melting-glacia

آب شیرین وارد شده به اقیانوس ها افزایش می یابد.

در تحقیقی از محققان آمریکا که اخیراً در نشریه ی علمی  Proceedings of the National Academy  of Sciences انتشار یافته است آمده است که مقدار آبهای شیرینی که در سال ۲۰۰۶ از رودها و یخهای در حال ذوب قطب به اقیانوسها ریخته است % ۱۸ بیشتر از میزان آن در سال ۱۹۹۴ بوده است.

 

دانشمند ارشد دکتر جی فامیگلیتی، از دانشگاه ایروین کالیفرنیا اشاره کرد که گازهای گلخانه ای موجب افزایش دما میشوند و این امر به چرخه جهانی تبخیر و بارندگی شدت می بخشد. ایشان افزود که علاوه بر افزایش سطح آب اقیانوس ها، اثرات دیگری نیز هستند که پیشگویی های قبلی هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی را تصدیق میکنند، از جمله:  افزایش طوفان ها با باران در مناطق استوایی و مواجه شدن میلیون ها نفر از ساکنین نواحی نیمه خشک با افزایش خشکسالی.

این تحقیق که همچنان ادامه دارد، تنها به مدل های کامپیوتری اتکاء نکرد، بلکه در عوض بیش از یک دهه اطلاعات ماهواره ای را مورد بررسی قرار داد تا مقدار آب جاری شده از کشورها به اقیانوس را مورد اندازه گیری قرار دهد.             

 

مرکز ملی تحقیقات جوی آمریکا افزایش دمای سطح اقیانوس را کشف کرده و  دریاهای گرمتر را با گرمایش جهانی  مرتبط دانسته است. آب گرمتر، به تبخیر بیشتر می انجامد و سبب ایجاد طوفانهای شدیدتر میشود که برخی از مناطق را ویران میکند. وضعیت های وحشتناک بیشتری وجود دارند که  هنوز بررسی نشده اند و همه ناشی از بی توجهی در مراقبت از محیط زیست است که گرمایش جهانی را نیز سبب شده است. 

 

کافی است گیاهخوار باشید و از همه افرادی که می شناسید نیز بخواهید که با شما گیاهخوار شوند.  گیاهخواری ساده ترین راه و مؤثرترین راه برای  نجات سیاره است.

http://www.physorg.com/news205425928.html

http://www.msnbc.msn.com/id/39508745/ns/us_news-environment/

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *