Clean-Earth-Day-Conference-93

عکس ها و گزارش همایش اراده ملی برای زمین پاک، دوم اردیبهشت 93

Clean-Earth-Day-Conference-93

 

 

همایش اراده ملی برای زمین پاک به مناسبت روز جهانی زمین پاک، دوم اردیبهشت ماه 1393 در سالن ایران زمین در شهرداری تهران برگزار شد.

همزمان با روز جهانی زمین پاک، ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران مراسم تقدیر از فعالان حوزه محیط زیست شهری را با حضور معاون خدمات شهری، رئيس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار، نمايندگان مجلس، اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران، هنرمندان و سازمان هاي مردم نهاد برگزار کرد. در ابتدا با پخش فیلم HOME، همایش شروع خوبی را آغاز کرد.

home cd

در این مراسم دکتر علی محمد شاعری، رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: تنها با حضور و مشارکت مردم و حمایت دولت است که می توان به داشتن زمین پاک و عاری از هرگونه آلودگی امیدوار بود.
دکتر شاعری برگزاری 3 کارگاه تخصصی شامل کارگاه پسماند الکترونیک، استانداردهای کیسه های تجزیه پذیر و تصفیه فاضلاب را از برنامه های دیگر شهرداری در هفته زمین پاک نام برد.

در ادامه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران، مهندس محمد هادی حیدرزاذه گفت: توجه به منظر باید بعنوان دغدغه ما باشد و با توجه به عقبه دینی و میهنی ما، اینگونه رفتار ها در زندگی ما هویدا باشد و در بصورت جدی پیگیر موضوع پلیس محیط زیست هستیم و با اجرایی شدن آن و برخورد قاطع و جدی با متخلفین، انشالله شهر تهران که به عنوان ام القرا شناخته شده است به عینیت تبدیل شود.

آقای رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گفت: از اینجا صمیمانه از سازمانهای مردم نهاد خواهش میکنم تا به کمک ما بیایند تا عوامل تهدید کننده سلامت مردم را شناسایی و تلاش کنیم تا آثار این آسیب ها را به حداقل برسانیم. حافظی ادامه داد: از فعالان محیط زیست می خواهیم اگر مراکز و سازمانهایی وجود دارند که احساس می کنند عامل تهدید سلامت شهری و مردم هستند حتما اطلاع بدهند و در واقع امروز، روز بیعت مجدد برای فعالان این عرصه است تا انشالله بتوانیم در کنار هم مفید واقع شویم.

آقای محمد حقاني، عضو ديگر شوراي شهر تهران با بيان اينکه خودرويي توليد مي کنيم که نه خودش استاندارد است و نه سوختي که مصرف مي کند اظهارکرد: ما هميشه بدنبال آن هستيم، خود را به استانداردها نزديک کنيم.
وي همچنين افزود: ما پا به پاي اقداماتی که در جهت کاهش آلودگي ها و ارتقاي شاخص هاي زيست محيطي انجام خواهد شد، تلاش مي کنيم و براي محيط زيست شهر تهران از هيچ تلاشي فروگذار نخواهيم بود.

آقای محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی که بعنوان آخرین میهمان این مراسم به جمع پیوسته بود گفت: بحمدالله دولت جدید رویکرد بسیار مثبتی را نسبت به حفاظت محیط زیست داشته است. در یک نمونه امسال در مجلس عوارض بنزین تصویب شد که هزارو صد میلیارد تومان عایدی محیط زیست می شود که انشالله با تدبیر و مدیریت صرف جلوگیری از تخریب بیشتر محیط زیست شود.
آقای تابش گفت: ما باید فرهنگ زیست محیطی را اشاعه بدیم و اعتماد به سمن های مردم نهاد اعتماد به مردم است و همه مردم ما برای ارزش ها و مملکتشان تلاش می کنند و دولت به تنهایی، مجلس و مردم به تنهای نمی توانند موثر باشند مگر اینکه تمام دستگاهها و شهرداری و دولت و مردم در کنار هم و با همکاری هم برای بهبود شرایط هر چه بهتر تلاش کنند.

آقای رسول نجفیان هنرمند خوب کشورمان نیز با خواندن شعری در رابطه با محیط زیست دینشان را به زمین ادا کردند.
همسر دکتر شهید علی محمدی در سخنانی کوتاه به اهمیت موضوع محیط زیست و زمین پاک اشاره کردند.
در جمع میهمانان خانواده شهیدعلی محمدی، شهید جهان آرا، شهید کاظمی و همچنین فرزند پرفسور حسابی حضور داشتند. 

{AdmirorGallery}Clean-Earth-Day-Conference-93{/AdmirorGallery}

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *