کودکانی که در مقابل دود غیر مستقیم سیگار هستند، به شدت در معرض خطرند.

در اولین برآورد جهانی در مورد دود غیر مستقیم سیگار، در تحقیق سازمان بهداشت جهانی که توسط دانشمندان بین المللی صورت گرفت و در ژورنال پزشکی بریتانیا، “لنست” منتشر شد، اطلاعات دریافتی از ۱۹۲ کشور مورد بررسی قرار گرفت. این تحقیق آشکار کرد که استنشاق دود غیر مستقیم سیگار عامل % ۱ از مجموع مرگ و میرهای جهان است که آمار سالیانه آن، به ۶۰۰ هزار مورد می رسد. همچنین تعداد بزرگسالانی که به این علت جان شان را  از دست می دهند، در کشورهای غنی و در حال توسعه یکسانند، اما وضعیت کودکان در

مناطق محروم تر، بسیار بدتر است و حدوداً به ازای مرگ یک نفر بزرگسال، ۵ کودک که در معرض دود غیر مستقیم سیگار هستند، نیز از بین می روند. از میان این افراد، حدود % ۶۰، از بیماری قلبی،  % ۳۰ از عفونت های تنفسی، و بقیه در اثر مشکلاتی نظیر آسم یا سرطان ریه جان شان را از دست داده اند. در مجموع رقم سرسام آور ۵٫۷ میلیون نفر، در سال ۲۰۰۴ در اثر بیماری های مرتبط با مصرف دخانیات، جان شان را از دست دادند.

تحقیقاتی از دکتر آنت پروس اوستون، و همکاران ایشان صریحاً بر اجرای قوانین ممنوعیت استعمال دخانیات و دیگر رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی نظیر افزایش مالیات دخانیات، منع تبلیغات و بسته بندی های ساده، تأکید داشتند.   

http://www.france24.com/en/20101126-600000-die-each-year-passive-smoking-study

http://www.who.int/quantifying_ehimpacts/publications/prevdisradio/en/index.html

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *