۲٫۱ متر افزایش سطح آب دریا اجتناب ناپذیر است.

 نویسندگان “اورین پیلکی” و “راب یانگ”، کتابی بنام “بالا آمدن سطح آب دریا” را نوشته اند که افزایش بیشتری در سطح آب دریا را در مقایسه با آنچه که قبلاً اظهار شده بود پیش بینی میکند. دکتر پیلکی پروفسور بازنشسته دانشگاه دوک آمریکا  و دکتر یانگ  پروفسور زمین شناسی در دانشگاه کارولینای غربی است. آنان از طریق آمیختن تخصص شان اشاره میکنند،  بطور مثال، اگرچه هیئت بین دولتی  تغییرات آب و هوایی  سازمان ملل متحد  (آی پی سی سی) تا آخر قرن،‌ ۶۰ سانتیمتر افزایش سطح آب دریا را پیش بینی کرده، این مقدار شامل ذوب یخ در  گرینلند یا قطب جنوب نمی گردد. بعلاوه، طی دو سالی که گزارش  آی پی سی سی انتشار یافته، شواهد فزاینده به تسریع  ذوب شدن یخها در هر دو مکان اشاره میکند درحالیکه بسیاری از دانشمندان آب و هوایی  اکنون میگویند که ذوب شدن  صفحات یخی گرینلند یکی از عوامل اصلی بالا آمدن سطح  آب دریا طی این قرن میباشد.

سپس دکتر پیلکی و دکتر یانگ اظهار داشتند که عواقب بالا آمدن سطح آب اقیانوسها بسیار زیاد است: کشاورزی مختل خواهد شد، منابع تامین آب شور میشوند، توفان و سیلاب بمراتب بیشتر به مناطق دور از ساحل دست خواهند یافت و بعلاوه میلیونها پناهنده زیست محیطی بوجود خواهد آمد.

محققین در دانشگاه بستون در آمریکا برآورد میکنند که مصر یکی از کشورهای عرب خواهد بود که بیشتر از دیگران از گرمایش جهانی آسیب می بیند، درحالیکه افزایش یک متری سطح آب دریا، زمین های کشاورزی دلتای نیل را به زیر آب خواهد برد و باعث آواره شدن ۱۲ میلیون نفر خواهد گردید.

 

باشد که دولتها به اهمیت گرمایش جهانی پی برده و برای نجات سیاره مان هم اکنون اقدام کنند. بهترین اقدام آن است که همگی به رژیم غذایی وگان، عاری از محصولات حیوانی روی آوریم تا سلامت خود و محیط زیستمان را تضمین کنیم.

 

http://bikyamasr.com/?p=7325

http://www.guardian.co.uk/environment/2010/jan/15/sea-level-climate-change

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *