You are here:   صفحه نخستگالری عکس ◄ عکس ها و گزارش همایش آلودگی هوا: مسئولیت پذیری در قبال محیط زیست، 3 بهمن 91

عکس ها و گزارش همایش آلودگی هوا: مسئولیت پذیری در قبال محیط زیست، 3 بهمن 91

چهارشنبه ، ۴ بهمن ۱۳۹۱ ، ۱۸:۰۲ مقالات
پرینت PDF

Clean-air-Conference-91


همایش آلودگی هوا: مسئولیت پذیری در قبال محیط زیست، لازمه هوای پاک، در روز سه شنبه 3 بهمن سال 91 توسط کانون انسان پاک، زمین پاک با همکاری اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه دو شهرداری منطقه بیست و دو، در ساختمان فرهنگی و اجتماعی امام علی (ع) برگزار گردید.

مراسم با قرائت قرآن مجید و اجرای سرود ملی آغاز شد. موضوع همایش محور آلودگی هوا و راهکارهای پیشگیری از آن و همچنین مقاوم سازی بدن در برابر این آلودگی ها بود.
اولین سخنران جناب آقای مهندس محمد درویش "کارشناس ارشد محیط زیست و عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور و همچنین مسئول گروه تحقيقات اقتصادي اجتماعي بيابان‌زايي" بودند که در مورد آلودگیهای محیط زیست در سطح شهرها و جنگل ها و لزوم اطلاع رسانی به تک تک افراد جامعه و پذیرش مسئولیت فردی از سوی همه ی مردم و اینکه همگی باید با دست در دست یکدیگر دادن از این تخریبها پیشگیری کنند ، سخنان موثری ایراد کردند.
آقای درویش ضمن نقل جمله ای زیبا از یکی از بزرگان که "زمانی که سطح جدید آگاهی میان تعداد معینی از افراد ایجاد شود و به طور چشمگیر و معنی دار رفتارشان تغییر کند آگاهی بدون ارتباط مستقیم به دیگران منتقل می شود، هر اگاهی فردی به آگاهی جمعی مرتبط است"، اقدام به نمایش یک سری عکس و فیلم و گزارش کردند و با اشاره به اینکه ما می توانیم راه همسو بودن با طبیعت را از خود طبیعت و حیوانات بیاموزیم ، 5 راه موثر و فوری در جهت کاهش این تخریبها ارائه کردند :
1 . کاهش مصرف پروتئین حیوانی (نجات زمین)
2. کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی
3. حرکت به سمت بی خاکورزی
4. حرکت به سمت استحصال انرژی های نو
5. نکشیدن سیگار و پرهیز از مصرف دخانیات

سخنران دوم استاد خدایار عینی فرح نویسنده ی کتاب تغذیه گیاهی (گیاهخواری)- سلامت و شادابی، آرامش روانی و جسمانی و کارشناس بهداشت محیط زیست از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودند که به برشمردن مکانیسم های تاثیر تغذیه گیاهی بر کاهش اثرات آلاینده ها که عبارتند از :
1. جلوگیری از جذب آلاینده ها
2. ترکیب شدن آلاینده ها و جلوگیری از آزادی عمل ماده ی آلاینده در بدن
3. دفع آلاینده از بدن
پرداختند .

در طول برنامه هنرمندان گروه موسیقی هزاردستان نیز قطعاتی اجرا نمودند . همچنین گروه سرود دانش آموزان مدرسه ی متانت در خصوص آلاینده ها تیز سرودی اجرا کردند .

 

همچنین در این همایش جناب آقاي دکتر منوچهر ریاحی (دکترای معماری و شهرسازی و محقق بین المللی اکولوژی انسانی و مدرس دانشگاه در ایران و سوئد، استاد باز نشسته دانشگاه گوتنبرگ سوئد)، آقای محمد رجاعی مقدم (سرپرست مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) و آقای حامد کاتوزی (استاد دوره های پیشرفته تای چی و چی کنگ در ایران و اولین ایرانی دارنده دان 4 بین المللی ووشو در رشته تخصصی تای چی چوان و سبکهای درونی ووشو، مفتخر به کسب 7 مدال جهانی در رشته ووشو - تای چی چوان و مبارزات حسی تویی شو و همچنین مسئول کمیته تحقیقات و پژوهش هیات ووشو استان تهران) حضور داشتند.


همچنین توسط آقایان مهندس نوری، معاون محترم شهردار منطقه ی 22 ناحیه ی 2 و محمد قهرمان، معاون محترم شهرداری لوح های تقدیر به آقایان مهندس درویش - مهدی عباسی و عادل مصحفی ( از اعضای هیئت مدیره ی کانون انسان پاک زمین پاک ) – و 3 تن از کسبه ی محترم پاکدشت به دلیل عدم فروش دخانیات در محل کسبشان، اهداء گردید.

در پایان نیز کانون انسان پاک، زمین پاک با سیب و فست فود باغ اسرار با خوراک کاملا گیاهی و وگان از شرکت کنندگان در همایش پذیرایی کردند و بروشورهای گیاهخوار باشید، خود را در مقابل آلودگی هوا مقاوم سازید را در بین شرکت کنندگان پخش نمودند.

آدرس فست فود کاملا گیاهی باغ اسرار: خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ولیعصر، مقابل سینما آفریقا، کوچه ناصر، فست فود باغ اسرار (بلوط) . تلفن: 4- 88933170

 

در روزهای آینده فیلم سخنرانی جناب آقای مهندس درویش و استاد خدایار عینی فرح بر روی سایت کانون قرار داده خواهد شد.

 

Clean-air-Conference-91-01.jpgClean-air-Conference-91-02.jpgClean-air-Conference-91-03.jpgClean-air-Conference-91-04.jpgClean-air-Conference-91-05.jpgClean-air-Conference-91-06.jpgClean-air-Conference-91-07.jpgClean-air-Conference-91-08.jpgClean-air-Conference-91-09.jpgClean-air-Conference-91-10.jpgClean-air-Conference-91-11.jpgClean-air-Conference-91-12.jpgClean-air-Conference-91-13.jpgClean-air-Conference-91-14.jpgClean-air-Conference-91-15.jpgClean-air-Conference-91-16.jpgClean-air-Conference-91-17.jpgClean-air-Conference-91-18.jpgClean-air-Conference-91-19.jpgClean-air-Conference-91-20.jpgClean-air-Conference-91-21.jpgClean-air-Conference-91-22.jpgClean-air-Conference-91-23.jpgClean-air-Conference-91-24.jpgClean-air-Conference-91-25.jpgClean-air-Conference-91-26.jpgClean-air-Conference-91-27.jpgClean-air-Conference-91-28.jpgClean-air-Conference-91-29.jpgClean-air-Conference-91-30.jpgClean-air-Conference-91-31.jpgClean-air-Conference-91-32.jpgClean-air-Conference-91-33.jpgClean-air-Conference-91-34.jpg


(27 امتیاز)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی