کیک زغال اختۀ خام گیاهی

مواد لازم برای داخل کیک :

 

زغال اختۀ ارگانیک:   2 فنجان + نصف فنجان دیگر،

خرما:                     نصف فنجان

 

مواد لازم برای پوستۀ کیک:

 

خرما:                    نصف فنجان

بادام هندی خام:     2 فنجان  

روغن نارگیل:     2 تا 3 قاشق سوپخوری

نمک دریا:              کمی

 

 

 

 

 

 

توجه: برای درست کردن این کیک، از یک دستگاه عمل آورنده یا مخلوط کن و یک ظرف کیک استفاده میکنیم. اما ممکن است نیاز داشته باشید که مواد را به اندازه های کوچکتر خرد کنید.

 

طرز تهیه :

ابتدا، هسته های خرما را در می آوریم. برای پوستۀ کیک، 2 فنجان بادام هندی و  نصف فنجان خرما را به دستگاه عمل آورنده اضافه میکنیم. درب مخلوط کن را میگذاریم و آنرا تا زمانیکه بخوبی مخلوط شود، به عمل می آوریم. اگر خیلی خشک و ترد بود، آنگاه می توانید دو  خرمای دیگر اضافه کنید و خرماها کمک می کند که مخلوط یکپارچه باقی بماند. شما میتوانید روغن نارگیل نیز اضافه کنید. اگر روغن سفید و سخت است، میتوانید فقط ظرفتان را در   یک کاسه آب گرم قرار دهید بطوریکه گرم شود تا راحت تر بتوان از آن استفاده کرد. نمک دریا را اضافه کنید. باید آنرا تا زمانیکه خوب و نرم است بعمل آورید.

 

این یک غذای زنده یا یوستۀ خام خواهد بود پس ما آنرا نمی پزیم. ظرف کیکمان را بیرون می آوریم و خمیر را در ظرف کیک می ریزیم. اگر کمی چسبناک باشد ممکن است نیاز باشد تا کناره هایش را ببرید. دورش را صاف کنید. شما می توانید از دستانتان برای این استفاده کنید؛ فقط آنرا فشار دهید بطوریکه بشکل ظرف کیک شود.

لازم است که آنرا  صاف کنید بطوریکه کمی از یک سانتیمتر ضخیمتر شود. سپس، لایۀ بیرونی کیک را با  2 فنجان زغال اخته پر می کنیم و آنها را در کیک پخش میکنیم.

 

برای درست کردن رویۀ کیک: از آن مقدار اضافی نصف فنجان زغال اخته و حدود نصف فنجان دیگر خرما استفاده خواهیم کرد. اگر خیلی سفت است، میتوانید زغال اختۀ بیشتری اضافه کنید و اگر خیلی رقیق بود میتوانید خرمای بیشتری اضافه کنید. هنگامیکه شما درحال آماده کردن  این غذاهای زنده مانند این هستید، مقدار مواد مورد استفاده نسبت به زمانی که غذا را می پزید، کمی قابل تغییرتر است.  پس تمام آنها را در دستگاه عمل آورنده، بریزید. لازم است آنرا تا زمانیکه خوب و نرم شود، مخلوط کنید. ما سس را بر روی کل کیک می ریزیم و آنرا بر روی کیک به اطراف پخش کنید. سس می تواند به شیرین شدن زغال اخته ها که گهگاهی ترش هستند، کمک کند .

 

می توانید آنرا برای عصرانه همراه با چای سبز میل کنید که بسیار عالی خواهد بود.

 

 

توجه : می توانید سریعاً مصرفش کنید یا آن را برای چند ساعتی در یخچال سرد نگاه دارید که این کار  سبب جا افتادن آن خواهد شد و بیشتر شبیه به بافت کیک سنتی زغال اخته خواهد شد.

 

 زغال اخته منبع قدرتمندی از آنتی اکسیدان است، که به بدن کمک می کند تا قوی و سالم باشد. دو تا از مواد شگفت انگیز در این دستور غذایی کیک خوشمزۀ زغال اختۀ ارگانیک، بادام هندی و خرما هستند. بادام هندی مقدار متوسطی چربیهای سالم دارد به علاوۀ مواد مغذی مهمی از قبیل مس و منیزیم،  که سیستم ایمنی بدن را  تقویت می کند و بافت استخوانی را از طریق کمک به جذب کلسیم تغذیه میکند. خرما یکی از بهترین منابع طبیعی پتاسیم است، که مادۀ معدنی ضروری است که بدن شما برای داشتن قلبی سالم، حفاظت از سیستم عصبی و متعادل کردن سوخت و ساز بدن به آن نیاز دارد. خرما همچنین شامل مجموعۀ متنوعی از ویتامینهای گروه ب است که برای افزایش انرژی، بهبود خلق و خو، و  نگهداری سالم پوست، مو و  چشم ها، شناخته میشود. تمام اینها در یک تکه کیک زغال اختۀ ارگانیک وجود دارد!

 

ارسال به داغ کن - کلوب دات کام

Loading

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *