نخستين مركز عرضه محصولات گياهي مازندران آغاز به كار كرد

هفتۀ گذشته با حضور عروس و داماد گياه‌خوار، نخستين مركز عرضه محصولات ويژه گياه‌خواران در نوشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از نوشهر، هفتۀ گذشته با حضور جمعي از اعضای كانون انسان پاك و زمين پاك غرب مازندران، مركز عرضه محصولات گياهي و با ابتكاري جالب با حضور عروس و داماد گياه‌خوار به بهره‌برداري رسيد….

منصوره نيك‌سيرت و رويا جاهدي مديران اين فروشگاه هدف از افتتاح اين فروشگاه را در دسترس قرار داشتن محصولات ويژه گياه‌خواران براي اين قشر عنوان كردند.

 

نيك‌سيرت افزود: اطلاع رساني به مردم در رابطه با گزينه‌هاي مختلف زندگي، تغذيه سالم و اطلاع رساني براي كاهش معضلات زيست محيطي با توجه به گرمايش جهاني و حفظ ميراث زمين از ديگر اهداف بازگشايي اين فروشگاه است.

وي مهم‌ترين فعاليت‌هاي فروشگاه را آشنايي مردم با تغذيه شفابخش و سالم گياهي، پخش اعلاميه و اطلاعيه‌هاي هشداردهنده در مورد تغييرات آب و هوايي كنوني، وضعيت گرمايش جهاني و برگزاري همايش‌هاي غذايي دانست.

 

نيك‌سيرت درباره مضرات استفاده از گوشت و لبنيات نيز بيان داشت: بيماري قلبي، سرطان، چاقي، دارا بودن چربي‌هاي اشباع شده، آلودگي به آنتي بيوتيك‌هاي تزريقي به دام، فقدان فيبر و آلودگي به هورمون‌هاي القاي رشد بيشتر، از مهم‌ترين مضرات استفاده از گوشت و لبنيات حيواني است.

 

وي درباره فوايد رژيم گياه‌خواري نيز تصريح كرد: احساس انرژي بيشتر، احساس جوان‌تر بودن، جلوگيري از بيماري ام ‌اس، پاركينسون، پوكي استخوان و سنگ كليه و كاهش كلسترول از جمله فوايد رژيم گياه‌خواري است.

مدير فروشگاه ويژه گياه‌خواران بيان داشت: در غرب مازندران حدود 400 نفر به عضويت كانون انسان سالم زمين سالم درآمده‌اند و تاكنون با برگزاري همايش‌هاي مختلف و سمينارهاي گوناگون سعي شده است اين كار پسنديده ترويج شود.

در پايان گياه‌خواران حاضر در جلسه كه در بين آنها افرادي بودند كه سال‌هاست گياه‌خواري مي‌كنند به بيان تجربيات پرداختند و به پرسش‌هاي حاضران پاسخ دادند.

 

از نكات جالب توجه اين مراسم اعلام اين نكته بود كه شام عروسي اين دو جوان گياه‌خوار تماما از گياهان است و از مواد گوشتي در آن استفاده نشده است.

 

در اين فروشگاه انواع محصولات گياهي نظير لبنيات فرآوري شده از سويا، پروتئين گياهي، شيريني‌هاي بدون استفاده از شير و تخم مرغ و دوغ سويا عرضه مي‌شود.

 

آدرس فروشگاه گیاهی نوشهر: نوشهر،خیابان سعدی، انتهای بلوارسعدی، سمت راست، پاساژ منصوری، فروشگاه سوما

 

برای آدرس رستوران ها و فروشگاه های گیاهی دیگر به این قسمت در سایت کانون مراجعه کنید.

 

http://blog.beveg.ir/?p=161

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8906260133

http://www.daryanews.com/?NewsId=7151

http://phce.org/veganshops.html

 

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *