You are here:   صفحه نخستکتابخانهگرمایش جهانی و بحران های زیست محیطی ◄ book

کتابخانه: کتاب چالش های تغییرات آب و هوایی سال 2011
عنوان:      کتاب چالش های تغییرات آب و هوایی سال 2011
BookID:      gw002
نویسنده:      گروه تحقیق کانون انسان پاک زمین پاک
شابک بین المللی ISBN-10(13):      --------------
ناشر:      کانون انسان پاک زمین پاک
تاریخ انتشار:      خرداد 90
ویرایش:      ویرایش اول
زبان:      فارسی
قیمت:      رایگان
رتبه:      5 
تصویر:      cover
کتاب الکترونیک:      دریافت کتاب الکترونیک
توضیحات:     

 تعداد صفحات: 46 صفحه

فرمت : PDF
حجم فایل: 1.6 مگابایت

فهرست مطالب:
نگاهی کوتاه به وضعیت زمین
حقایقی در خصوص تغییرات آب و هوایی
تاثیرات زیست محیطی صنعت دامپروری
راه حل ها

دانشمندان بیان می دارند که در اثر خشکسالی، آلوده شدن بسترهای آبی، ذوب پوشش های یخی در مناطق بسیار از آمریکای جنوبی تا هیمالیا، و کاهش شدید آبهای زیرزمینی در هر سال، حدود % ۸۰ از مردم جهان در معرض خطر هستند.
ما در حال از دست دادن یخچالهای طبیعی دنیا هستیم كه آب بیش از یك و نیم میلیارد نفر را تامین می كنند. مناطقی كه از خشكسالی رنج می برند در سه دهه گذشته بیش از دو برابر شده اند، و آتش سوزیها، سیلها و تندبادها، قوی تر و مکرر تر از گذشته هستند. اكنون حدود ۲۵ تا ۴۰ میلیون نفر به علت شرایط آب و هوا آواره هستند كه به آسانی می تواند در دو سه دهه آینده به یك میلیارد نفر برسند. آنها باید به كجا بروند؟

گاز متانی که بصورت منجمد زیر سطح زمین بوده، به علت بالا رفتن درجه حرارت در قطب شمال تبدیل به یك بمب ساعتی شده است. ما در بدترین شرایط نمایشنامه زندگی هستیم و دانشمندان فریاد می زنند تا ما ترمز اضطراری را با شدت و هم اكنون بكشیم.

اما، راه حلهای پیشنهادی مانند تمركز بر روی كاهش مصرف سوخت های فسیلی، نتیجه كافی و سریع به ما نخواهد داد. زیرا دی اكسید كربن، كه به اتمسفر وارد شده، قرنها آنجا باقی می ماند. دانشمندان اکنون می گویند كه ما باید بر روی گازهای گلخانه ای کم عمرتر مانند متان، كه اتمسفر را ۱۰۰ برابر بیشتر از دی اكسید كربن گرم می كند اما سریعا در عرض 9 تا 12 سال ناپدید می شود و كربن سیاه ( یا دوده )، كه 2000 بار بیشتر از دی اكسید كربن قابلیت گرمایش زایی دارد، اما طی چند هفته ناپدید می شود، تمرکز کنیم.
اینها گازهای بسیار خطرناكی هستند كه سبب گرمایش می شوند اما به سرعت از بین می روند. اگر ما آنها را حذف كنیم می توانیم طی چند سال سیاره را خنک گردانیم. بنابراین نقطه شروع آن از صنعت دامداری است، زیرا صنعت دامداری و پرورش حیوانات، بزرگترین منبع تولید متان هستند كه به دست انسان ایجاد می شود. همچنین این صنعت منبع عظیمی از کربن سیاه، یا دوده نیز می باشد و مسبب بیش از ۵۱% از آلایندگی های گازهای گلخانه ای است که سیاره ما را گرم می کنند.
پس اگر ما صنعت دامداری را متوقف کنیم، آنگاه گرمایش جهانی را با سرعت و سهولت متوقف خواهیم کرد.علاوه بر این، اگر ما کلیه زمینهای کشاورزی را برای کشت سبزیجات ارگانیک بکار بگیریم، آنگاه ۴۰% دی اکسید کربن اتمسفر را جذب خواهیم کرد.

SAVE THE PLANET

دلایل قانع کننده بیشتری برای متوقف نمودن صنعت دام و تولید گوشت وجود دارد؛ دامداری یعنی تولید غذا در جهت معکوس است.در واقع، "محصول"  آن گرسنگی، جنگ، مرگ و نابودی، و حتی شاید تخریب کل سیاره و همه موجودات روی آن باشد. نتیجه آن، کمبود آب، بحران غذا، آلودگی آب، هوا و خاک، جنگل زدایی، بیابانزایی، مناطق مرده در اقیانوس ها و از دست رفتن تنوع زیستی می باشد. ما تقریبا نیمی از غلات موجود در جهان را صرف صنعت گوشت و لبنیات می کنیم و اکثر منابع آب را نیز به همین صورت مصرف می کنیم. قریب به نیمی از ماهی های جهان برای تغذیه مرغها و خوکها صید می گردند، و ۳۰% از پوشش بدون یخ سیاره بمنظور پرورش احشام، پرورش حیوانات و تجارتهای وابسته استفاده می شود. با دو هکتار زمین، می توان یک فرد گوشت خوار اما ۸۰ فرد گیاهخوار وگان و تندرست را تغذیه نمود.

خبر خوب اینکه اگر همه ما خوردن گوشت و لبنیات را متوقف کنیم، می توانیم اکوسیستم حفاظت کننده را دوباره بدست آوریم، بیش از ۶۰% حذف تنوع زیستی را متوقف کنیم، چهار پنجم هزینه های کاهش گازهای گلخانه ای در طی ۵۰ سال را صرفه جویی کنیم و بسیار بیشتر. مسلما ما زندگی انسان ها را نجات خواهیم داد، از طریق توقف بیماریهای ناشی از مصرف حیوانات و با توقف گرمایش جهانی، سیاره را نیز نجات خواهیم داد.

ما باید خوردن ماهی را نیز متوقف کنیم، زیرا صنعت صید ماهی موجب گردیده که بطور حیرت انگیزی ۹۰% از ماهی های بزرگ اقیانوس را از دست بدهیم. ما باید آنرا متوقف کنیم تا زندگی این موجودات دریایی را که در آستانه نابودی قرار دارند نجات بخشیم. همچنین می توانیم سلامت عمومی را افزایش دهیم وهمه بیماری های ناشی از مصرف گوشت را متوقف کنیم، بیماری های مزمن، امراض کشنده-انواع بیماری ها، بیماری های قلبی، سرطان، آنفلونزای ویروسی همه گیر.
اصلاح صید و تولید ماهی، حتی با بهترین روشها، باز هم نخواهد توانست حجم عظیم آلاینده های اقیانوس را متوقف کند. وقتی می گوییم حیوانات را بصورت "ارگانیک" پرورش می دهیم یا برای کاهش آلایندگی، متان را از کودها حذف می کنیم- این روش ها توقعات ما را در حد بسیار پایینی برآورده می کند. حتی با حذف متان از کودهای حیوانی، هنوز هم سه برابر آن میزان متان در چرخه گوارش احشام تولید می شود. بعلاوه، این تکنیک را نمی توان به هیچ وجه بعنوان انرژی پاک در نظر گرفت زیرا همان دامداری صنعتی به چندین شیوه دیگر، در حال تخریب محیط زیست است.

ما از همه دانشمندان و محققان جهان سپاسگزاریم. اکنون زمان آن است که این حقایق فوری را به اقداماتی سازنده و حیات بخش تبدیل نماییم. متوقف کردن گرمایش جهانی، امری ممکن است، اگر هریک از ما بخواهیم تا سهم خود را در قبال آن انجام بدهیم. یک تغییر در شیوۀ تفکر و زندگیمان می تواند گرمایش جهانی را تا سطح بسیار پایین کاهش دهد.

   
Powered by PHCE E-books