گرمای بی سابقه در اروپا و مناطق دیگر جهان.

 هفت کشور اروپایی از اسپانیا تا روسیه، در این هفته تحت هشدارهای گرمایی شدید قرار داشتند، چرا که انتظار میرفت با رسیدن دما به ۴۰ درجه، در سلامت و ملزومات مردم مشکلاتی بوجود آید. با افزایش دما به میزان ۸ درجه سانتیگراد بیشتر از حد طبیعی، در سراسر قاره، سازمان هواشناسی جهانی، در مورد موج هوای بسیار گرم در بیشتر بخشهای اسپانیا و بلژیک و نیز نیمه غربی  آلمان و بخش هایی از هلند، هشدار داد.

همچنین اقیانوس اطلس، ساحل شرقی آمریکا، در معرض یک موج  گرمایی است که تاکنون جان دو نفر را گرفته و  موجب آتش سوزی و  قطع برق شده است. مقامات در بخشهایی نظیر شهر نیویورک و فیلادلفیا، پنسیلوانیا، از ساکنین خواسته اند تا در مصرف انرژی، صرفه جو باشند، آب بنوشند، و مراقب همسایگان سالمند و همراهان حیوان شان باشند. 

در ساحل غربی آمریکا، واشنگتن و اورگان نیز اخیراً با افزایش دما  روبرو بوده اند و حتی در کانادا نیز گزارش هایی از افزایش دما داشته است و تعدادی از شهرک ها در استان های اونتاریو و کبک در غباری ناسالم فرو رفتند. در آسیا، در مرکز مغولستان به خاطر گرمای شدید و  هوای خشک، حریق ایجاد شد و در سه شنبه ۶ ژوئیه، جان ۳ تن را گرفت و  ۶ تن را مجروح کرد. همچنین مرکز ملی  آب و هواشناسی آولاک (ویتنام)،  از دمای ۴۸ درجه سانتیگراد،  و آتش سوزی در جنگلهای مناطق شمالی و مرکزی و نیز احتمال شدت یافتن آنها در آینده نزدیک، خبر داد.

در فورموسا (تایوان)، بالاترین میزان دمای امسال، موجب هجوم مردم گرمازده به بیمارستانها و کلینیک ها شده و تعداد سکته ها،  % ۳۰ افزایش یافته است. دهه گذشته حداقل دو بار شاهد گرم ترین میانگین دمای سالیانه بوده که تا کنون در تاریخ سیاره ما به ثبت رسیده.   پس باید نخست و قبل از هر چیزی این سیاره را خنک کنیم و یکی از موثرترین و سریع ترین روش ها    برای کاهش گرما در اتمسفر حذف تولید متان است. متان نه تنها ۷۲ برابر بیش از کربن موجب گرمایش میشود، بلکه بسیار سریع تر از  دی اکسید کربن نیز  از جو حذف می شود. ما می توانیم با کاهش در بزرگترین تولید کننده  متان در جهان شروع کنیم که پرورش حیوانات است. بنابراین برای خنک کردن سیاره به سریعترین شیوه، بایستی مصرف گوشت را متوقف کنیم تا اینکه صنعت پرورش دام را متوقف سازیم، اگر هر کسی در جهان این رژیم فاقد محصولات حیوانی را که ساده اما بسیار قدرتمند است، پیش بگیرد، آنگاه می توانیم تاثیر گرمایش جهانی را در یک چشم به هم زدن معکوس سازیم.  

http://www.connexionfrance.com/heatwave-alert-lyon-rhone-valley-france-high-temperatures-summer-11823-view-article.html

http://af.reuters.com/article/energyOilNews/idAFLDE6670U420100708

http://news.discovery.com/earth/heatwaves-they-dont-call-it-global-for-nothing.html

http://www.myfoxny.com/dpp/news/local_news/queens/fdny-battles-fires-amid-heat-wave-20100707-akd

http://www.euronews.net/2010/07/08/higher-temperatures-on-the-way-for-europe/

http://www.myfoxny.com/dpp/news/local_news/queens/fdny-battles-fires-amid-heat-wave-20100707-akd

http://www.monre.gov.vn/monreNet/Default.aspx?tabid=258&ItemID=87636

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *