gristle party flier

غضروف: از دامداری صنعتی تا امنیت غذایی (قسمت 1)

gristle party flier


“ریچارد ملویل هال
” موسیقیدان معروف که با نام “موبی” در دنیای موسیقی شناخته شده است. او بخاطر موسیقی اش که در راس چارت بهترین موزیکها است. بعلاوه “موبی” بخاطر عقاید اجتماعی اش، شهرت دارد.

“موبی” با همکاری “میون پارک” کتاب “غضروف” را نوشتند. این کتاب درباره دامداریهای صنعتی و امنیت غذائی، اثرات پرورش حیوانات و تاثیر آن روی محیط زیست است.

در این کتاب توضیح داده شده است که مصرف محصولات حیوانی چه تاثیری روی بدن انسان دارد. در این کتاب نشان داده شده است که رژیم گیاهخواری یا وگان بسیار بهتر، موثرتر و مفیدتر است.

 

“غضروف : از دامداریهای صنعتی تا امنیت غذائی، (تفکر دوباره درباره گوشتی که می خوریم)” در ماه مارس 2010 منتشر شد. ناشران کتاب “موبی و میون پارک” برای انتشار آن به سفر رفتند ودر آنجا مورد حمایت طرفداران محیط زیست و طرفداران حیوانات قرار گرفتند.

“موبی” و “میون پارک” بدنبال چه اهدافی با انتشار کتاب “غضروف” هستند؟

موبی: تنها راه داشتن یک زندگی خوب دفاع از اهدافی است که به آنها اعتقاد دارید و حمایت از استعدادهایی است که توان انجام آنها را دارید وسعی در ساختن دنیا به مکانی بهتر است.

موبی در سن ۹ سالگی به ساخت موسیقی پرداخت و موسیقی کلاسیک را شروع کرد. او با انتشار آلبوم موسیقی پیشرو خود بنام “برو” شهرت خود را به دست آورد.

N mobyfrance
پس از آن، او در بیش از ۳ هزار کنسرت برنامه اجرا کرد و بیش از۲۰ میلیون آلبوم جهانی فروخت و ۸ تک موزیک برتر با بیشترین استقبال کننده را به خود اختصاص داد.همچنین در زمینه افکت (اجرا) کاندیدای چندین جایزه “گرمی” شد. او بخاطر فیلم هائی مانند “هیت” و جیمز باند:“فردا هرگز نخواهد مرد” و همکاریهای مشترک فوق العاده اش با افرادی از جمله موسیقیدانهای افسانه ای مانند لئو رید، دیوید بووی و بونو، امتیازات زیادی را کسب کرده است. همچنین فعالیت های اجتماعی موبی، دفاع از رفاه حیوانات بطور یکسانی روی موسیقی اش تاثیر داشته است.

“موبی” به سازمان هایی مانند انستیتوی موسیقی و موسسه “نرولاژیک فانکشن” زمان و مبالغ هنگفتی را اختصاص داده است. در حقیقت تمام عواید ناشی از فروش کتاب “غضروف” به نفع سازمانهای رفاه حیوانات اختصاص یافت. در مراسم امضای کتاب “غضروف” بسیاری از شرکت کنندگان به همکاران دیگر موبی معرفی شدند. “میون پارک” که بعنوان همکار در ویرایش کتاب در کنار موبی معرفی شد.

miyun park
“میون پارک” مدیر اجرائی “مشارکت جهانی حیوانات” است که یک موسسه غیر انتفاعی بین المللی است که با تلاشهای مشترک چندین سازمان، خود را وقف بهبود زندگی حیوانات در دامداریها می کند. “میون پارک” عضو هیئت “فارم فوروارد” است و در هیئت مدیره وب سایت “دروازه ای به سوی رفاه حیوانات دامداریها” خدمت می کند که پرتال اینترنتی است که توسط سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل ایجاد شده است.

“میون پارک” قبل از ملحق شدن به مشارکت جهانی حیوانات بعنوان نائب رئیس موسسات رفاه حیوانات دامداریها در جامعه انسانی ایالات متحده و جامعه انسانی جهانی خدمت می کرد.

moby-miyun parkمیون پارک: موبی با من تماس گرفت تا با هم در رابطه با کاهش رنج حیواناتی که برای غذا پرورش داده می شوند کار کنیم و در نهایت همفکری ما منجر به خلق کتاب “غضروف شد.


ما بعنوان مدافع نه فقط برای مسائل زیست محیطی بلکه برای دیگر مسائل عدالت اجتماعی ظاهر شدیم. برای ما مسئله فقط ترویج وگانیسم نیست، بلکه کاهش رنجاست.این مسئله بسیار مهمی است.  این کتاب کلیه اطلاعات لازم را به شما می دهد، اطلاعاتی درباره اینکه چقدر آسان می توانیم  رنج موجودات دیگر را کاهش دهیم. 


موبی: من برای گیاهخوار شدن دلیل ساده ای داشتمو آن علاقه به حیوانات بود. به نظر من  دوست داشتن حیوانات و خوردن آنها با هم متناقض است. همین معیار من باعث شد من گیاهخوار شوم و سپس من وگان شدم.

مقدمه کتاب “غضروف: از دامداریها تا امنیت غذائی،(تفکر دوباره گوشتی که میخوریم.)”

من وگان و طرفدار حیوانات هستم. دستورکار من درباره حیوانات و رفاه آنها ساده است: پایان دادن به رنج حیوانات. وقتی خیلی جوان بودم و اولین بار در مورد این قانون مهم شنیدم که می گفت: “با دیگران طوری رفتار کنید که می خواهید آنها با شما رفتار کنند.”

دستورکار من ظهور نوین خود را داشت. بعدها توانستم این قانون مهم را تعمیم دهم و یک شعار منطقی و عمیق یافتم تا وگان بودن و دفاع از حفظ حیوانات را توجیه کنم: “مرگ غیر قابل اجتناب است، اما رنج اجتناب پذیر است.”
همانطور که من می خواهم از رنج غیرضروری در زندگیم دوری کنم، می توانم تصور کنم که همه موجودات نیز می خواهند از آن دوری گزینند. در نتیجه باید تمام تلاشمان را بکنیم تا از رنج جلوگیری کنیم.

چگونه بکار گرفتن این قانون مهم می تواند قلب انسان را باز کند و عشق و احترام انسان را به همه موجودات افزایش دهد؟

 moby1موبی: یکی از دلایلی که من وگان شدم قانون مهمی است که شما با آن آشنایی دارید که میگوید، “با دیگران آنطور رفتار کنید که می خواهید آنها با شما رفتار کنند.”
“آسان است که در مورد دوستان و خانواده این طرز تفکر را داشته باشیم.”

و بعد در مورد همه انسانها آن را بکار ببندید و اینطور بگوئید که “خب، این انسانها همه دو چشم دارند همه آنها یک سیستم عصبی مرکزی دارند پس واضح است اگر من نمی خواهم رنج بکشم، دیگران نیز نمی خواهد رنج بکشند.”

 
سپس این تفکر را در مورد حیوانات، ماهی ها، پرندگان به کار می گیرید و ادامه می دهید.
برای من هیچ مشکلی نیست که در ترویج یک چرخه ی شفقت تا هرجائی و هر چقدر که بتوانم کار کنم.

من می توانم فقط نظر خودم را بگویم اما بهترین روش برای ناشاد بودن، عصبی و افسرده بودن این است که خودخواه باشیم و تمرکزمان فقط روی خودمان باشد.


و بهترین راهبرای افزایش شادی خودتان و دیگران، توجه به رفاه دیگر مردم و حیوانات است. این بزرگترین بخش ایده وگانیسم من است.


دلیل بعضی از مردم سلامت کامل است. دلیل بعضی دیگر اخلاقی است، چون آنها دلسوز حیوانات هستند. دلیل بعضی دیگر از مردم جنگل زدائی است، آلودگی آب و آلودگی هوا است، تغییرات اقلیمیاست و غیره. هزاران دلیل مختلف وجود دارد که چرا شما باید گیاهخواری یا وگان بودن را انتخاب کنید.


در مورد من، همه این دلایل و همچنین دلایل معنوی، علت وگان بودن من است. من این ایده را نمی پسندم که وقتی نباید آزاری برسانم این کار را انجام دهم. یکی از اهداف من در زندگی این است که میزان رنج روی سیاره را کاهش دهم.

من به این کتاب افتخار می کنم. آن یک منبع عالی است و کتاب “رژیم غذائی برای آمریکای نو” نوشته جان رابینز را به یاد من می اندازد. زمانی که من تازه وگان شده بودم آن کتاب را خواندم، آن کتاب باعث شد بفهمم که هر چقدر هم که ماست دوست دارم، هر چقدر هم که محصولات حیوانی دوست داشته باشم رنج حیوانات آنقدرمهم است که بتوانم وگان (گیاهخوار کامل) باشم.

من آرزو می کنم این کتاب به نوعی همان کاری را برای مردم بکند که کتاب”رژیم غذائی برای آمریکای نو” برای من کرد. فکر می کنم این یک کتاب جالب توجه است و امیدوارم مردم آنرا بخرند و آن را به دیگران نیز هدیه بدهند چون دارای نیروی بالقوه ای است که در واقع طرز تفکر مردم را نسبت به محصولات غذائی با روشی بسیار حقیقی و غیر آموزشی تغییر می دهد. این هدف من است.
Gristle cover

برای اطلاعات بیشتر درباره موبی و”غضروف” از سایت های زیر دیدن کنید:

 

www.moby.com

http://gristle-book.com/

 Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *