دکتر “فرد بیسکی”: تغذیۀ خام گیاهی راهی بسوی سلامتی.

دکتر “فرد بیسکی”، خامگیاهخوار و مشاور تغذیه با مدرک دکترا در زمینه علوم غذایی در شهر نیویورک، آمریکا هستند. حدود ۴۳ سال است که در این حرفه خدمت کرده اند.

برای دهه ها، دکتر بیسکی، به مردم آموزش دادند که چطور از طریق یک رژیم سالم، و با تأکید بر انتخاب ترکیبات غذایی ایده آل با مقدار مناسب، سلامت خود را حفظ نمایند.

برنامه تلویزیونی ایشان، “تغذیه، راهی به سوی سلامت” که در منطقه نیویورک بسیار مشهور بود، جایزه مشهور “نوا” برای بهترین سریال تلویزیونی در مورد سلامت را از آن خود کرد.

 

اخیراً دکتر بیسکی، کتابی در مورد رژیم غذایی و تغذیه چاپ کردند به نام “سفر سلامت شما” که یک دی وی دی نیز همراه آن است. در حال حاضر،  دکتر بیسکی برای ترویج رژیم غذایی سالم به سراسر جهان سفر میکنند.

 

رژیم وگان خام به غذاهایی اطلاق میشود که پخته نمیشوند و یا در حرارت پایین تر از  ۴۹ درجه سانتیگراد پخته میشوند.

 

دکتر “بیسکی”، ۴۰ سال است که هیچ غذای پختنی نخورده اند و خامگیاهخوار بوده اند. ایشان حدود  ۵۴ سال پیش به روش زندگی وگان علاقمند شدند و به طور علمی، این رژیم را مورد بررسی قرار دادند.

 

دکتر بیسکی یک برنامه غذایی سازمان یافته تهیه کردند که میتواند سلامت مان را بهبود بخشد:

 

مهم ترین کاری که باید انجام دهیم، توجه به چیزهایی است که نباید بخوریم، زیرا این کار سبب میشود بدن تان آزاد شود و در بهترین حالت کار کند. به ساده ترین بیان، هر آنچه شما می خورید، به بهترین شکل بیولوژیکی همه مواد مورد نیاز تان را تأمین میکند و بعد می توانید به موجود زیستی پیچیده ای تبدیل شوید که با طرح ابتدایی تان، مطابقت داشته باشد.

خداوند فرموده که انسان را  مشابه خود خلق کرده است، پس واقعاً مشابه هستیم. من در مورد تکامل، ژنتیک و خلقت، تحقیقات زیادی انجام دادم و و ایده های خودم را دارم، اما کتاب پیدایش ۲۹ : ۱ میگوید: “من همه گیاهان دارای دانه بر روی زمین را به شما بخشیدم، و هر درخت را که بر آن میوه و دانه است؛ تا غذای شما باشند.” به نظر من این گفته، ۱۰۰% درست است. وقتی در این باره فکر کنید، به وقتی که اینها نوشته شده، علم هنوز به این نتیجه نرسیده بود که این رژیم سالم است و تازه حدود ۵۰ سال پیش به این نتیجه رسید. پس در آن زمان، آنها چطور توانستند دریابند که باید از رژیم وگان خام پیروی کنند؟  آنها به خاطر الهامات معنوی به این امر واقف بودند، زیرا این رژیم را خدا برای ما برگزیده، و بدن ما مناسب با آن طراحی شده است.

 

تصمیماتی که در زندگی روزمره می گیریم، میزان سلامت و انرژی ما را معین میکند:

 

گوشتخواری، اثری بسیار مخرب بر بدن ما دارد. گوشت، شکلی بسیار متراکم از پروتئین و چربی است. هضم آن سخت است و وقتی آن را می پزید، ساختار مولکولی آن تغییر میکند و هضم آن سخت تر نیز میشود. همچنین برای شکستن پروتئین و چربی حیوانی باید انرژی زیادی صرف کنید، و سوخت و ساز بدن تان را  افزایش دهید.

 

وقتی سوخت و ساز بدن تان در دوره ای از زندگی افزایش یافت، به روند پیری خود سرعت می بخشید

 

و این روند بسیار فریبکارانه صورت می گیرد، به خاطر محصولات جانبی نیتروژن داری که در پروتئین حیوانی هست، شما اوره حیوانی و همۀ محصولات زاید دیگر را که در گوشت هستند و با ادرار یا مدفوع، از بدن حیوان خارج نشده اند، وارد بدن خود میکنید.

 

 

هیچ چیز خاصی در پروتئین حیوانی نیست که نتوان آنرا از منابع پروتئین گیاهی بدست آورد.

 

 

با تغییر روش زندگی تان و پیروی از یک رژیم خوب، درصد ابتلا به بیماری در شما به میزان زیادی کاهش مییابد، بویژه اگر وگان یا گیاهخوار باشید.

 

بدن انسان همچون ماشینی بسیار شگفت انگیز  میباشد که به باور من، خداوند آنرا طراحی نموده است. من موارد زیادی دیده ام که افراد در رنج هستند و تنها با تغییر شیمی و روش زندگی شان، از درد رهایی می یابند.

به عنوان مثال، وقتی شانه من آسیب دید، در واقع وقتی استخوان ترقوه ام شکت، بویژه دو زردپی ام  و دو شانه چرخانم آسیب دید، همه می گفتند که باید از شانه مصنوعی استفاده کنم، و سه تن از بهترین پزشکان در شهر نیویورک گفتند که بدون شانه مصنوعی بهبود نمی یابم. آنها می گفتند که هرگز  قادر نخواهم بود که دوباره دستم را حرکت دهم.  و با نیایش ها و پیروی از رژیم خام خواری، نه تنها اینک می توانم دستم را تکان بدهم، بلکه همچون یک پسر ۲۵ ساله میتوانم همه کارهای ممکن را انجام بدهم.

 

بر اساس یافته های سالهای تحقیق ام، اخیراً کتابی به نام “سفر سلامتی”  منتشر کرده ام.  با این مقدمه کتاب را  آغاز کردم که غذای فرآوری شده نخورید. البته رژیم گیاهی، رژیم وگان، بهترین گزینه است… با این کتاب می توانید از یک رژیم وگان محشر پیروی کنید. این کتاب به شما میگوید که چطور از رژیم خام خواری پیروی کنید، بر اساس تجربه خودم که بالغ بر ۴۰ سال، تنها غذاهای خام گیاهی خورده ام، بدون هیچ غذای پختنی. لذا این کتاب بسیار ساده است.

 

 

دریافت میزان کافی ویتامین ب ۱۲، در رژیم وگان:

 

اندازه طبیعی ویتامین ب ۱۲، ۲۰۰ تا ۱۱۰۰ پیکوگرم در هر میلی لیتر است. بیشتر کادر درمانی و پزشکان مایلند این میزان، ۴۰۰ یا ۵۰۰ باشد.

اگر شما وگان یا گیاهخوار باشید، این میزان در شما کمتر از حد معمول است و  کاملاً ایمن هستید، زیرا آنها به این شکل این میزان را تعیین میکنند که صد نفر می آورند و بعد در اینها مقدار ویتامین را به طور میانگین حساب میکنند. لذا اگر شخصی مقدار زیادی گوشت بخورد، این میزان متوسط، بیشتر میشود.

اگر صد نفر وگان خام خوار را مورد آزمایش قرار دهند، این میزان متوسط بسیار کمتر میشود. 

 

وقتی بدن شما تمیزتر میشود و بازدهی بیولوژیکی آن بیشتر میشود، به آن مقدار مواد غذایی که یک شخص معمولی گوشتخوار نیاز دارد، نیاز ندارید. زیرا بدنی پاکیزه تر و حساستر، با بازدهی بیولوژیکی مؤثرتری دارید و  به غذای کمتری نیازمندید.

شما تحت همان شرایط با غذا و کالری کمتر، انرژی بیشتری دارید.

 

 

 

حفظ رژیم وگان خام، آسان است و در ادامه دکتر بیسکی به طور خلاصه  این رژیم را معرفی میکنند:

 

 

اساساً این رژیم زیاد پیچیده نیست. یک رژیم وگان خام شامل میوه، سبزی، مغز، دانه، آووکادو، در برخی موارد، جوانه، و البته آب میوه و ترکیبی از سالادها و نوشیدنی های گیاهی است؛ اینها بخشی از رژیمی است که من پیشنهاد میکنم.

 

جوانه ها دارای ویژگی های مفید زیادی هستند که بسیاری  از آنها بی اطلاعند.  من متوجه شدم که گاهی مردم جوانه ها را جزء غذاهای خام به شمار می آورند.

 

جوانه ها ورای غذاهای خام میباشند و در واقع غذای زنده اند.

 

وقتی شما جوانه مصرف میکنید، غذای زنده مصرف میکنید. این یعنی انرژی الکتریکی در آن است، همچون وقتی که در اطراف مان هاله داریم و آن بر اساس انرژی الکتریکی است. اگر با سیستم عکسبرداری کارلین به تصویر کسی نگاه کنید، می توانید میدان انرژی او را ببینید. گیاهان هم همینطور هستند. وقتی گیاهان زنده باشند، میدان انرژی دارند.

وقتی شما کاهوی ارگانیک را از زمین بیرون آورید و ۶ ساعت بعد به آن نگاه کنید، مثل قبل نیست، زیرا انرژی الکتریکی، نیروی حیات که قوی ترین نیروی درمانگر در غذای ماست، در آن وجود ندارد.

 

وقتی خانه هستم، هر روز جوانه می خورم، هر چقدر بیشتر جوانه بخورید، به اندازه معینی، برای شما بهتر است.  من افرادی را دیده ام که مقدار زیادی جوانه میخورند، یک مورد، جوانی در آلمان بود که بسیار بیمار بود. او همه جوانه ها را پرورش میداد و به خاطر این کار، از یک بیماری جدی نجات یافت.

 

 مصرف انواع غذاها نیز مهم است.

 

باید انواع غذاها را بخورید، نه اینکه فقط بر تعداد معدودی متمرکز شوید، باید انواع مواد غذایی شناخته و نشناخته به بدن شما برسد. ما همه مواد مغذی درون غذایمان را نمی شناسیم؛ تازه، همین ۲۰ سال پیش بود که به اهمیت رنگهای مختلف و غذاهای خام تازه و سبزیجات پی بردیم. اینها واقعاً مغذی هستند و برای حفظ سلامتیتان ضروری اند.

 

کتابها و دی وی دی های دکتر “فرد بیسکی” در این سایت در دسترس است:  

www.FredBisci4Health.com

http://70.40.201.29/?page_id=243

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *