کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام با آینده ای توام با آبهای بی حیات روبرو خواهند بود.

 گزارش جدید انتشار یافته توسط دبیرخانۀ بین دولتی جوامع اقیانوس آرام مستقر در کالدونیای جدید هشدار دادکه صید مفرط ماهی و تغییرات اقلیمی میتوانند صرفاً ظرف ۲۵ سال آبهای منطقه را از ماهی تهی کنند.

 

این گزارش خاطر نشان کرد که برخی از انواع ماهی تن به طرز مفرطی صید شده اند و با توجه به کاهش تعداد ماهیهای سراسر جهان، این منطقه حتی با فشاری بیشتری از سوی ناوگانهای خارجی مواجه خواهد شد.

بر اساس  “اتحادیه ی بین المللی حفاظت از  طبیعت” (آی یو سی ان) بیش از ۱۸۰۰ گونۀ ماهی در سراسر جهان در معرض خطر انقراض می باشند که بیش از % ۲۰ از کل جمعیت ماهی ها می باشند. بسیاری از دانشمندان خاطر نشان کرده اند که این تغییرات نشانگر ششمین انقراض جمعی بر روی زمین در نیم میلیارد سال گذشته می باشد، ولی این بار برای نخستین بار  انسانها مسبب آن هستند.    

 

“صنعت گوشت” ماهیگیری را نیز شامل میشود. زیرا سالانه %۵۰ از ماهی های کشته شده و میلیون ها تن موجود دریایی صرف تغذیه دام می شود. پس از اینکه میلیاردها حیوان ساکن در دریاها از خانه هایشان ربوده شده و کشته شدند، اقیانوسهای ما به عدم تعادل زیادی، دچار شده اند. اثر تصاعدی همه این فعالیت های ویرانگر، ورای برآوردهای ماست.  

 

ما بی نهایت به ماهی ها در دریا نیاز داریم تا اقیانوس را متعادل کند؛ در غیر این صورت زندگی ما به خطر می افتد. خداوند به دلیلی آنها را آنجا قرار داده است.  حالا که ما به فواید بیشمار رژیم گیاهی پی برده ایم، میتوانیم دست به کار شویم و  این راه حل را اجرا کنیم و با این کار نه تنها سلامت مان را بهبود بخشیم، بلکه کل سیاره و جهان را  نجات دهیم.

  

http://www.physorg.com/news/2010-10-pacific-fisheries-collapse.html

http://ca.news.yahoo.com/nphotos/Graphic-on-the-Pacific-islands/photo/27102010/24/photo/photos-n-top-news-graphic-pacific-islands.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Noum%C3%A9a

http://en.wikipedia.org/wiki/Secretariat_of_the_Pacific_Community

http://www.biologicaldiversity.org/programs/biodiversity/elements_of_biodiversity/extinction_crisis/index.html

http://www.worldwatch.org/files/pdf/Livestock%20and%20Climate%20Change.pdf

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *