یخچال طبیعی آلپ فرانسه در خطر شکسته شدن.

زمین شناسان در مرکز تحقیقات علمی کشور در فرانسه  CNRS، چاله هایی از آب را زیر یخچال طبیعی “تئته روس” در کوه «مان بلان» کشف کردند.

متخصصین هشدار میدهند که ۶۵ هزار متر مکعب آبی که درون یخچال جمع شده است میتواند بیرون بریزد و توانایی تخریب ۹۰۰ خانه و  سایر ساختمانها در منطقه را دارد…

در سال ۱۸۹۲ در یک رویداد مشابه ۲۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.  به ۳۰۰۰ ساکن فعلی منطقه  هشدار داده شده و عملیات حفاری برای آزاد سازی آب، برنامه ریزی شده. دکتر کریستین وینست از  CNRS  اظهار کرد که این چاله های آب نتیجه گرمایش جهانی است که باعث شده پوشش برفی محافظ یخچال، ذوب شود و آن نیز به نوبه خود باعث شده که سرمای زمستان آسانتر به مناطق پایینی که آب جمع میشدند رخنه کند  و بدینوسیله کانالهای آب یخ بزنند و نتوانند تخلیه شوند.

 

دهه گذشته حداقل دو بار شاهد گرم ترین میانگین  دمای سالیانه بوده که تا کنون در تاریخ سیاره ما به ثبت رسیده.   باید نخست و قبل از هر چیزی این سیاره را خنک کنیم و  یکی از موثرترین و سریع ترین روش ها برای کاهش گرمای جوی حذف تولید متان است.

 

متان نه تنها  ۷۲ برابر بیش از کربن موجب گرمایش میشود، بلکه بسیار سریع تر از  دی اکسید کربن نیز  از جوّ پاک می شود.  ما می توانیم با کاهش در بزرگترین تولید کننده متان در جهان شروع کنیم که پرورش حیوانات است. بنابراین برای خنک کردن سیاره به سریعترین شیوه، بایستی مصرف گوشت را متوقف کنیم تا اینکه صنعت پرورش دام را متوقف سازیم.

اگر هر کسی در جهان این رژیم فاقد محصولات حیوانی را که ساده اما بسیار قدرتمند است، پیش بگیرد، آنگاه می توانیم تاثیر گرمایش جهانی را در یک چشم به هم زدن جبران کنیم.  

 

http://www.acqwa.ch/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=35&Itemid=64

http://en.wikipedia.org/wiki/French_National_Centre_for_Scientific_Research

http://www.dailymail.co.uk/travel/article-1300220/Flood-risk-Mont-Blanc-water-pocket-discovered-glacier.html#ixzz0wG6bu7zQ

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fhostednews%2Fafp%2Farticle%2FALeqM5h1ms2U4VmtHrYoQ40_9PTsSyW1WQ&sl=fr&tl=en

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *