میلیونها ماهی در بولیوی از سرما مردند.

موج سرمایی که بخش وسیعی از آمریکای جنوبی را در بر گرفته سبب شده دمای مناطقی که معمولا به طور متوسط  بالای ۲۰ درجۀ سانتیگراد هستند، به زیر صفر درجه تنزل کند.

دماهای غیرعادی طی ماه ژوئیه جان ده ها انسان را در آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه گرفت.

اکنون در بولیوی مقامات از مرگ حدود ۶ میلیون ماهی در استان شرقی “سانتا کروز” خبر داده اند که دماهای  آن به پایین ترین سطح در قریب به ۵۰ سال گذشته تنزل یافته. 

فرماندار “روبن کوستاس” اظهار کرد که از دست رفتن ماهی ها بدترین فاجعۀ زیست محیطی طی نیم قرن گذشته است و خاطر نشان کرد که احتمالاً حیوانات آبی به علت خشکسالی ممتد آسیب پذیرتر شده بودند. با توجه به اینکه رودخانه های آسیب دیده اکنون به دلیل تجزیۀ (اجساد) ماهیها به حدی آلوده شده اند که به ساکنین گوشزد شده از آنها نیاشامند، مقامات بهداشتی بولیوی با تامین آب آشامیدنی و دارو  در تلاش برای حفاظت از عموم مردم هستند. به علاوه  فرماندار برای کمک به احیای تعداد این جانداران، خواهان منع ماهیگیری شده...

اكنون ما با هوای فوق العاده سرد نیز مواجه هستیم. بین اكتبر ۲۰۰۸ و  فوریه ۲۰۰۹ بیش از ۳۶ نفر در مكزیك در اثر هوای فوق العاده سرد جان باختند.

به همه رهبران جهان و دولتها پیشنهاد می كنیم لطفا روش زندگی بدون محصولات حیوانی را سریعا ترویج كنید تا اینكه بتوانیم سیاره را نجات دهیم. زمان زیادی برایمان باقی نمانده. موضوع بقاء خودمان و فرزندانمان هست. اگر همه دولتها،  مردم را به رژیم سالم، بدون  محصولات حیوانی تشویق كنند، سیاره در كوتاه ترین  زمان نجات خواهد یافت. دولت باید اولویت قائل شود، سیاره را نجات دهد، كشاورزی وگان ارگانیک ترویج دهد.

http://www.laht.com/article.asp?ArticleId=361753&CategoryId=14919

http://www.boliviaweekly.com/intense-cold-kills-fish-populations-in-three-departments/948/

http://www.laprensasa.com/2.0/3/309/793078/America-in-English/Cold-wave-kills-6-mn-fish-in-eastern-Bolivia.html

 

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *