پرموفراست (لایه منجمد دائمی) به سمت شمال عقب نشینی میکند.

در دو مطالعه همزمان،‌ محققین از دانشگاه لاوال کانادا و دانشگاه لوند سوئد دریافته اند که لایه همیشه منجمد زمین که بنام “پرموفراست” معروف است در عرض های جغرافیایی جنوبی درحال ذوب شدن هستند. در مورد منطقه “جیمز بی” کانادا  لایه “پرموفراست” اکنون در  ۱۳۰ کیلومتری شمال جاییکه  ۵۰ سال گذشته بوده است  آغاز میشود. در سوئد، دانشمندان طی یک دوره چند ساله کشف کردند که پرموفراست در یک منطقه  تالابی کاملاً ناپدید شده است.  محققین کانادایی همچنین افزایش دمای ۲ درجه سانتیگراد را طی دو دهه گذشته  متذکر شدند و میگویند که  اگر چنین روندی همچنان ادامه یابد، پرموفراست در  منطقه “جیمز بی”  از بین خواهد رفت.

نه تنها ذوب شدن پرموفراست یک علامت حاد گرمایش جهانی میباشد، دانشمندان قبلاً  هشدار داده اند که اثرات آن شامل از هم پاشیدن تمامی جوامع میشود و این امر تاکنون در اماکن قطبی  مانند آلاسکا در آمریکا  دیده شده است. بدتر از همه ذخایر عظیم زیرزمینی گاز متان است که همانگونه که پرموفراست ذوب میشود، رها میگردد درحالیکه نقطه غیرقابل برگشت نقطه ای خواهد بود که پس از آن گرمایش جهانی غیرقابل کنترل اجتناب ناپذیر میباشد.

امید است درحالیکه هنوز فرصت میباشد همه به شیوه های هماهنگی که محیط زیست مان را  پایدار نگاه میدارند روی آورند.

دانشمندان آمریکایی و کانادایی به قطب شمال سفر می کنند و متوجه شده اند که گاز متان زیادی از  ذوب لایه منجمد زمین خارج می شود که مقادیر بیکرانی  از متان را در زیر سطح یخزده ذخیره می کند.  تحقیق دیگری نیز نشان داده است دما در قطب شمال چقدر بسرعت  افزایش می یابد، خیلی سریعتر از بقیه جهان. این یعنی میزان وسیعی از متان می تواند خیلی سریع  از خاک از قبل منجمد شده  خارج گردد که یک فاجعه کامل برای حیات روی زمین  خواهد بود.

یک حقیقت روشن است؛ اگر ما مصرف گوشت و پرورش دام را متوقف کنیم، یکی از گازهایی که بیشترین گرما را در خود حبس  می کند، که متان است،  نیز حذف می کنیم. و از آنجایی که این گاز  خیلی سریع از اتمسفر ناپدید می شود، سیاره  تقریبا فورا سرد می شود و مشکلاتی نظیر ذوب لایه منجمد خاک را از بین میبرد، که  اگر هیچ کاری برای توقف آن نکنیم متان بیشتری آزاد خواهد شد.  

 

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/02/100217101129.htm http://ca.reuters.com/article/domesticNews/idCATRE61G5BG20100217?sp=true

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/02/090218081629.htm

 

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *