روسیه با کاهش محصولات و خشکسالی شدید مواجه میشود.

با اعلام موقعیت اضطراری توسط دولت، در ۱۶ منطقه، رئیس جمهور این کشور، دمیتری مدودف، خواستار اقدامات فوری برای کمک به کشاورزان در غلبه بر شرایط خشکسالی شد. بخشهای مرکزی روسیه، و نیز منطقه “ولگا”، مناطق جنوبی آرال و سیبری از ماه ژوئن به این طرف، گرمای شدیدی را تجربه کردند و مکرراً دمای هوا در آن مناطق به ۴۰ درجه سانتیگراد رسیده است.

۹ میلیون هکتار از محصولات، معادل با یک پنجم مجموع مناطق زیر کشت، ویران شده که این امر در ۱۳۰ سال اخیر، بی سابقه بوده است. با کاهش % ۵۰ غلات برای دامها، دولت در تلاش است تا برای جلوگیری از اقدام نومیدانۀ کشتار جمعی دام، کارهایی انجام دهد، چرا که این نگرانی وجود دارد که به زودی در این کشور که بزرگترین صادرکننده غلات در جهان است، قیمت نان افزایش یابد.

برای کمک به جبران ضررهای اقتصادی کشاورزان، که برخی را در معرض خطر  ورشکستگی قرار داده است، رئیس جمهور مدوف، ۱٫۳ میلیارد دلار وام، ارائه میدهد. او گفت: “این یک مشکل بزرگ است. دهه هاست که در کشور ما از این قبیل ناهنجاری ها روی نداده است. باید راهی بیابیم تا بتوانیم حداقل مقداری از محصولات را حفظ نماییم.”

برخی از کشورها و جوامع باید با وضعیت های وخیم تر خشکسالی مقابله کنند. برای تولید محصول یا حتی برای نوشیدن، آب به میزان کافی وجود ندارد.

هر کودک، خانواده و جامعه به طریقی تحت تاثیر این تجربۀ تکان دهنده و مصیبت انگیز قرار می گیرند. خردمندانه ترین اقدام، اصلاح وضعیت کنونی ما و  پیشگیری از صدمات آینده است، آنگاه حتی لازم نیست نگران آینده باشیم.  و همه دانشمندان برجسته یک مطلب واحد را به ما می گویند: که ما باید اکنون به آن رسیدگی کنیم و نه فردا.  هوشمندانه ترین روش عبارت  است از توقف وخیم تر شدن  گرمایش جهانی  از طریق وگان شدن.

خیلی ساده به نظر می رسد اما بهترین راه حل است. موثرترین آنها و  اثر آن تقریباً به صورت آنی قابل مشاهده خواهد بود. به علاوه مشکلاتی که هم اکنون با آنها مواجه ایم- مانند گرمایش جوّی، کمبود آب، کمبود مواد غذایی،  بیابان زایی- را می توانیم به سرعت با توقف تولید گوشت، برطرف کنیم. اکنون آن را متوقف کنید، نه بعداً. پس لطفاً پیش از آن که مهار وضعیت بیش از این از دستمان خارج شود- بیایید رژیم وگان را برگزینیم.    

http://www.spa.gov.sa/English/details.php?id=801604

http://en.rian.ru/russia/20100712/159774123.html

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *