This page require Adobe Flash 9.0 (or higher) plug in.

You are here:   صفحه نخست
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز44
mod_vvisit_counterدیروز180
mod_vvisit_counterاین هفته612
mod_vvisit_counterهفته قبل1189
mod_vvisit_counterاین ماه44
mod_vvisit_counterماه قبل5059
mod_vvisit_counterتمامی روز ها610981

کاربران حاضر در سایت : 5
آی پی شما : 3.235.101.50
,
امروز : مهر 10, 1399

تغییرات اقلیمی سبب بالا گرفتن مضیقۀ آب در مناطق آمریکا خواهد شد.

يكشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ ، ۱۲:۵۹ مقالات - محیط زیست
پرینت PDF

گزارش جدیدی به سفارش شورای حفاظت از منابع ملی آمریکا (ان آر دی سی) به این نتیجه رسید که با نرخ کنونی مصرف آب و گرمایش جهانی حدود % ۳۵ از  مناطق آمریکا تا سال ۲۰۵۰ با کمبود آب مواجه خواهند شد.

"دن لاشف"، مدیر مرکز  اقلیمی "ان آر دی سی" در تشریح یافته ها افزود: یعنی اکنون بیش از  ۱۱۰۰ منطقه آمریکا در ۴۸ ایالت جنوبی در نتیجۀ گرمایش جهانی تا اواسط این قرن در انتظار خطر کمبود آب شدیدتری خواهند بود. این گزارش همچنین حاکی از آن است که بیش از ۴۰۰ منطقه با خطر فوق العاده شدید کمبود آب مواجه هستند که  ۱۴ برابر افزایش یافته است...

این گزارش براستی ابتکاری است که با سنجش تا سطح منطقه ای و تهیۀ شاخصی از احتمال کمبود آب ناشی از تغییرات اقلیمی، داده ها را به شیوۀ جدیدی در کنار یکدیگر قرار می دهد که قبلاً به آن مبادرت نشده بود. محققان با استفاده از داده هایی که در دسترس عموم قرار  دارند، نخست پس رفت آب را برای بخشهای مختلفی همچون  آبیاری و آب رسانی شهری مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند سپس مطالبه های  آتی را در صورت تداوم الگوهای مصرفی ارزیابی کردند. مقایسۀ این ارقام با پیش بینی وجود آب در سال ۲۰۵۰ حاکی از وضعیتی بود که احتمالاً به اندازه ای وخیم خواهد بود که آمریکا را وادار می کند به جیره بندی طولانی مدت آب بپردازد.

حقیقت این است که ما باید هم اکنون در مورد تغییرات اقلیمی و  انرژی پاک اقدام کنیم. ما ۶ میلیارد نفر در این جهان داریم و منابع آبهای زیر زمینی برای چاهها که نیمی از جمعیت جهان ما را تامین میکند در حال نابودی اند، در حال خشک شدن هستند و ۱۰ رود اصلی جهان، در حال خشک شدن یا فرونشینی هستند و سه میلیارد نفر کمبود آب دارند.  

چه  تعداد بیشتر، نمی دانیم. ما منتظر چه تعداد افراد در رنج بیشتری هستیم ، قبل از اینکه اقدام کنیم؟

لطفاً اکنون اینکار را بکنید. فقط گیاهخوار باشید، صنعت گوشت، لبنیات و ماهی را متوقف کنید. نیکخواه باشید، انرژی رحمت آمیز ایجاد کنید که جهان ما را احاطه خواهد کرد که رحمت، عشق، حمایت برای ما و فرزندانمان روی این سیاره را منتشر خواهد کرد. لطفاً هم اکنون اقدام کنید. بسیار ساده است،  فقط گیاهخوار باشید.  

http://www.nrdc.org/media/2010/100720.asp


(0 امتیاز)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی