Categories
فن آوری زیست سازگار

ماشین الکترونیکی جدید برای حمل و نقل شهری آینده ابداع شد

تصور کنید که ماشینی بتواند بدون راننده هدایت شود و یا فردی آنرا براند یا برای سفر پربازده تر، با ماشینهای دیگر در یک قطار حمل و نقل شوند. همچنین می تواند از برخورد با موانع جلوگیری کند و خود را پارک نماید و به طور خودکار با یک فراخوان از یک برنامه در تلفن هوشمند، به نزد صاحبش بازگردد!

 

این مفهوم جدید در ماشین ای ان وی یا وسیله الکترونیکی دارای شبکه، به کار رفته که ساخت کارخانه اتومبیل سازی “ژنرال موتور” با همکاری با شرکت حمل و نقل زیست پایدار “سگوی” می باشد. این وسیله اولین بار در نمایشگاه اخیر وسایل الکترونیکی مصرفی در نوادا، آمریکا نمایش داده شد که پیش از آن به مدت ۶ ماه در نمایشگاه  جهانی شانگهای در چین بود. این وسیله که برای مسافت های کوتاه شهری تعبیه شده، ۲ چرخ و ۲ صندلی دارد و ۱٫۵ متر در ۱٫۵ متر است و حاوی باتری لیتیم یون می باشد که می تواند با پریزهای معمولی شارژ شود. این وسیله که گمان می رود در این دهه به تولید انبوه برسد، ۱۰ هزار دلار قیمت دارد، وسیله ای زیست سازگار است و به راحتی همراه با ۴ یا ۵ ماشین مشابه خودش در یک پارکینگ جا می شود.   

 

 

در مورد اندازه کوچک این ماشین، مدیر بخش فن آوری پیشرفته در ماشین شرکت ژنرال موتورز آقای “کریس بورونی برد” گفت: “ساخت جاده های بیشتر و وسیع تر، پر هزینه است و براستی همه مشکلات ما را حل نمی کند و لذا به راه حلهای هوشمندانه تری نیاز است. وسایل نقلیه عمومی لازم هستند، اما با وجود افراد بسیاری که از مکانی به مکان دیگر و در جهات مختلف می روند، به خودرو شخصی هم نیاز است.”   

 

 

 

امید است که این ماشین افراد بیشتری را تشویق کند تا وسایل ابداعی بیشتری بسازند که هوشمندانه، پربازده و زیست سازگار باشند! 

  

http://english.cntv.cn/20110110/104655.shtml

 
 
ارسال به داغ کن - کلوب دات کام