آنفلوآنزی خوکی و رابطه آن با دامداری

 آخرین اخبار آنفلوآنزی خوکی و رابطه آن با دامداری. حدود ۹۰ هزار مورد   آنفلوآنزای خوکی در تقریباً  ۱۲۲ کشور تایید شده با اولین مورد پیدا شده در سوریه. بیش از ۳۸۰ نفر جان خود را   از دست داده اند که سه نفر  اولین تلفات نیوزیلند بوده اند. درحالیکه ۵ هزار مورد  تایید شده است و صدها  مورد جدید دیگر شبانه  ظاهر میشوند،‌ استرالیا در منطقه  آسیا- اقیانوسیه بیشترین  تعداد افراد آسیب دیده را  توام با ۹ نفر تلفات ناشی از   آنفلوآنزای خوکی دارد.

 

 در این حال،‌ دو مقاله اخیر در روزنامه  آمریکایی ” هافینگتون پست”  توسط ” د ایدری ایموس” و ” نیکولت هان نیمان” به این نکته اشاره کردند که  لازم است دولت و رسانه ها  بیشتر به منشا مظنون  آنفلوآنزای خوکی در   دامداری صنعتی توجه کنند. خانم ” نیمان” در گزارش خود تحت عنوان ” برداشت از آنچه  کاشته ایم: چگونه دامداری صنعتی

 

به خطر اپیدمی جهانی آنفلوآنزای خوکی کمک میکند،” نوشت “… این اپیدمی جهانی  به ما یادآوری میکند که  روش کنونی پرورش صنعتی  حیوانات مملو از خطر  برای سلامت انسان است… کنگره بعنوان بخشی از  تلاشهایش در کاهش خطر اپیدمی جهانی مصیبت بار آنفلوآنزا باید یک مهلت قانونی ملی را درمورد فعالیتهای دامداری  اتخاذ کند.” خانم “ایموس” همچنین  خواستار بررسی آنچه شد که او آنرا ” این بسترهای پرورش بیماریهای سمی” میخواند.  روزنامه نگاران دلسوز،  خانم ” ایموس” و خانم ” نیمان”  برای کمک به ارائه آگاهی بیشتر از خطرات واقعی اپیدمی جهانی که امروزه با آن روبرو هستیم  از شما تشکر میکنیم. ما همچنین برای بیماران  آنفلوآنزای خوکی و عزیزانشان دعا میکنیم و برای کسانیکه  از دست رفته اند، بعنوان   قربانیان امروزه سیستم پرورش حیوانات غمگین هستیم. امید است برای اجتناب از ایجاد شرایط بدتر،  ما با پایان بخشیدن به پرورش دام و برگزیدن  سلامت و شادابی از طریق  یک رژیم غذایی  گیاهی ارگانیک  بسرعت اقدام کنیم.

منابع:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601081&sid=aaNctHUHaVL0

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5hVoGSwV_jPgg6J6Aoz8wSQiGyosg

http://www.huffingtonpost.com/deirdre-imus/beyond-swine-flu—could_b_219887.html

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *