You are here:   صفحه نخستکتابخانهگرمایش جهانی و بحران های زیست محیطی ◄ book

کتابخانه: کتاب کاهش عوامل مخرب کوتاه مدت آب و هوایی از طریق تغییر رژیم غذایی
عنوان:      کتاب کاهش عوامل مخرب کوتاه مدت آب و هوایی از طریق تغییر رژیم غذایی
BookID:      gw005
نویسنده:      بنیاد حفاظت جهانی WPF / ترجمه و طراحی کانون انسان پاک، زمین پاک
شابک بین المللی ISBN-10(13):      --------------
ناشر:      کانون انسان پاک، زمین پاک
تاریخ انتشار:      زمستان 1390
ویرایش:      ویرایش اول
زبان:      فارسی
قیمت:      رایگان
رتبه:      5 
تصویر:      cover
کتاب الکترونیک:      دریافت کتاب الکترونیک
توضیحات:     

تعداد صفحات: 26 صفحه

فرمت: PDF

حجم فایل: 5 مگابایت

کاهش عوامل مخرّب کوتاه مدت آب و هوایی از طریق تغییر رژیم غذایی

بهترین فرصت ما برای حفظ امنیت جهانی غذا و محافظت از کشورهای آسیب پذیر در برابر تغییرات آب و هوایی

بحث در خصوص تنظیم محدوده ای برای افزایش دمای متوسط جهانی تا 2 به طور مداوم انجام می گیرد. کشورهایی که بیش از همه نسبت به تغییرات آب و هوایی آسیب پذیرند، شامل بخش اعظمی از آفریقا، جزایر کم ارتفاع و جزایری که برای آبیاری و تامین آب آشامیدنی وابسته به یخچال های طبیعی (که اکنون با سرعت در حال آب شدن هستند) می باشند، که خواستار توافق برای تغییر آب و هوایی بوده اند، تا افزایش دما را به کمتر از C°1.5 و یا حتی C°1 محدود نمایند تا از مردم کشور خود و معیشت شان و نیز امنیت غذایی محافظت نمایند. از سویی دیگر، دانشمندان بزرگ پژوهشگر در زمینه آب و هوا، ادعا می کنند که چنین محدودیت دمایی پایینی از نظر تکنیکی امکان پذیر نیست، زیرا مستلزم اقتصادی بودن فناوری انتشارات منفی قابل دوام می باشد که در حال حاضر چنین تکنیکی وجود ندارد که دی اکسید کربن (CO2) را از هوا استخراج نماید.

یکی از گزارش های جدید از بنیاد حیات وحش دنیا (WWF) چنین برآورد کرده است که تا سال 2020، نسبت به میزانی که برای حفظ افزایش دمای متوسط جهانی تا C°2 و یا کمتر از آن تخمین زده شده، 30 درصد انتشارات جوّی بیشتری وجود خواهد داشت.

در آغاز بحث تغییر آب و هوا، دی اکسید کربن (CO2) به عنوان تنها دلیل عمده برای تغییر آب و هوا شناخته شد. اما پژوهش جدیدتری نشان می دهد که کاهش گاز دی اکسید کربن (CO2) در چارچوب زمانی مربوطه، سبب خنک شدن زمین نخواهد شد. در حقیقت، گاز دی اکسید کربنی (CO2) که امروزه آزاد می شود، پس از گذشت هزاران سال، هنوز در جوّ باقی خواهد ماند. دکتر "دیوید آرچر" از دانشگاه شیکاگو در این باره می گوید:

"این عقیده که آزاد شدن گاز دی اکسید کربن (CO2) به خاطر دخالت های بشر در طبیعت، ممکن است آب و هوا را به مدت صدها هزار سال تحت تأثیر قرار دهد، هنوز به اطلاع عموم مردم نرسیده است."

این بدین معنی است که اگرچه کاهش دی اکسید کربن (CO2) در دراز مدت ضروری است و در کوتاه مدت، از وقوع گرمایش بیشتر جلوگیری خواهد نمود، اما هیچ میزانی از سرمایه گذاری در زمینه انرژی تجدید پذیر، خودروهای برقی و غیره، در حقیقت شروع به ایجاد خنک سازی در این نسل (در کوتاه مدت) نخواهد نمود. بنابراین، در صورتی که کاهش انتشار عوامل کوتاه مدت (گازهای گلخانه ای دارای عمر کوتاه در جو) اهمیت داشته باشد، راه حل های دیگر علاوه بر کاهش انتشار دی اکسید کربن، اساسی خواهد بود.

در آلاینده های دارای عمر کوتاه در قطب شمال: که تأثیر آب و هوایی و استراتژی های کاهش احتمالی آ نها به سرپرستی دکتر پاتریشیا کویین از اداره مسایل اقیانوسی و جوّی ایالات متحده آمریکا (NOAA) انجام شده است، مؤلفان توصیه کردند که کاهش گاز متان، ازُن سطح زمین و کربن سیاه می تواند منافع سریعی به همراه داشته باشد و همچنین توضیح دادند که:

کاهش انتشارات گاز دی اکسید کربن (CO2) در سطح جهانی، از میزان گرمایش سطح زمین و ذوب یخ و برف در قطب شمال خواهد کاست. اما تمرکز بر کاهش انتشار آلاینده های دارای عمر کوتاه در جو به همراه دی اکسید کربن (CO2) ، از این مزیت برخوردار است که سبب می شود تا در یک مقیاس زمانی بسیار کوتاه تر، بر آب و هوای قطب شمال تاثیر بگذاریم...

   
Powered by PHCE E-books