You are here:   صفحه نخستغذاها و دسرهای خام گیاهی ◄ سوپ ریحان و گوجه فرنگی برشته – خام گیاهی

سوپ ریحان و گوجه فرنگی برشته – خام گیاهی

پنجشنبه ، ۱۹ آبان ۱۳۹۰ ، ۲۰:۱۶ غذاهای وگان و خام گیاهی
پرینت PDF

Tomato-Soup
مواد لازم:
گوجه فرنگی خرد شده 4 عدد
پیاز متوسط خرد شده یک چهارم عدد
روغن زیتون یک چهارم فنجان
پونه خشک شده 1 ق س
ریحان خشک شده 1 ق س
نمک و فلفل اندکی
آب 2 فنجان
شیر بادام هندی نصف فنجان

طرز تهیه:
برای این دستور غذای خام گیاهی ابتدا گوجه فرنگی ها را در مایعی که تهیه می کنیم، می گذاریم خیس بخورد، سپس به مدت 6 ساعت در دستگاه خشک کننده یا در آفتاب می گذاریم برشته شود (اینگونه حالت اسیدی گوجه های خام کمی گرفته می شود) و سپس شیر بادام هندی دلخواه مان را به آن اضافه می کنیم. سوپی که تهیه می شود، خوش طعم است. می توانید مغزها را نیز در این مدت 6 ساعت برای تهیه شیر، خیس نمائید.
در یک کاسۀ بزرگ، گوجه فرنگی های خرد شده، پیاز، روغن، ریحان، پونه، نمک و فلفل را مخلوط نموده و می گذارید برای نیم ساعت به همین صورت باقی بماند. سپس آبش را خالی کنید. گوجه ها را روی ورق روغنی دستگاه خشک کننده میوه و سبزی پهن نموده و به مدت نیم ساعت در درجه حرارت 146 درجه فارنهایت می گذارید بماند؛ سپس به مدت 5.5 ساعت در درجۀ 116 دستگاه خشک کننده قرار دهید.
گوجه فرنگی ها و پیازها و 2 فنجان آب را در دستگاه مخلوط کن (ویتامکیس) بریزید. مخلوط کنید تا مانند پوره شود.
سپس نصف فنجان شیر بادام هندی را اضافه کرده و با درجۀ بالا سریعاً مخلوط نمایید. اگر دوست دارید می توانید در دستگاه خشک کننده یا در آفتاب آن را قرار دهید، تا کمی گرم شود و سپس آن را میل کنید.

برای تهیه شیر بادام هندی
1 فنجان بادام هندی
4 فنجان آب

مغزها را برای شش ساعت در آب خیس کنید. در مخلوط کن بریزید. تا وقتی خوبی مخلوط شود مخلوط کنید. آن را صاف کنید. چهار فنجان شیر حاصل می شود.
نوش جان!


(8 امتیاز)

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی