You are here:   صفحه نخستکتابخانهبروشور و پوسترها ◄ book

کتابخانه: پوستر بشقاب قدرت
عنوان:      پوستر بشقاب قدرت
BookID:      po007
نویسنده:      کمیته پزشکان طب پاسخگو PCRM/ ترجمه و طراحی کانون انسان پاک زمین پاک
شابک بین المللی ISBN-10(13):      --------------
ناشر:      کانون انسان پاک زمین پاک
تاریخ انتشار:      1390
ویرایش:      ویرایش سوم
زبان:      فارسی
قیمت:      رایگان
رتبه:      5 
تصویر:      cover
کتاب الکترونیک:      دریافت کتاب الکترونیک
توضیحات:     

فرمت : JPG
حجم فایل : 1 مگابایت


چهار گروه غذای جدید


در صورتی که هنوز استفاده از مواد غذایی خام گیاهی ارگانیک را در برنامۀ غذایی خود منظور نکرده اید و یا هنوز 80 تا 85 درصد غذایتان از مواد خام گیاهی ارگانیک تشکیل نشده است، مطئمن شوید که منبع خوبی از ویتامین B12 نظیر غلات های صبحانۀ غنی شده و یا مکمل های ویتامین را در برنامه غذایی خود گنجانده اید.

میوه جات ( 3 وعده در روز یا بیشتر)
میوه ها سرشار از فیبر، ویتامین C و بتاکاروتن هستند. حتماً دست کم یک وعده در روز از میوه هایی که ویتامین C فراوانی دارند، استفاده کنید- مرکبات، هندوانه، طالبی، خربزه و توت فرنگی، همگی انتخاب های خوبی هستند. به جای آبمیوه که فیبر چندان زیادی ندارد، از میوه کامل استفاده کنید.
مقدار هر وعده: 1عدد میوۀ متوسط ، نصف فنجان میوه پخته شده، تقریباً 114 گرم آب میوه.

حبوبات ( 2 وعده در روز یا بیشتر)
حبوبات که نام دیگری برای لوبیاها، نخود فرنگی و عدس ها می باشند، همگی منابع خوبی از فیبر، پروتئین، آهن، کلسیم، روی و ویتامین های B هستند. این گروه همچنین شامل نخودها، لوبیاهای پخته و سرخ شده، شیر سویا، تمپه و پروتئین گیاهی بافت دار است.
مقدار هر وعده: نصف فنجان لوبیای پخته شده، 114 گرم توفو (پنیر سویا) یا تمپه، 227 گرم شیر سویا

غلات کامل ( 5 وعده در هر روز یا بیشتر)
این گروه شامل نان، برنج، پاستا، غلات های صبحانۀ گرم یا سرد، ذرت، ارزن، جو، بلغور، بلغور گندم سیاه و نان ذرت می باشد. هر یک از وعده های غذایی خود را با استفاده از یک غذای مقوی حاوی غلات تهیه کنید. غلات سرشار از فیبر و سایر کربوهیدراتهای پیچیده و نیز پروتئین، ویتامین های گروه B و روی هستند.
مقدار هر وعده: نصف فنجان غلات صبحانۀ داغ، حدود 5/28 گرم غلات صبحانۀ خشک، 1 برش نان.

سبزیجات (4 وعده یا بیشتر در روز)
سبزیجات دارای مواد مغذی هستند؛ آنها ویتامین C، بتاکاروتن، ریبوفلاوین، آهن، کلسیم، فیبر و سایر مواد مغذی را تأمین می کنند. سبزیجات برگی به رنگ سبز تیره مثل کلم بروکلی، کلم برگ، کلم پیچ، خردل و برگهای شلغم، کاسنی و یا کلم چینی بویژه منابع خوبی از این مواد مغذی مهم می باشند. سبزیجات زرد تیره و نارنجی از قبیل هویج، کدو مسما، سیب زمینی شیرین و کدو تنبل، بتاکاروتن فوق العاده ای را تأمین می کنند. بخش های قابل توجهی از انواع سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
مقدار هر وعده: 1 فنجان سبزیجات خام، نصف فنجان سبزیجات پخته.

بسیاری از ما با چهار گروه اصلی غذای انجمن آمریکایی رژیم غذایی (USA) که اولین بار در سال 1956 مطرح شدند، بزرگ شده و رشد کرده ایم. به مرور زمان، دانش ما در زمینه اهمیت فیبر، خطرات کلسترول و چربی ها برای سلامتی و قدرت پیشگیری از بیماری در بسیاری از مواد مغذی که منحصراً در غذاهای گیاهی وجود دارند، افزایش یافته است. همچنین پی برده ایم که قلمرو گیاهی، منابع بسیار خوبی از مواد مغذی یعنی پروتئین و کلسیم را فراهم می کند که سابقاً تنها با گوشت و فراورده های لبنی، در ارتباط بوده است.

انجمن آمریکایی رژیم غذایی، توصیه های خود را با هرم راهنمای غذایی تغییر داد و این طرحی بود که برتری محصولات و فراورده های حیوانی را کاهش داد. اما به دلیل اینکه مصرف منظم چنین غذاهایی، حتی در مقادیر پایین تر، خطرات جدی برای سلامتی به وجود می آورد، کمیته پزشکان طب پاسخگو PCRM، چهار گروه غذای جدید را در سال 1991 توسعه داد. این برنامه غذایی بدون کلسترول و با چربی پایین، همه نیازهای یک فرد بزرگسال به مواد غذایی را در طول یک روز که شامل مقادیر قابل توجهی فیبر است، برآورده می سازد.

قاتلین اصلی مردم یعنی بیماری قلبی، سرطان و سکته، در میان افرادی که اصولاً از غذاهای گیاهی استفاده می کنند، شیوع کمتری دارد. مشکلات وزنی که در همه انواع بیماریها دخیل می باشند، را نیز می توان با دنبال نمودن توصیه های چهار گروه غذای جدید، کنترل نمود.

این چهار گروه غذای جدید را امتحان نموده و راهی برای سالم تر زیستن بیابید!

http://www.pcrm.org/

   
Powered by PHCE E-books