تولید غذای دام و ایجاد چراگاه از علتهای اصلی جنگل زدایی در استواست.

محققان دانشگاه “استنفورد” در کالیفرنیا، آمریکا با استفاده از داده های سازمان ملل دریافته اند که بیش از % ۸۰ از توسعۀ زمینهای مزروعی در مناطق استوایی در بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ با بهره گیری از زمینهای موجود  حاصل نشدند بلکه به جای آن از تخریب جنگلهای استوایی به دست آمدند.

به علاوه، اسناد حاکی از آن نیز هستند که جنگلها برای ایجاد چراگاه دام و همچنین کاشت محصولاتی مانند سویا و روغن نخل که برای تغذیه دام مورد استفاده قرار می گیرند، تخریب شده اند.

محقق دانشگاه “استنفورد” و نویسندۀ تحقیق دکتر “هالی گیبس” اظهار کرد: “اگر ما همچنان جنگلهای استوایی را با این سرعت به زمین مزروعی تبدیل کنیم، عواقب عظیمی برای گرمایش جهانی به بار خواهد آورد.”

 

مطالعه ای در گذشته، “مزایای اقلیمی تغییر رژیم غذایی توسط آژانس ارزیابی محیط زیست هلند کشف کرد که روی آوردن به رژیم وگان در سطح جهانی سبب احیای قابل توجه جنگلها می شود و همچنین % ۸۰  از هزینه های کاهش تغییرات اقلیمی می کاهد.   

 

نجات جنگلهای استوایی، ریه های زمین، یکی از مهمترین اولویت ها است. جنگلهای استوایی محافظین ما هستند، اما با گرمتر شدن آب و هوا آنها به جای جذب دی اکسید کربن برای حفاظت از آب و هوای سیاره، دی اکسید کربن را به هوا بر می گردانند.    

 

ما اکنون باید به علت اصلی جنگل زدایی بپردازیم. در بیشتر موارد، کل یک صنعت که صنعت دامداری باشد عامل آن است. مثلاً، علت شماره یک جنگل زدایی آمازون که بزرگترین ریۀ سیاره است، پرورش احشام است.  صنعت دام را متوقف کنید – این موثر ترین راه برای توقف گرمایش جهانی و احیای سیارۀ ما خواهد بود و جنگلهای  گرانبهای ما را نجات خواهد داد که رشد شان دهه ها به طول می انجامد و جنگلهای طبیعی بیشتری ایجاد خواهند شد که برای کاهش گرمایش جهانی به آنها نیاز داریم.  

باید صنعت  دامداری را متوقف کنیم. امیدواریم رهبران اینکار را انجام دهند.   

 

http://news.mongabay.com/2010/0902-tropical_agriculture.html

http://news.stanford.edu/news/2010/september/farmland-cutting-forests-090210.html

http://environment.nationalgeographic.com/environment/global-warming/deforestation-overview.html

http://www.pbl.nl/en/publications/2009/Climate-benefits-of-changing-diet.html

http://www.nature.org/initiatives/climatechange/strategies/art13747.html

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *