alzahra01

گزارش و تصاویر برگزاری نمایشگاه محیط زیست و طبیعت ایران در دانشگاه الزهرا

alzahra01

کانون انسان پاک، زمین پاک در راستای فعالیت های محیط زیستی خود، اینبار در تاریخ 26 الی 28 اردیبهشت، در نمایشگاه محیط زیست و طبیعت ایران، شرکت نمود. این نمایشگاه که در دانشگاه الزهرا برگزار شد میزبان غرفه های محیط زیست، طبیعتگردی، کوهنوردی، بازیافت، تنوع زیستی و انرژی خورشیدی نیز بود.

طی سه روز برگزاری این نمایشگاه، دانشجویان، اساتید و مسئولین دانشگاه الزهرا از غرفه ها بازدید نمودند و تعدادی کارگاه آموزشی زیست محیطی نیز برگزار شد.

در غرفه بازیافت، تعدادی از ایده های تازه و اختراعات به نمایش در آمده بود که از آن جمله: دستگاه تولید کمپوست در 24 ساعت، بلوکهای ساختمانی ساخته شده از بطری های پلاستیکی و انواع آسفالت و کفپوش تهیه شده از ضایعات پلاستیکی بود.

در بخش انرژی خورشیدی، انجمن “چراغ” با نمایش محصولات متنوع خود در زمینه باطری های خورشیدی، بازدید کنندگان را با موارد استفاده خانگی از انرژی پاک خورشید آشنا می نمود. ایجاد سیستم آبگرمکن خورشیدی، سیستم برق رسانی خورشیدی کامل برای خانه های شهری، شارژرهای خورشیدی و انواع باطری ها خورشیدی مخزن دار، با قابلیت ذخیره حداقل 72 ساعت از محصولات این گروه محیط زیستی بودند.

غرفه های کوهنوردی، دوچرخه سواری و گردشگری طبیعی نیز با جذب جوانان علاقمند به ورزش و تفریحات سالم، آنها را در جهت اهمیت دادن به طبیعت و استفاده صحیح از آنها سوق می دادند.

اعضای کانون انسان پاک، زمین پاک نیز، ضمن ارائه اطلاعات در زمینه بحران گرمایش جهانی و راه های توقف آن، با ارائه بروشور و فیلمهای مستند در زمینه گرمایش و گیاهخواری پذیرای بازدید کنندگان بودند. خوشبختانه در میان بازدید کنندگان تعدادی از اساتید دانشگاه حضور داشتند که با ذهنی روشن پس از شنیدن دلایل و شواهد علمی، به خوبی استقبال نمودند و اظهار نمودند که رسالت آموزشی خود را در این زمینه تکمیل خواهند نمود و این اطلاعات را با دانشجویان خود در میان خواهند گذاشت.

پخش فیلمی در زمینه خشونت های صنایع دامپروری نسبت به حیوانات، یکی دیگر از نقاط تأثیرگذار بود که به بازدید کنندگان دل آگاه تلنگر میزد و فطرت صلح طلب و با شفقت آنها را بیدار می کرد.

تعدادی از دانشجویان علاقمند به مسائل زیست محیطی نیز دغدغه هایشان در خصوص معضلات زباله های شهرهای شمالی کشور، تخریب جنگلها بخاطر راه سازی و سد سازی، استفاده های بیش از حد از سموم کشاورزی مخرب و خطرناک و غیره را بیان نمودند.

ما نیز امیدواریم که با همکاری همگان، به ویژه مسئولین محیط زیست کشورمان، بتوانیم آینده ای ایمن و بدون تخریب محیط زیست، برای نسل های بعدی ایجاد کنیم.

برای تماشای عکس های نمایشگاه، لطفا از قسمت گالری عکس کانون انسان پاک، زمین پاک در آدرس زیر دیدن فرمائید:

http://phce.org/imagegallery/616-alzahra90.html


Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *