دولت بریتانیا برای کاهش گازهای گلخانه ای، نظر مساعدی نسبت به رژیم گیاهی دارد

آژانس امنیت غذایی” این کشور (اف اس ای) برای بررسی این امر که چگونه تغییرات اقلیمی میتواند امنیت مواد غذایی و تغذیه را تحت تاثیر قرار دهد، قراردادی با دانشگاه “ایست آنگلیا” منعقد کرد.

گزارش به تازگی منتشر شدۀ “مواد غذایی و تغییرات اقلیمی” به این نتیجه رسید که رژیم دارای میران اندک  گازهای گلخانه ای (جی اچ جی)  عبارت است از کاهش گوشت و پنیر توام با مقادیر بیشتری از سبزیجات و پروتئین بدست آمده از بنشن که به حبوبات نیز موسوم است.

 

این گزارش همچنین خاطر نشان کرد که افزایش مصرف حبوبات دارای مزایای سلامت بخش دیگری نیز هست و اظهار داشت: “اگر حبوبات به میزانی گسترده تر به عنوان  منبع پروتئینی به جای مواد غذایی گوشتی و لبنی استفاده شود می تواند مزایای تغذیه ای در بر داشته باشد، مانند مزایای مرتبط با رژیمهای گیاهی. (همچنین) شواهدی نیز وجود دارد که پروتئین سویا می تواند در کاهش احتمال ابتلا به سرطان پروستات و  بهبود لیپیدها موثر باشد.”           

 

پرورش دام  منجر به آزاد شدن گاز گلخانه ای متان می شود، اکثر گاز متان از آنهاست و این گاز تا  % ۷۲ قوی تر از دی اکسید کربن است، ولی آن همچنین سریعتر از دی اکسید کربن پراکنده می شود. پس رژیم گیاهخواری، رژیم وگان، رژیم عاری از مواد حیوانی، راهی است که بطور فیزیکی و سریع به جبران گاز های گلخانه ای که به سیارۀ ما ضرر می زنند می انجامد زیرا آن می تواند فورأ باعث خنک شدن شود. اگر همۀ دولتها مردم را به رژیم فاقد محصولات حیوانی ترغیب کنند، سیاره می تواند خیلی سریع نجات یابد.   

 

http://www.telegraph.co.uk/foodanddrink/foodanddrinknews/8079534/Go-vegetarian-to-save-planet-scientists-tell-Government.html

http://www.foodbase.org.uk//admintools/reportdocuments/575-1-1008_X02001__Climate_Change_and_Food_Report__28_Sept_2010.pdf

http://www.foodnavigator.com/Science-Nutrition/Climate-change-could-provoke-unhealthy-food-choices-warns-FSA-report

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1322704/Go-vegetarian-order-Government-food-police.html

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *