلی هم سالم نیستند، استفاده کنید. دستور درست کردن ژل انرژی نیز در این کتاب وجود دارد که برای دو استقامت، عالی است. همه دستورها اینجا وجود دارد، تقریباً 100 تا هستند و همه بدون گندم و بدون گلوتن هستند و برای شکم خوبند. البته همه آنها %100 گیاهی هستند، حتی سویا هم در آنها نیست تا افرادی که به سویا حساس هستند نیز بتوانند از آن استفاده کنند.
تعداد زیادی دستور غذاهای خام و گزینه های مختلف برای درست کردن غذاهای خام نیز وجود دارد تا مردم بتوانند آنچه می خواهند انتخاب کنند. زمان زیادی طول کشید تا همه اطلاعات را به دست آوردم و کنار هم گذاشتم و بعد این کتاب را نوشتم .

وگا و محصولات فرمول بندی شده توسط ” برندان بريزير”

sidepic vega
وگا، غذاي جانشين است.
اين اولين محصولي است كه من فرمول بندي كردم. اين محصول حاوي پروتئين، چربي هاي ضروري،فيبر، آنزيم ها،سبزيجات، و همه آنها است.

اين اساسا معجون مخلوط است كه من آنرا سال ها مي ساخته ام و بعد با يك شركت مواد مغذي ورشي شريك شدم تا يك نسخه دومي درست كنم كه مردم ديگر بتوانند آن را به صورت ساده و راحت تهیه کنند.
یک محصول دیگر وجود دارد که شما می توانید آنرا با آب میوه مخلوط کنید یا فقط آن را با آب تکان دهید و بنوشید. آن از شاهدانه گرفته شده، بنابراین پروتئین شاهدانه اولین ماده استفاده شده در آن است. پروتئین نخود فرنگی و برنج هم هست، که آنرا از لحاظ اسیدهای آمینه متعادل می کند.

من از کلورلا جلبکی از ژاپن نیز استفاده می کنم که بسیار قلیایی است و واقعاً به کم کردن التهاب در بدن کمک می کند و ویتامین ب12 دارد. ماکا نیز برای غده های فوق کلیوی خوب است. کلیه ها فرسوده می شوند زیرا مردم این فرسایش را ایجاد می کنند، زمانی که زیاد قهوه می نوشند، زمانی که اضطراب زیادی وجود دارد و ماکا واقعاً می تواند در بازسازی آنها کمک کند در حالیکه قهوه و شکر باعث تحریک غده های فوق کلیوی می شوند. اما ماکا باعث تغذیه و بازسازی آنها می شود و کورتیزول و هورمون های ناشی از اضطراب را پایین می آورد و وقتی کورتیزول پایین بیاید، شما می توانید به یک خواب خیلی عمیق و فرح بخش بروید و این نوع خواب دلتا نام دارد، مرحله دلتای خواب.


وقتی رژیم شما به اندازه کافی خوب باشد تا سطح کورتیزول شما را پایین بیاورد،
آن موقع خیلی عمیق می خوابید و زمانی که بیدار می شوید احساس طراوت و آسایش می کنید. بنابراین به قهوه یا شکر نیازی ندارید و آماده رفتن به سر کار هستید. در حالیکه بسیاری از مردم به این مرحله از خواب نمی رسند، بیدار می شوند و بنابراین به قهوه یا شکر نیاز دارند چون آنها خسته هستند، آنها گرسنه نیستند، فقط خسته اند، و بعد آن چرخه همیشگی راه می افتد، زیرا آنها قهوه می نوشند که باعث افزایش کورتیزول می شود که باعث از کار افتادن کلیه ها می شود. بنابراین ماکا به آن کمک می کند اما باید بدانید که دستور کلی درمان صرفاً، درباره درمان علت هاست، نه نشانه ها و در واقع تا آنجا که به من مربوط می شود، کل موضوع همین است.

vega

من نمی خواستم غذاهای بازاری که در مغازه ها وجود داشت را بخورم زیرا آنها پر از تصفیه کننده ها و غذاهای فراوری شده بودند بنابراین من غذای خودم را درست کردم. من همه چیز را در مخلوط کن می ریزم. پروتئین شاهدانه، بذر کتان، خرما، شهد آگار و غذای پرانرژی درست کردم. من هر چهار ماه ، 90 دقیقه وقت صرف می کنم و مقدار زیادی غذا درست می کنم، سپس آنها را بسته بندی می کنم و در فریزر می گذارم و هنگام بیرون رفتن یکی را بر می دارم. بنابراین این بسیار ارزان و راحت است اما حالا شما می توانید آنرا در مغازه های تندرستی تهیه کنید.
و اگر می خواهید می توانید به جای خریدن، خودتان آنرا درست کنید. دستور تهیه آن در کتاب است. 10 گرم پروتئین شاهدانه، جوانه دانه کتان، جوانه لوبیای مانگ، جوانه گندم، و همه این چیزها.

تحقیقات و کتاب های “برندان بريزير درباره رژیم گیاهخواری و محیط زیست

thrive cover

من چند سال پیش به محیط زیست علاقه مند شدم و اینکه چقدر محیط زیست با سلامت شخصی در ارتباط است زیرا در حقیقت وقتی ما غذایی که در زمین رشد کرده است را می خوریم، غذا در واقع یک کانال برای عبور مواد مغذی و معدنی موجود در خاک است و اگر این غذا آلوده باشد هر لقمه ای که می خوریم، بدن ما را نیز آلوده می کند.

اکنون هر زمانی که تلویزیون را روشن کنید یا روزنامه ای را باز کنید در مورد گرمایش زمین چیزی می شنوید. همه در مورد گرمایش جهانی حرف می زنند و در واقع نوشتن کتاب من زمانی آغاز شد که کنفرانسی در مونترئال در ماه مارس توسط الگور برگزار گردید، نخست وزیر کانادا استیون هارپر نیز در آنجا صحبت کرد و دیوید سوزوکی، حافظ محیط زیست کانادایی در آن کنفرانس حضور داشت. من نقش بسیار کوچکی بازی کردم. نقش من صحبت در مورد غذا و محصولات و محیط زیست و منابع و چنین چیزهایی بود.
من از اینکه در آن برنامه شرکت داشتم، خوشنود بودم. و آنچه را که یافته بودم در کتاب نوشتم، یک فصل از کتاب در این باره است، فصل کوچکی است. اما بسیار حائز اهمیت است. این بسیار جالب است که بدانیم بزرگترین استفاده کننده سوخت های فسیلی و بزرگترین صنعت، صنعت مواد غذایی است اما تاکنون درمورد آن صحبت نشده است.

 2008-Chief of_IPCC-lessmeatlessheat_Page_08

البته که ما در مورد گذاشتن لامپ های کم مصرف، استفاده از ماشینهای دوگانه سوز، استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای خودروهای شخصی، و این چیزها، صحبت می کنیم اما هرگز در مورد نقش بزرگ مواد غذایی در محیط زیست، مصرف انرژی، و مقدار نفتی که استفاده می شود، سوخت های فسیلی که برای پرورش گاو و حیوانات سوخته می شود، صحبتی نمی کنیم و چیزی هم در این باره نمی شنویم و اینکه می توانیم به جای آن مستقیما از مواد غذایی استفاده کنیم. مسلم است که اگر شما فقط غذا را بکارید و بخورید مقدار انرژی بسیار کمتری می برد تا اینکه محصول را بکارید و آن را به حیوانات بدهید، در این حالت به مقدار زیادی چراگاه نیز نیاز دارید و اینها کم بازده هستند. تولید گوشت ده برابر بیشتر از خوردن مستقیم گیاهان انرژی مصرف می کند.

دانستن این مسائل باعث شد من به این موضوع علاقه مند شوم اگر شما یک صبحانه از گوشت و تخم مرغ و یا حتی شیر با کرن فلکس بخورید، در مقابل آبمیوه های طبیعی یا چیزی که با پروتئین شاهدانه درست شده است مثل نوشیدنی وگا، مقدار بیشتری انرژی مصرف می کند.
در واقع انرژی بسیار کمتری صرف تولید دومی می شود، و اگر شما برای یک هفته غذاهای گوشتی بخورید، حتی یک وعده در یک هفته، آلودگی آن با صدها کیلومتر رانندگی کردن، برابر است. بنابر این بسیار خوب است که مردم در این باره آگاه شوند و من فقط می خواستم این پیام را به مردم برسانم و همه تمرکز من در کتاب بعدی، بر این موضوع است.

GHG from_food_production
اخیراً سازمان ملل نیز گزارشی داده است، که در مورد اثری که پرورش حیوانات بر محیط زیست دارد صحبت کرده است ، گزارش سازمان ملل در مورد این صحبت می کند که صنعت دامپروری عامل ایجاد بیش از % 51 از کل گازهای گلخانه ای هستند و این فقط حاصل تولید مستقیم متان از حیوانات است و ربطی به سوخت فسیلی که برای جابه جا کردن آنها به اطراف به کار می رود و یا برای تهیه غذا و یا هر چیز دیگری برای آنها ندارد، این اثر مستقیم آن است.
ما گاوها را برای گوشت و شیر آنها پرورش می دهیم. پس گفتن این حداقل ها اهمیت دارد، و این چیزی است که واقعاً می خواهم در کتابی که نوشتم نشان دهم .

اولین فصل کتاب در مورد این است که هر کسی مسئله ای دارد، اما بقیه آن راه حل است، راه حل هایی مانند اینکه شما چه کار می توانید بکنید، من چه کار میتوانم بکنم؟ و نه اینکه فقط اینطور بگوییم که نمایندگان کنگره یا مجلس سنا در این باره چه کار می توانند بکنند یا چه کار باید انجام دهند؟ بلکه باید از خود بپرسیم که ما چه کار می توانیم انجام دهیم؟


vegan- brazier

و همانطور که گفتم فقط با تغییر، یک وعده غذا یا خوراک مختصر در روز، به رژیم غذایی گیاهی می توانیم بسیار موثر باشیم. این چیزی است که من می خواهم مردم را تشویق کنم که حداقل درباره آن فکر کنند و بدانند که قدرت انجام آن را دارند و احساس قربانی بودن نکنند که گرمایش جهانی می خواهد همه ما را بکشد و ما هیچ انتخابی نداریم بلکه بدانند که ما واقعاً می توانیم برای این موضوع کاری انجام دهیم.


برای آشنایی بیشتر با “برندان بريزير”، مرد آهنین وگان و دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ این قهرمان از وب سایت های زیر دیدن نمایید:

http://www.brendanbrazier.com/

http://myvega.com/team-vega/brendan-brazier/published-work

http://animal-lib.org.au/get-active/personalities/68-brendan-brazier.html

http://silvieandmaryl.com/2010/03/brendan-brazier-vegan-4-life/

http://www.vancouversun.com/health/Crusading+healthier+planet/5268625/story.html

http://silvieandmaryl.com/2009/12/the-protein-myth-part-1/

http://phce.org/books.html?task=showCategory&catid=110


Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *