روند سریع افزایش سطح آب اقیانوسها

تحقیقات جدید نشان می دهد که سطح آب اقیانوسها  سریعتر از آنچه پیش بینی شده  افزایش می یابد. گزارش جدید منتشر شده توسط اتحاد بین المللی دانشگاههای تحقیقاتی،  تحت عنوان،  ” تغییرات آب و هوایی –  خطرهای جهانی،  چالش ها و تصمیم ها”، بیان میکند که روند متلاشی شدن   کلاهکهای یخی قطبی،  و همچنین افزایش سطح آب دریاها هر دو بمیزان چشمگیری سریعتر از آن چیزی هستند که هیئت  بین دولتی تغییرات آب و هوایی سازمان ملل ( آی پی سی سی) دو سال قبل پیش بینی کرده بود.   

 این گزارش که توسط محققین  ۱۰ دانشگاه بین المللی  تهیه شده بود، پیش بینی میکند که سطح آب اقیانوسها تا پایان  قرن یک متر افزایش یابد که  نزدیک به ۷۰ درصد بیشتر از آن چیزی است که قبلاً   “آی پی سی سی” برآورد کرده بود. بگونه ای مشابه،‌ دماهای اقیانوس ۵۰ درصد سریعتر از پیش بینی “آی پی سی سی” در حال افزایش است. ” هانس یوآخیم شلنهوبر”،‌  رئیس موسسه آلمانی ” پاتزدام”  که در زمینه تحقیق درمورد اثرات  آب و هوایی فعالیت دارد، اظهار داشت،

 

” ما باید بسرعت  اقدام کنیم و باید اقدامی جدی انجام دهیم. زمان بوضوح در حال  از دست رفتن است.” دانشمندان اتحاد بین المللی  دانشگاههای تحقیقاتی،  برای این گزارش که به روشنی  بحران جهانی قریب الوقوع ما را نشان میدهد، خالصانه  از شما سپاسگزاریم.  بیایید همه ما برای حفاظت از   آینده سیاره منحصربفرد و زیبایمان بسرعت به شیوه های زندگی شریف تر روی آوریم.

 با این نوع افزایش سطح آب به كجا پناه ببریم؟ حتی اگر زمین را سوراخ کنیم… این روزها، چیزی لوله    میتوان تهیه کرد، مثل یك اتاق، و می توانید در دل زمین آنرا حفر کنید  تا خود را در برابر تغییرات جوّی گازها و غیره حفاظت نمایید، اما در این مورد چگونه میتوانیم  از خود محافظت نماییم وقتی كه سطح دریا ۷ متر بالا رفته و همه چیز را در خود مدفون می كند؟ و دیگر نه غذایی هست،  نه كشاورزی، و نه چیز دیگر! حتی حیوانی برای خوردن نیست  حتی اگر بخواهیم گوشت بخوریم، گوشتی نمانده است.  ما باید به یک  رژیم گیاهی روی آوریم، رژیم عاری از محصولات حیوانی.  صنعت گوشت باید ازبین برود. راه حل این است.

منبع:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601124&sid=afmw1nT6inhA

 

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *