بد رفتاری با حیوانات

  بدرفتاری با حیوانات،‌ سلامت عموم را تهدید میکند. افزایش بیماری آنفلوآنزای خوکی و تلفات در سراسر جهان  ادامه می یابد،‌ درحالیکه حدود ۹۵ هزار موارد رسمی در بیش   از ۱۳۲ کشور گزارش شده اند. تنها طی هفته گذشته،‌ تعداد کسانیکه جان خود را در انگلیس ازدست داده اند بیش از دو برابر شده و به ۱۵ نفر رسیده است،  درحالیکه ۴۳ نفر تحت  مراقبتهای ویژه هستند. درحالیکه تعداد موارد تایید شده  به حداقل ۹۷۰۰ نفر در بریتانیا  میرسد، مقامات از این بیم دارند   که تعداد همه موارد به رقمی  ۱۰ برابر این رقم برسد. در لندن، این بیماری به چنان نسبتی رسیده است که   انتظار میرود یک اپیدمی رسمی  طی چند روز آینده اعلام شود. منشا این بیماری توان فرسایی، شرایط کثیف و ظالمانه   دامداریهای خوک بوده است.  در حقیقت، تا کنون   مرگبارترین شیوع ویروسی در دنیا از بدرفتاری نسبت به حیوانات پدید آمده است،  این شامل پرورش آنها برای  مصرف گوشت شان در  شرایط غیرانسانی میباشد که  آنها در تنگاتنگ یکدیگر  زندگی میکنند و حتی  نمیتوانند از دست ضایعات خود فرار کنند.

 چگونگی رفتار ما با حیوانات  میتواند اثراتی بر سلامت عموم مردم جهان داشته باشد. پس برای نمونه،‌ ظهور ویروس ” ایدز” که تاکنون ۲۵ میلیون نفر تلفات داده است از تجارت گوشت

 

حیوانات جنگلی  در آفریقا شروع شد. مردم حیوانات وحشی را  که شامل میمونهای بزرگ بود برای غذا میکشتند. ویروس سارس، به این بازارهای حیوانات زنده در آسیا ردیابی شد. بطور مثال،‌ شیوع آبله میمونی بخاطر تجارت حیوانات خانگی نامتعارف بود که  آبله میمونی را از جنگلهای  غرب آفریقا به ” ویسکانسین”  در سال ۲۰۰۳ گسترش داد.  ظهور ویروس ” نپا” در مالزی از دامداریهای خوک است. در سال ۲۰۰۵، بزرگترین   تولید کننده گوشت خوک در چین، دچار یک شیوع بی سابقه از  عامل بیماری زای خوکی استرپ شد. “سویز” که مرگبارترین و  بزرگترین شیوع در تاریخ بود.  سازمان بهداشت جهانی، این شرایط شدید محبوس بودن  حیوانات را مقصر می داند. برطبق نظریات متخصصین،  این ویروس هرگز نمیتوانست  ظاهر شود اگر شرایط شدید محبوس بودن حیوانات وجود نداشت.   دکتر ” گریگر”،  انجمن حمایت از حیوانات و   همه کسانیکه دست اندرکار هستید، بخاطر فعالیتها و در میان گذاشتن بینش تان درمورد رابطه بین پرورش احشام و عفونت مرگبار ویروسی که انسانها را در طول تاریخ به بیماری ها مبتلا کرده،  از شما سپاسگزاریم. ما همچنان عمیقاً درمورد  تلفات ناشی از آنفلوآنزای خوکی نگران و اندوهگین هستیم و برای بهبود سریع و کامل  همه مبتلایان به این بیماری دعا میکنیم. امید است همه مردم در همه جا بسرعت روش زندگی  ارگانیک وگان را که مشوق زندگی  میباشد بخاطر سلامت و بهزیستی  همگان برگزینند.

 

منبع:

 

http://www.express.co.uk/posts/view/112936/Britain-s-flu-deaths-double-

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *