دانشمندان مجدداً تأکید میکنند که گرمایش جهانی حقیقت دارد.

 مقاله تازه منتشر شدۀ “موقعیت شرایط اقلیمی” با کمک مستقل بیش از  ۳۰۰ محقق از  ۴۸ کشور، چنین نتیجه گیری کرد که شواهد مربوط به تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت های انسانی “تردید ناپذیر” است و عامل عمده گرمایش جهانی، گازهای گلخانه ای میباشد.

این گزارش که توسط  سازمان ملی اقیانوس و اقلیم شناسی (ان او آ آ) منتشر شد، به ارزیابی ۱۰ شاخص کلیدی در سیستم تغییرات اقلیمی پرداخت و دریافت که دهه اخیر بیشترین گرما را داشته، و این امر به ذوب پوشش های یخی قطب، یخهای دریا و برفها انجامیده است. همچنین سطح آب دریا، میزان گرمای اقیانوس ها و دمای سطح آنها، دمای هوا و زمین رو به افزایش است.

بویژه رئیس بخش کنترل اقلیمی این سازمان و از نویسندگان این گزارش، درک ارندت، هشدار داد که اقیانوس % ۹۳٫۴ از انرژی گرمایی تولید شده را جذب میکند، حتی در عمق ۱۸۰۰ متری در زیر سطح آب، و این بیان میدارد که گرما برای مدتی طولانی در آب می ماند و تغییرات گسترده ای را سبب میشود…

دکتر “جین لابچنکو” مدیر “ان او آ آ”، با اشاره به نتایج این گزارش که به اتفاق آراء گرفته شده، بیان داشت: “این آمار از سازمان های بسیاری در سراسر جهان به دست آمده است و این شواهد مستقل، همگی به یک نتیجه مشترک اشاره دارند: سیاره ما در حال گرم شدن است“.

بعلاوه، از نویسندگان دیگر این گزارش، اردنت، گفت: “شاید افزایش دمای 1 درجه فارنهایتی در طول ۵۰ سال گذشته،  کم به نظر آید، اما همین تغییر دما، سیاره ما را دچار تغییرات سهمگینی کرده است.”

 

برخی از اثرات ناشی از گرمایش جهانی که در موردش می شنویم یک افزایش دائمی در درجه حرارت جوی زمین، گرم شدن اقیانوسها،  همراه با اسیدی شدن، طوفانهای مکررتر و شدیدتر، خشکسالی های مدت دار و  دوره های گرمای تشدید یافته، کویرزایی، انقراض گیاهان و حیوانات و حتی آب شدن لایه منجمد زمین است، که میتواند آزاد شدن توده ای از گاز متان بیشتری را موجب شود! که در ورای یک مقیاس غیر قابل تصور و فاجعه آمیز است.    

افزایش شدت و بسامد طوفانها از گرم شدن اقیانوسها می آید که در نتیجه  تغییر الگوهای آب و هوایی است.    پس تغییرات اقلیمی اصلا مفهومی انتزاعی نیست. آن اکنون وجود دارد و اینجا است و بر همسایگانمان و ما تاثیر میگذارد.  

دانشمندان در آمریکا نتیجه گیری کرده اند که خوردن غذاهای وگان بمدت ۱ سال در خنک کردن سیاره کارآمدتر است تا راندن یک ماشین دوگانه سوز برای همان مدت زمان.  

پس، راه حل بسیار ساده است. ما فقط باید از محصولات حیوانی دوری کنیم. خوردن گوشت، لبنیات، تخم مرغ، ماهی را متوقف کنیم. اگر همه اینکار را بکنند، در کوتاهترین زمان، جهانی تغییر یافته خواهیم داشت.  

http://english.aljazeera.net/programmes/insidestory/2010/07/2010729145942662751.html

http://www.bloomberg.com/news/2010-07-28/earth-shown-to-be-warming-by-unmistakable-scientific-evidence-noaa-says.html

http://green.blogs.nytimes.com/2010/07/28/state-of-the-climate-hottest-decade-ever/?scp=1&sq=%22state%20of%20the%20climate%20%22%20&st=cse

http://www.thenewamerican.com/index.php/tech-mainmenu-30/environment/4171-alarmist-state-of-the-climate-report-draws-fire

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *