You are here:   صفحه نخستکتابخانهسلامتی با تغذیۀ گیاهی ◄ book

کتابخانه: رژیم غذایی و دیابت: دستورهای غذایی برای موفقیت
عنوان:      رژیم غذایی و دیابت: دستورهای غذایی برای موفقیت
BookID:      hf007
نویسنده:      کمیته پزشکان طب پاسخگو PCRM / ترجمه و طراحی کانون انسان پاک، زمین پاک
شابک بین المللی ISBN-10(13):      --------------
ناشر:      کانون انسان پاک، زمین پاک
تاریخ انتشار:      زمستان 1390
ویرایش:      ویرایش اول
زبان:      فارسی
قیمت:      رایگان
رتبه:      5 
تصویر:      cover
کتاب الکترونیک:      دریافت کتاب الکترونیک
توضیحات:     

تعداد صفحات: 33 صفحه
فرمت: PDF
حجم فایل: 4.4 مگابایت


رژیم غذایی و دیابت
دستورهای غذایی برای موفقیت

در چند سال گذشته، بیشتر مطالبی که فکر می کردیم در مورد دیابت می دانیم، به انتهای خود رسیده است. درک تازه ای از دلایل تغذیه ای دیابت، به ما قدرت می دهد تا جلوی وقوع آن را گرفته و یا آن را از بین ببریم.
این همان چیزی است که فرض می کنیم می خواهد اتفاق بیفتد: بدن ما غذاهای شیرین و نشاسته ای را به گلوکز تبدیل می کند تا سلولهای ماهیچه ما از آن به عنوان سوخت استفاده کنند. انسولین که یک هورمون ساخته شده در لوزالمعده است، گلوکز را به درون سلولها هدایت می کند. افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که رایج ترین نوع دیابت می باشد، معمولاً از انسولین کافی برخوردارند. اما سلول هایشان نسبت به آن مقاوم شده و گلوکز بسیار زیادی را در داخل جریان خون باقی می گذارند که همین مسأله می تواند سبب بروز مشکلاتی گردد.
در کوتاه مدت، افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده، ممکن است احساس خستگی، تشنگی و ادرار مکرر نموده و دیدشان تار شود. در دراز مدت، آنها در معرض خطر بیماری قلبی، مشکلات کلیوی، از دست دادن بینایی، آسیب عصبی و سایر مشکلات قرار می گیرند
.

رژیم های دیابت معمولاً نیازمند کنترل مقدار غذا و محدودیت های کربوهیدرات بوده و برای کسانی که اضافه وزن دارند، مستلزم محدودیت های کالری می باشند. خوشبختانه، روش دیگری هم وجود دارد. رژیم های غذایی گیاهی کم چرب، برای دیابت و شرایط مرتبط با آن، از قبیل بیماری قلبی، افزایش وزن، کلسترول بالا و فشار خون بالا ایده آل می باشد و آنها این مزیت بسیار خوب را دارا می باشند که به هیچ وجه نیازمند وزن کردن و یا اندازه گیری مقادیر غذایی نیستند.

یک رژیم غذایی گیاهی کم چرب تأیید می کند که کربوهیدراتهای غذاهای سالم، بسیار خوب هستند؛ مشکل اصلی، مربوط به وجود چربی در رژیم های غذایی ماست. اطلاعات جدید، از آن حکایت دارد که چربی موجود در فراورده های حیوانی و روغن ها با توانایی انسولین برای هدایت گلوکز به درون سلولها تداخل دارد.1 خوردن چربی کمتر، چربی بدن را کاهش می دهد. چربی کمتر بدن، به انسولین امکان می دهد تا کار خود را به انجام برساند. اما انتخاب مرغ بدون پوست، شیر بدون چربی و ماهی پخته شده، برای غلبه بر دیابت برای اکثر مردم کافی نیست.

رویکرد جدید، غذاهای چرب و پروتئین حیوانی از قبیل انواع گوشت ها، فراورده های لبنی و روغن ها را حذف نموده و غلات، حبوبات، میوه ها و سبزی ها را بطور نامحدود ارائه می دهد. یک تحقیق دریافت که 21 نفر از 23 بیمار مصرف کننده داروهای خوراکی و 13 نفر از 17 بیمار تزریق کننده انسولین، قادر بودند تا با یک رژیم غذایی تقریباً گیاهی و برنامه ورزشی، پس از 26 روز مصرف داروهای خود را کنار بگذارند. در طول دو سه سال اخیر، بیشتر افراد مبتلا به دیابت که با همین رژیم غذایی معالجه شده بودند، بهبودی خود را دوباره بازیافتند. تغییرات رژیمی، ساده اما عمیق و اثر بخش بوده اند...

پیشنهادهایی برای وعده های غذایی به همراه دستورهای غذایی سالم و خوشمزه را در این کتاب می خوانید.

pcrm

   
Powered by PHCE E-books