دکتر فورمن: گیاهخواری کامل بطور طبیعی بیماری قلبی را درمان می کند.(قسمت سوم)

دکتر فورمن، پزشک بسیار محترمی در ایالات متحده آمریکا هستند که در زمینه پیشگیری و درمان چاقی و دیگر بیماریها تخصص دارند و این کار را از طریق تغذیه و درمانهای طبیعی انجام میدهند؛ ایشان در بسیاری از  برنامه های رادیویی و تلویزیونی آمریکا شرکت کردند، و چندین کتاب در مورد تغذیه نوشته اند که کتابهای پرفروش “خوردن برای زیستن،” “فرزندتان را در برابر بیماری مقاوم کنید”، “حفاظت از زندگی در مقابل کلسترول”، “خوردن برای سلامتی” میباشند:

به یاد داشته باشید که بیماری قلبی چیزی کاملاً غیر طبیعی است. سکته نیز غیر طبیعی است. هیچ انسانی نباید دچار بیماری قلبی و سکته قلبی شود. صدها سال پیش این بیماریها وجود نداشتند. ما چیزهای زیادی آموختیم، و میدانیم که امروزه انسانها چطور میتوانند از خود حفاظت کنند. سالها پیش، چیزی به نام دیابت وجود نداشت. این بیماری موقعی روی میدهد که مردم به اضافه وزن دچار شوند.

سلامتی شما در واقع به عادات غذایی تان، عادات ورزشی تان و عادات شخصی تان در مورد سلامتی بستگی دارد.

تغذیه مناسب، بسیار قویتر از دارو عمل میکند.

وقتی شما برای فشار خون بالا دارو مصرف میکنید، فشار خون انقباضی شما پایین می آید، این اولین اثر است، اما به این شکل فشار خون انبساطی شما نیز کم میشود. اما وقتی که سن زیادتر میشود، پایین آمدن میزان فشار خون انبساطی مطلوب نیست. در واقع پایین آمدن فشار خون انقباضی، خطر افزایش بی نظمی ضربان قلب را افزایش میدهد…

وقتی که با تغذیه خوب فشار خون خود را پایین می آورید و در مصرف نمک نیز دقت به خرج میدهید، فشار خون شما در حد مطلوبی باقی می ماند و نوسانات شدید ندارد و تقریباً ثابت می ماند. به عبارت دیگر  دارو، اثرات جانبی نیز دارد. و ما در واقع می خواهیم که تا حد ممکن استفاده از دارو را کاهش دهیم.

 

یک رژیم وگان به طور طبیعی بیماری قلبی را درمان کرده و آنرا معکوس میکند:

 

اگر شخصی دارای رژیم گیاهی باشد و مقدار زیادی میوه و سبزی مصرف کند، بدون نمک، فشار خون او پایین می آید. ورزش نیز بسیار مهم است. میتوان فشار خون افراد را پایین آورد، میتوان کلسترول و اسکلروز، انسداد یا گرفتگی قلب آنها را به تدریج از بین برد تا قلب آنها بدون آنژیو پلاستی (رگ گشایی)، کار گذاشتن استنت یا  جراحی قلب باز، بهبود یابد.

من در سراسر جهان هزاران بیمار دارم که دیابت آنها درمان شده و کاملاً از بین رفته، فشار خون بالای آنها پایین آمده، قلب درد آنها درمان شده، بیماری قلبی شان از بین رفته، و نیاز به دارو ندارند و درمان پزشکی بر روی آنها صورت نمی گیرد. اما مهمتر از همه، این است که به بیماری قلبی دچار نمیشوند، سکته قلبی نمی کنند. و سالم می مانند. و بدون استفاده از دارو، سلامت خود را حفظ میکنند.

 

بهترین تدبیر برای تضمین کسب همه مواد غذایی مورد نیاز، چیست؟

ما از فروشگاه یک بسته غذا می گیریم و روی آن نوشته شده “ویتامین آ: % ۲۰” یا هر برچسب دیگر. باید بدانیم که مصرف این غذا درست نیست، زیرا ما به ویتامین بیشتر یا چیزهایی از این قبیل، نیاز نداریم، زیرا به حد کافی از مواد غذایی دریافت می کنیم. ما به چیزی نیاز داریم که در بدن مان کم باشد و آن بسته های غذایی همه مواد لازم را ندارند، آن مواد مختلف، صدها ماده مغذی لازم را ندارند و وقتی این غذاها را میخوریم، این مواد را بدست نمی آوریم.

به عبارت دیگر می توانیم ویتامین سنتزی به غذایمان اضافه کنیم، اما اگر ماده غذایی حاوی همه انواع هزاران ماده مغذی نباشد، در واقع یک غذای مقوی محسوب نمیشود.

وقتی بتا کاروتن، لوتئین، لیکوپن و دیگر مواد مغذی که به طور طبیعی در هویج، سیب زمینی شیرین یا سیب یافت میشود را مصرف کنیم، نه تنها یک ماده مغذی، بلکه صدها ماده مغذی بدست می آوریم که در این غذاها موجود هستند؛ که البته بسیار مهم نیز میباشند. نکته اساسی این است که باید غذای خود را از مواد غذایی  طبیعی بگیریم نه مواد افزودنی غذاهای فرآوری شده.

یک نکته دیگر این است که وقتی به مواد غذایی موجود در غذاها نگاه می کنیم، متوجه می شویم که بسیاری از  این مواد مغذی، به تازگی کشف شده اند و در برنامه های آنالیزی موجود نیستند.  به عنوان مثال، یکی از مهم ترین مواد غذایی مورد نیاز ما برای حفاظت در مقابل سرطان، ایزو تیو سیانات می باشد که “آی تی سی اس” نیز نامیده میشود. “آی تی سی اس” ها  موادی بسیار مهم در حفاظت در مقابل سرطان هستند؛ و در گیاهان سبز یافت میشوند. با جویدن سبزیجات، این مواد در دهان ایجاد میشوند. اگر شما سبزیجات را نجوید و زود آنها را قورت دهید، مقدار زیادی از این ماده در دهان تان شکل نمی گیرد. وقتی که شما با دندان تان دیواره سبزی را می شکنید، یک واکنش شیمیایی روی میدهد. میتوان با آب میوه گیری یا مخلوط کن یا خرد کردن نیز این دیواره را شکست.

این ترکیبات دارای اثرات ضد سرطانی هستند. وقتی غذاهای فرآوری شده بخوریم این مواد را به دست نمی آوریم. مواد مغذی، بسیار اهمیت دارد.  اما نمیتوان فکر کرد که میتوان مواد مغذی مورد نیاز را با مصرف قرص ویتامین، بدست آورد چرا که به این شکل هیچ چیز عاید مان نمیشود. تنها راهی که میتوانیم کل مجموعه هزاران ماده مغذی مورد نیاز برای بدن برای دستیابی به سلامت بهینه را کسب کنیم، خوردن غذاهای طبیعی دارای مواد مغذی است.

 

کودکان باید زندگی سالمی را آغاز کنند، باید مواد غذایی سالم و طبیعی به آنها داده شود.

 

بر اساس گفته های علمی،  وقتی سلولها در حال رشد هستند، تکثیر شده و تقسیم میشوند، و به این خاطر در مقابل خطرات ناشی از مواد غذایی سمی و شیمیایی، آسیب پذیرترند. لذا به عنوان مثال، وقتی یک کودک را به رستوران فست فود می برید، و سیب زمینی سرخ شده و برگر و چیپس به او میدهید، و نوشابه گازدار، به او آسیب می رسانید. و در واقع میزان ابتلا به سرطان را در او افزایش میدهید.

ما باید رژیمی حاوی میوه، سبزی، حبوبات، توتها و دانه ها، و غذاهای بسیار تمیز به کودکان بدهیم، زیرا آنها در حال رشد هستند.

اگر شما بزرگسال باشید، و یک رژیم غیر مناسب داشته باشید، باز هم میتوانید خطر را به میزان زیاد کاهش دهید.  کافی است بهتر عمل کنید. مقدار زیادی  مواد غذایی مقوی گیاهی بخورید، تا بدن تان بتواند به طور کامل از خود محافظت کند.

 

اگر از خوردن غذاهای ناسالم دست بردارید، و غذاهای سالم بخورید، فوراً احساس خوبی نخواهید داشت، شاید حس بدتری هم داشته باشید.

 

زیرا بدن شما در حال سم زدایی است و  ممکن است مقداری خستگی، ضعف و بی قراری و گاهی هم تب حس کنید، اما نگران نباشید، اینها فقط کمی طول میکشد.

هر چقدر مردم بیشتر مطلع شوند، بیشتر آگاهی می یابند و بیشتر اطلاعات را میخوانند و بیشتر مطالعه میکنند و بیشتر درک میکنند و این موجب میشود تغییر آسانتر شود و بتوانند با حالت موقت بی قراری و سم زدایی بدن شان، کنار بیایند. این حالت زود از بین میرود. با درک این اطلاعات، آنها بهتر درک میکنند که در عرض چند هفته، حس بسیار بهتری خواهند داشت.

و بعد درمی یابند: “وای، من خسته نیستم.  وقتی بیدار میشوم، نیاز نیست برای سر حال آمدن، یک فنجان قهوه بخورم. وقتی بیدار میشوم، انرژی زیادی دارم.” به این شکل میتوان بیشتر از زندگی لذت برد.

 

باشد که کل جهان، به زودی از رژیم وگان ارگانیک پیروی کنند تا به سلامت بهینه، و آینده روشن برای سیاره دست یابند. 

برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایای رژِیم وگان در درمان بیماری ها و سالم زیستن به مقالات موجود در بخش سلامت و تندرستی مراجعه کنید. 

کتابهای دکتر فورمن، در این سایت در دسترس است:   

www.DrFuhrman.com

http://www.diseaseproof.com/archives/cat-cardiovascular-disease.html

http://www.diseaseproof.com/archives/cat-stroke.html

http://www.diseaseproof.com/archives/cat-meat.html

http://www.diseaseproof.com/archives/cat-healthy-food.html

http://www.diseaseproof.com/archives/cat-blood-pressure.html

 

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *