کمبود آب در خاورمیانه، جنوب غربی آمریکا و شمال مکزیک.

با ترکیب عواملی نظیر  استفاده بیش از حد و تاثیرات فزاینده تغییرات اقلیمی رود اردن به رودی کم آب تبدیل شود و مردم سوریه، اسرائیل و اردن در رنجند، و دولتهای آنها بر سر حق آب، با همدیگر بحث دارند. ساکنین اردن اغلب هر دو هفته یکبار به منبع آب دسترسی دارند.

مدیر سازمان زیست محیطی دوستان زمین در خاورمیانه، گیدون برومبرگ اظهار داشت: “به خاطر… رقابت رود تقریباً از بین رفته است.”

همچنین دریاچه “مید” که برای شمال مکزیک و  ایالت های جنوب غربی آمریکا شامل آریزونا، نوادا و کالیفرنیا  آب تأمین میکرد، هم اینک به % ۴۰ ظرفیت خود رسیده، یعنی

تا کمترین میزان از زمان ایجاد این دریاچه در دهه ۱۹۳۰. این دریاچه که ۱۱ سال خشکسالی را تجربه کرده، در طول ۵ ماه گذشته، ۴٫۵ متر دیگر نیز کاهش یافته.

دکتر تیم برنت دانشمند آمریکایی و متخصص دریاچه مید، که دو سال پیش در مورد خشک شدن احتمالی این منبع بزرگ تا سال ۲۰۲۱ خبر داد، چنین گفت: “این یک هشدار واضح است.”    

    

حدود 6 میلیارد نفر در این جهان داریم و منابع آبهای زیر زمینی برای چاهها که آب نیمی از جمعیت جهان ما را تامین میکند در حال خشک شدن هستند. و ۱۰ رود اصلی جهان، در حال خشک شدن یا فرونشینی هستند.

 

 

3 میلیارد نفر کمبود آب دارند. چه تعداد دیگر باید باشند، منتظر چه تعداد بیشتری افراد در رنج هستیم تا اینکه دست به عمل بزنیم؟ لطفاً اکنون اقدام کنید! گیاهخوار باشید، صنعت گوشت، لبنیات و ماهی را متوقف کنید. نیکخواه باشید. انرژی مهربانی ایجاد کنید که جهان ما را احاطه خواهد کرد که رحمت، عشق، حمایت برای ما و فرزندانمان روی این سیاره را منتشر خواهد کرد. لطفاً هم اکنون اقدام کنید. بسیار ساده است، فقط گیاهخوار باشید.  

http://rt.com/Top_News/2010-08-14/water-feud-middle-east.html

http://www.nytimes.com/gwire/2010/08/12/12greenwire-lake-meads-water-level-plunges-as-11-year-drou-29594.html

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *